Na co biorą brzany ?

/ 56 odpowiedzi / 8 zdjęć
http://www.youtube.com/watch?v=aQr3V1iBqJM&feature=player_embedded
adrianek19921


mało co wędki do wody nie wciągają;d szkoda ze nie mam okazji złowić brzany (2012/01/16 16:30)

mirek788w


Kto miał doczynienia z tą rybą nie musi tego oglądać.Brzana na Wiśle nie raz omal niezabrała mi wędki.Ale filmik fajny. (2012/01/16 16:33)

kazik1975


Ja pierwszą rybę jaką złapałem na spining była właśnie Brzana ,tego cholu nie zapomnę do końca życia miałem wrażenie jak bym ciągną wiaderko z piaskiem po dnie Sanu bo właśnie na tej rzece ją złapałem (2012/01/16 17:14)

00borys97


No ładna brzana.Ja miałe okazje tez 1 raz walczyć z brzaną wzieła na białe robaki ale wypieła się przy podbieraku :( (2012/01/16 18:15)

z@mela


Piekna   ryba  szkoda ze u mnie złowienie brzany jest rowne z  trafieniem 5  w totka  bo poprostu tych ryb jest bardzo mało jak i samych odcinkow rzek o charakterze brzanowym ale może kiedys bede mial okazje upolować królową naszych rzek :) (2012/01/16 20:41)

kwasek


mocarna ryba,chyba kazdy to przyzna co mial okazje z nia walczyc.kto ma mozliwosc łowienia własnie na Dunajcu,szczerze proponuje wybrac sie wiosenną porą i poprobowac oblawiac rynienki wobkami a jak brzana uderzy to nikt nie bedzia mial wątpliwosci ze ma do czynienia z królową:)porownywalne jest do chulu suma na wisle tylko ze tu mamy delikatniejszy zestaw.Pozdrawiam (2012/01/17 15:49)

ryukon1975


mocarna ryba,chyba kazdy to przyzna co mial okazje z nia walczyc.kto ma mozliwosc łowienia własnie na Dunajcu,szczerze proponuje wybrac sie wiosenną porą i poprobowac oblawiac rynienki wobkami a jak brzana uderzy to nikt nie bedzia mial wątpliwosci ze ma do czynienia z królową:)porownywalne jest do chulu suma na wisle tylko ze tu mamy delikatniejszy zestaw.Pozdrawiam



Wiosenną porą to u mnie brzana ma okres ochronny ,i mogę je łowić od pierwszego lipca. (2012/01/17 15:54)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Blitz


Nigdy nie złowiłem brzany, mieszkam w Warszawie, chętnie bym z kimś w lato poszedł kto by mi podpowiedział miejscówki brzanowe, ja odpłacę się sumowymi i sandaczowymi na Wiśle :) (2012/01/17 16:04)

mirek788w


Brzany szukamy zawsze na kamienistym podłożu i w silnym nurcie.Gdzie indziej jej nie złowisz. (2012/01/17 16:32)

KIER72


świetny filmik w mojej Gwdzie też są piękne brzany (2012/01/17 20:30)

marecki27-1979


witam kolegów.
tyle o brzanie dobrego pisałem ze bardzo sam chciałbym ją chwycić,niestety mieszkam w szczecinie a tutaj nie słyszałem żeby ktos je łapał.Ale może nie wiem wszytkiego?Moze ktoś z kolegów wie gdzie mozna chwycić brzane i kiedy najlepiej w województwach zachodnich czyli zachodniopomorskim,lubuskim,dolnośląskim.
Często bywam w powiecie jaworskim koło legnicy-może tam?
dziękuję i pozdrawiam (2012/01/17 20:48)

marecki27-1979


przepraszam nie pisałem tylko słyszałem-mój błąd! (2012/01/17 20:49)

moor15


silna ryba...w końcu nazywają ją "lokomotywą Wisły" (2012/01/18 11:26)

u?ytkownik98409


nigdy brany nie złowiłem ale radość gdy jest tak jak na filmie (2012/01/20 18:54)

