Zaloguj się do konta

Mycie robaczków

utworzono: 2010/06/22 18:05
merdoczek22

Witam wszystkch. Od dłużsego czasu próbowałem się uporać z niemiłm zapchem pinki.

Po umyciu pinki w wodzie z malutką ilością płynu do naczyń,wypłukani w samej wodzie i doładnym wysuszeiu i obsypniu mąką kukurydzianą pinka jest pozbawiona przykrych zapachów ale na następny dzień robaczki znowu maja nieprzyjeny zapach i są mięciutkie, po abiciu na haczyk pękają.

CZY mycie pink to zabieg na jedno dniowe łowienie???

Z góry dzięki za odpwiedz, Pozdrowionka!!

[2010-06-22 18:05]

Ależ skąd! Prawdopodobnie płuczesz/myjesz je w za ciepłej wodzie, albo za szybko (wilgotne) pakujesz do lodówki. Może za długo je uczysz pływać, może je topisz? Coś napewno robisz nie tak jak trzeba do końca. Ja w ten sposób przygotowuję robaki od ponad 5 lat i nigdy mi sie to nie zdarzyło. W misce letnia woda z odrobiną płynu, chwila mycia na sicie z drobnym okiem, płukanie pod strumieniem chłodnej wody (NIE ZNOWU W MISCE), dokładne odkapanie wody, wrzucenie do kaszki z zapachem waniliowym i odrobiną mąki kukurydzianej, po ok. 30-tu minutach do lodówki (NIE DO ZAMRAŻARKI). Tak powinna wyglądać kolejność czynności przy odsmradzaniu robaczków. Przeanalizuj. [2010-06-22 18:22]

dan984

Ja dodaje czasem zamiast mąki kukurydzianej suchej zanęty kupnej. problem z zapachem znika :)
[2010-06-22 18:35]

RAFtu

Ja pinki trzymam w chłodnym miejscu w piwnicy. Jak biorę je na ryby to jakoś nie śmierdzą. A nic do nich nie dodawałem, po prostu wszystko takie same jak w sklepie.
[2010-06-22 19:03]

Ja pinki trzymam w chłodnym miejscu w piwnicy. Jak biorę je na ryby to jakoś nie śmierdzą. A nic do nich nie dodawałem, po prostu wszystko takie same jak w sklepie.


Wszystkie sklepowe białe i pinki śmierdzą amoniakiem (mocznikiem), który wydzielają te robaki. Te z hodowli domowej mniej, bo są lepiej wietrzone i inaczej karmione.



[2010-06-22 19:48]

dan984

Ja zawsze trzymam w lodówce w domu z resztą jak białe i czerwone
[2010-06-22 20:10]

Ja zawsze trzymam w lodówce w domu z resztą jak białe i czerwone

I bardzo prawidłowo, robaki w zimnym (poniżej 8 stopni) zapadają w stan takiej półhibernacji, wtedy procesy życiowe zwalniają u nich o 2/3, dzięki temy białe później sie zamienią w kastery.



[2010-06-22 20:32]