Zaloguj się do konta

Na co łowić szczupaki w rzece?

utworzono: 2011/12/30 16:31
loko12

Witam mam taki problem.Nie wiem na co łowić szczupaki w żece która ma 50cm wody .Jeden raz udało mi się złowić tam szczupaka (1kg).Ale przestały brać próbowałem na żywca na rippera i nic nie daje .proszę o pomoc [2011-12-30 16:31]

menofthenight

rzece ? 

choć z dyktand mam same banie, to to aż w oczy razi :)

[2011-12-30 16:38]

menofthenight

na początku miało być 'żece' :/ [2011-12-30 16:39]

norka

Możesz kupić jakiegoś woblera salmo pływajacego 7-10cm powinno dać rade jak nie to wszelkiej maści gumy np.żabka lub twister z podwójnym ogonkiem.Musisz próbować metodą prób i błędów ale ja polecam woblera. [2011-12-30 16:40]

sprubuj najprościej na żywca.Na hak załóż okonia na niego szczupak bierze odrazu i zaczaj się obok zwalonego pnia drzewa lub przy trzcinach.I jeszcze jedno rzeka nie nazywa sie czasem czarna woda [2011-12-30 16:58]

kaban

O tej porze roku odpuściłbym sobie tego typu "żeki".
[2011-12-30 17:49]

kiwaczek1122

Proponuję ci spróbować na lekkie cykadki ,Cykadka to dobra przynęta robi dużą falę akustyczną przy swoich niewielkich rozmiarach . Szczupak w większości swojej aktywności jako lokalizator swojego żeru używa lini bocznej więc cykadka dobrzesię sprawdzi w płytkich rzeczkach .Oczywiście trzeba dopasować wagę cykadki do głębokośći łowiska .Już nie raz to poskutkowało .Ja często wędkuje na rzece Jeźiorka koło Piaseczna ,w tym rejonie rzeka jest dość płyka trafia się parę głebszych dołków ok 2m głębokości .Łowisko dość cięzkie i wymagające ,woda krystalicznie czysta ale barę zęboli udało mi się oszukać . [2012-01-23 04:36]

egzekutor

Witam mam taki problem.Nie wiem na co łowić szczupaki w żece która ma 50cm wody .Jeden raz udało mi się złowić tam szczupaka (1kg).Ale przestały brać próbowałem na żywca na rippera i nic nie daje .proszę o pomoc


kup blaszke nazywa się z angielskiego spoon (łyżka) kosztuje 5 zł pływa powierzchniowo ja je stosuje na rzece wygląda jak mały pilker scięty z obu stron [2012-01-23 09:28]

egzekutor

Witam mam taki problem.Nie wiem na co łowić szczupaki w żece która ma 50cm wody .Jeden raz udało mi się złowić tam szczupaka (1kg).Ale przestały brać próbowałem na żywca na rippera i nic nie daje .proszę o pomoc


no i oczywiście popery są bardzo skuteczne [2012-01-23 09:51]

camelot

Kol. Sebastianie ! Myślę, że Twój problem nie polega:  Na jaką błystkę tam łowić ? A le raczej na tym, - gdzie i kiedy ?  Przemyśl to !  Wiele zależy od pory roku i stanu wody. Szczupaki, pomimo, że polują stacjonarnie ( z zasadzki ) to jednak przemieszczają się dość często. Na takiej małej, płytkiej rzece mogą być nawet bardzo długie odcinki, gdzie szczupaka nie znajdziesz. Będą też miejsca, w których szczupak pojawia się okresowo. – Czasem na kilka tygodni, a czasem na kilka dni.  Może też z różnych przyczyn zniknąć całkowicie na jakiś czas.  By mieć sukcesy na takiej rzece trzeba naprawdę poświęcić wiele czasu by poznać ulubione żerowiska i zwyczaje żyjących tam ryb. Pomyśl o tym ! Na pewno warto !  Gdy to opanujesz, to Twoje wyprawy na szczupaka będą wyglądały w ten sposób, że będziesz wiedział w miarę dokładnie, kiedy i gdzie warto rzucić błystkę z dokładnością do kilku metrów kwadratowych pow. wody. A wtedy będzie już tylko decydować celność rzutu i dobra prezentacja przynęty.  Wierz mi ! – Koncentrowanie się: - na co bierze szczupak, nie jest najlepszą drogą.  Szczupak weźmie na cokolwiek ! Nie ma większego znaczenia, co powiesisz na swojej agrafce.  Wybór przynęty to sprawa drugorzędna. – Ważna. Ale nie decydująca ! I zeleży od wielu czynników takich jak stan wody, pora roku, naświetlenie itd. Czy to bedzie wobler, cykada, guma, wahadło czy obrotówka, - zasady łowienia są zawsze takie same. A najlepiej jest nauczyć się mysleć tak jakbyś sam był szczupakiem. ..... Łowię szczupaki 40 lat i ciągle się ich uczę !  Im więcej o nich wiem, tym bardziej zdaję sobie sprawę, jak niewiele je znam !    .  Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości i sukcesów !    