HeadAche


Jak narazie na swoim koncie mam raczej małe sztuki ale juz wiem ze brania i odjazdy brzany nie da sie porównać z inną rybą. Doskonale pamietam jak końcem tego sezonu odjechała mi pod drugi brzeg na bolonce. Myślałem ze to jakiś okaz a miała 30cm :P (2012/01/20 19:23)

picol


fajny filmik i jakie piękne brania (2012/01/21 18:46)

goryl25


Mój ulubiony widok :D w 2011 roku spięła mi się taka na oko z 6 kg :( weszła w zatopione drzewo :( (2012/01/22 11:23)

kwasek


Kolego goryl25,brzany po 6kg oczywiscie pływaja w naszych wodach...ale patrzac na Twojego leszcza 2 kg mam małe wątpliwosci co do tych 6 kg :) (2012/01/22 14:27)

kadab


ha dobre porownanie z tym wiaderkiem.w lipcu na sanie powyzej sanoka mialem okazje holowac brzane na spining wobler 7 cm.podholowalem ja juz pod same nogi na plycizne ale zrobila zwrot targnela glowa pare razy i wobler wystrzelil jak z procy wypiela sie,szkoda bo ladne zdjecia moglem zrobic.brat ktory chcial mi ja pomoc podebrac ocenil ja na 70cm moze wiecej.jak juz ochlonolem i sprawdzilem zylke okazalo sie ze zylka jest poprzecierana o skaly w kilku miejscach,szczescie ze mam nadal tego wobka a rybka plywa sobie spokojnie.
zlowilem wczesniej kilka brzan takich po 50cm ale ta to byla prawdziwa gorska lokomotywa.                                                                                                            Zycze Wam podobnych podobnych wrazen i adrenalinki. (2012/01/22 16:02)

goryl25


Kolego goryl25,brzany po 6kg oczywiscie pływaja w naszych wodach...ale patrzac na Twojego leszcza 2 kg mam małe wątpliwosci co do tych 6 kg :)


Możesz sobie nie wierzyć ale ja wiem co miałem na kiju :) a ty tego nie widziałeś więc nie powinienieś zabierać głosu (2012/01/22 16:53)

u?ytkownik221


Wędkarz z mego koła w zeszłym roku złowił brzanę widoczną na zdjęciu, ważyła prawdopodobnie 7.2 kg. Zgłoszona została jako rekordowa do WW, ale chyba nie zostało zgłoszenie uznane. Ryba prawdopodobnie została wypuszczona, jak twierdzi szczęśliwy łowca więc jest szansa na ponowne złowienie.

Pozdr.
(2012/02/15 10:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975


Wędkarz z mego koła w zeszłym roku złowił brzanę widoczną na zdjęciu, ważyła prawdopodobnie 7.62 kg. Zgłoszona została jako rekordowa do WW, ale chyba nie zostało zgłoszenie uznane. Ryba prawdopodobnie została wypuszczona, jak twierdzi szczęśliwy łowca więc jest szansa na ponowne złowienie.

Pozdr.



Nie dziwię się że nie została uznana.Ryba na zdjęciu ma około 65 cm.Zdjęcie jest zafałszowane,ryba trzymana na wyciągniętych rękach bez możliwości porównania jej długości do czegokolwiek.Ja porównałem do dłoni a i tu się można pomylić bo to małe dłonie dziecka.
Gdzie została wypuszczona w tej kuchni? :)
(2012/02/15 11:10)

michoslaw


dobre,dobre ;-)

nie chcę wyrokować, ale dla mnie zdjęcie jest podpadające, jeżeli dobrze zrozumiałem to brzana ze zdjęcia została wypuszczona ( ! ) no graruluję pomysłowości jeżeli tak jest, najpierw do domu po fotkę a potem spowrotem nad wodę wypuścić...

Przy założeniu, że tak było w co niestety wątpię..

 

(2012/02/15 11:13)

u?ytkownik39412


Wędkarz z mego koła w zeszłym roku złowił brzanę widoczną na zdjęciu, ważyła prawdopodobnie 7.62 kg. Zgłoszona została jako rekordowa do WW, ale chyba nie zostało zgłoszenie uznane. Ryba prawdopodobnie została wypuszczona, jak twierdzi szczęśliwy łowca więc jest szansa na ponowne złowienie.

Pozdr.


No jeżeli ryba na zdjęciu ważyła 7,62 kg, to każda z rąk które ją trzymają miała powyżej 2 kg. Tak to jest kiedy okaz przykłada się niemal do obiektywu aparatu... W Photoshopie podobne efekty daje filtr skraplający.

Ja łowię głównie w dolnej Wiśle i o brzanach tylko słyszałem. Przy okazji, czy ktos chwycił brzanę poniżej Kwidzyna?

(2012/02/15 11:21)