Przynęty i miejscówki na karpie we wrześniu

/ 8 odpowiedzi
Witam piszę aby się dowiedzieć na co karpie najlepiej biorą Jesienią. Wędkuję na stawie 5ha o głębokości maksymalnej jakieś 3m. Latem sprawdzały się takie pellety jak kukurydziany, morwa. Słyszałem że we wrześniu najlepiej biorą na "śmierdziuchy" takie jak halibut, krab ale chcę się upewnić.
Jth21


Według wielu niby jest zasada ze wiosna i jesienią smierdziele a latem owocowe. A ja Ci powiem gó..o prawda ;) wszystko zalezy od wody, osobiscie nie skupiam sie na jednym łowisku gdyż jest to dla mnke nudne.. na jednym lepiej biorą na smierdziele na drugim na owoc na trzecim tylko kukurydza. Według mnie mit ze slodkimi a smierdzacymi kulkami jest obalony. Próbuj sam cos kombinować.. mozesz zawsze eksperymentować, ja czesto robie mieszanki 16 słodką podwieszona 12 smierdziel i na odwrót.. Połamania (2018/08/30 17:15)

SK Karas


Według wielu niby jest zasada ze wiosna i jesienią smierdziele a latem owocowe. A ja Ci powiem gó..o prawda ;) wszystko zalezy od wody, osobiscie nie skupiam sie na jednym łowisku gdyż jest to dla mnke nudne.. na jednym lepiej biorą na smierdziele na drugim na owoc na trzecim tylko kukurydza. Według mnie mit ze slodkimi a smierdzacymi kulkami jest obalony. Próbuj sam cos kombinować.. mozesz zawsze eksperymentować, ja czesto robie mieszanki 16 słodką podwieszona 12 smierdziel i na odwrót.. Połamania
Będę próbował na jedną wędkę na ten sam pellet co latem a na drugą na śmierdziela (pellet 16mm halibut i pellet 2mm krab japoński )
(2018/08/31 11:45)

DziubsoN


Mi o kazdej porze roku dobrze sprawdzał się Scopex i halibut. Zanętę do metody dawałem taką : HBP Stil duzy karp i do tego kilka garsci drobnego pelletu ( taki na jaki będę zapach lowic, czyli scopex , truskawka albo halibut) Potem na wlos dwa pellety 12mm lub jeden 16mm. Przynajmniej u mnie takie zestawienie sie sprawdza. Jak nic nie bralo na jeden smak to laczylem halibut + scopex (2018/09/01 08:24)

DziubsoN


I zapomnialem o najwazniejszym... najwazniejsza kwestia jest znalezienie na stawie ( zazwyczaj muliste dno ) miejsca gdzie jest kawalek zwiru, albo jakies podwodne spady. U mnie na stawach pochodzilem troche ze spinningiem i polapalem z opadu przez co wiedzialem gdzie jakie sa glebokosci i podwodne gorki oraz jakie dno. Te miejsca uznalem za bardzo dobre miejscowki na przebywanie ryb spokojnego zeru, miedzy innymi karpi i amurow. Nie mylilem sie i jesli tylko dobrze zarzuce na ta podwodna gorke to branie nastepuje tak do 30minut o rzutu. Sprawdzone bo druga wedke rzucam w  inne miejsca gdzie jest mul i efekty sa mizerne. Zwroc sobie na to uwage podczas dobierania stanowiska na rybach  (2018/09/01 08:29)

SK Karas


I zapomnialem o najwazniejszym... najwazniejsza kwestia jest znalezienie na stawie ( zazwyczaj muliste dno ) miejsca gdzie jest kawalek zwiru, albo jakies podwodne spady. U mnie na stawach pochodzilem troche ze spinningiem i polapalem z opadu przez co wiedzialem gdzie jakie sa glebokosci i podwodne gorki oraz jakie dno. Te miejsca uznalem za bardzo dobre miejscowki na przebywanie ryb spokojnego zeru, miedzy innymi karpi i amurow. Nie mylilem sie i jesli tylko dobrze zarzuce na ta podwodna gorke to branie nastepuje tak do 30minut o rzutu. Sprawdzone bo druga wedke rzucam w inne miejsca gdzie jest mul i efekty sa mizerne. Zwroc sobie na to uwage podczas dobierania stanowiska na rybach
Dzięki na pewno skorzystam.
(2018/09/01 11:21)

Tomanopl


Ja lowie karpie tylko na jednym zbiorniku od wiosny na ten sam smak wiec zdazylem je przyzwyczaic Kukurydza i morwa dawaly rade na wiosne to i teraz powinny (2018/09/07 19:18)

Niżańskie połowy


Witam jakie są porady na łowienie karpia w takich porach jak jeat teraz, gdzie znajdziemy teraz karpia na płytkich wodach czy już schodzi bardziej w głębiny? (2018/09/09 12:38)