[2012-01-23 22:16]

dealer081

Kolego jeszcze masz dobre 3mc przerwy. [2012-01-23 22:28]

pixon

Jaka to rzeka. Chodzi mi dokładnie o nazwę. Ile masz lat kolego??? [2012-01-24 12:17]

pixon

Jaka to rzeka. Chodzi mi dokładnie o nazwę. Ile masz lat kolego???


Ok. Już wiem że 13 masz lat. To chyba troszkę za wczesnie na łowienie spinningiem co??? [2012-01-24 12:18]

camelot

Faktycznie !  - Jesteś młodym wędkarzem i na spinning jeszcze masz czas.    [2012-01-26 03:15]

pajdun9

ja łowie w rzece około 50cm głębokości i 6m szerokości na kopytka około 8cm długości na główki max 3gram łowie metodą na opad ale nie opuszczam do dna bo są glony i zaczepy i odnosze bardzo duże sukcesy narazie rekord to 13 szczupaków w jeden dzień i największy szczupak miał 72cm i około 3.5kgpolecam: http://allegro.pl/ripper-kopyto-rippery-zestaw-az-16-sztuk-6gratisow-i2725520701.html [2012-10-26 19:27]

Absolutnie nie słuchaj osób które twierdzą że na spinning jeszcze za wczesnie bo mają racje ale tylko częściowo, spróbuj powędkować z jakimś starszym kolegą po kiju który ma pojęcie na ten temat. Szybko nauczysz sie techniki rzutu i prowadzenia przynęt a za pare lat będziesz łowił medalowe okazy w miejscach na pozór bezrybnych. Jeśli lubisz czytac to polecam książke Ekkehard Wiederholz "Gdzie biorą ryby" Pozdrawiam i nie poddawaj sie kolego [2012-11-13 19:15]

DNS

http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/MMEA-923DTU 
polecam artykuł ;))  [2012-11-17 04:26]

PanciOxD

Wcale nie jest za wcześnie na SPINNING ja mam 16 i już dobrze się nim posługuję a łowiłem z tatem już jak miałem 7 lat w wieku 8lat złowiłem swojego pierwszego wymiarowego szczupaczka :P..Więc nie słuchaj tych wyżej i próbuj łowić na woblerki i przeróżne gumy i wahadłówki 
[2012-11-17 11:58]

Jacoslaw

Żeczne szczupaki najlepiej łowić wentkom ;p

Nie mogłem się powstrzymać ;-)

Niedaleko Radomia mamy taką rzeczkę Pacynka. Aż się przejadę dziś i porzucam bo szerokość będzie podobna jak u kolegi - a nóż widelec... .
Pozdrawiam.
[2012-11-17 12:04]

kuba234p

Żeczne szczupaki najlepiej łowić wentkom ;p

Nie mogłem się powstrzymać ;-)

Niedaleko Radomia mamy taką rzeczkę Pacynka. Aż się przejadę dziś i porzucam bo szerokość będzie podobna jak u kolegi - a nóż widelec... .
Pozdrawiam.

jestem z pod radomia łowiłem na Pacynce i takiego małego jazia 15cm na obrotówke 00 [2013-02-09 07:41]

ryukon1975

Jaka to rzeka. Chodzi mi dokładnie o nazwę. Ile masz lat kolego???


Ok. Już wiem że 13 masz lat. To chyba troszkę za wczesnie na łowienie spinningiem co???












Tu bym dyskutował.
W mojej młodości były takie zakazy ,nie wolno mi było łowić na spinning i na żywca ale gdybym tak nie łowił to dużo by mnie i innych ominęło.:)
Czy takie martwe zakazy mają sens?
Inna sprawa że jak wcześniej zosatło przez kolegów zaznaczone szukanie o tej porze roku ryb na takiej małej płytkiej rzce to "samobójstwo".:)
[2013-02-09 07:53]

arto

witam,a ja mam inne pytanie, w jakich miejscówkach szukać szczupaka w rzece, i o jakiej porze dnia (chodzi mi o wiosne).Nad Odrą gdzie spininnguje jest bardzo szybki nurt, oczywiście są główki ze swoimi płyciznami i dołkami.Jestem jeszcze zielony w spinningowaniu na rzece i jak na razie same odgryzione ogonki przy ripperach (Jeden Boleń 57cm i jakaś spięta ryba) Jak na cztery jesienne wyprawy nad Odre,to mysle że nie jest żle, i ten bezcenny widok rzeki, aż chce się jeżdzić częsciej pozdrawiam. [2013-02-09 09:53]

ryukon1975

witam,a ja mam inne pytanie, w jakich miejscówkach szukać szczupaka w rzece, i o jakiej porze dnia (chodzi mi o wiosne).Nad Odrą gdzie spininnguje jest bardzo szybki nurt, oczywiście są główki ze swoimi płyciznami i dołkami.Jestem jeszcze zielony w spinningowaniu na rzece i jak na razie same odgryzione ogonki przy ripperach (Jeden Boleń 57cm i jakaś spięta ryba) Jak na cztery jesienne wyprawy nad Odre,to mysle że nie jest żle, i ten bezcenny widok rzeki, aż chce się jeżdzić częsciej pozdrawiam.










Szczupak w dobrym okresie żerowania żre cały dzień i noc a woblery są niezastąpione,zaś gumy i ich zróżnicowanie wielkości,gramatury i sposoby prowadzeń dają wielkie możliwości.:)
[2013-02-09 10:50]

arto

witam,a ja mam inne pytanie, w jakich miejscówkach szukać szczupaka w rzece, i o jakiej porze dnia (chodzi mi o wiosne).Nad Odrą gdzie spininnguje jest bardzo szybki nurt, oczywiście są główki ze swoimi płyciznami i dołkami.Jestem jeszcze zielony w spinningowaniu na rzece i jak na razie same odgryzione ogonki przy ripperach (Jeden Boleń 57cm i jakaś spięta ryba) Jak na cztery jesienne wyprawy nad Odre,to mysle że nie jest żle, i ten bezcenny widok rzeki, aż chce się jeżdzić częsciej pozdrawiam.

 podpowiedzcie czy w nurcie jest szansa na szczupaka czy lepiej na główkach ? [2013-02-09 17:30]

kajtek12122

ja jeżdżę na rzeke dajne i tam różne są głębokości. Na szczupaka używam dwóch gum i bardzo się sprawdzają. jedna miała kolor żółty ale szczupak ją zmasakrował, i była malutka. Dróga guma była koloru jasnego odcienia zielonego na którą mi wziął, ale się zerwał. Kiedys pojechałem na stawek prywaciarza gdzie są karpie, amury , liny, karasie i szczupaki, i łowiłem same duże patelniaki karasie az po chwili szczupak zrobił duzą falę a mi w tym samym czasie brało i wziołem zaciełem ale  nic i po tej fali ta sama fala płyneła na mój spławik aż spławik zaczeło prowadzić , myślałem z początku ze to duży amur, ale to był szczupak i udało mi go dociągnąć aż do brzegu ale erwał mi się z haczyka i uciekł. miał około 3 kilo. Na jeziorze mój w czernikach z łowiłem szczupaka pół kilo na czerwoną obrotuwkę, a mój przyjaciel rzucał w te same miejsce na tą samą obrotówkę i nić nie złowił. Potem poszedłem w drugie miejsce i złowiłem okonia.
[2014-01-02 10:29]

Grzesiek75

 podpowiedzcie czy w nurcie jest szansa na szczupaka czy lepiej na główkach ?
 

Największa szansa na szczupaka jest w sklepie rybnym.

[2014-01-02 10:43]