Muszki własnej produkcji....

/ 19 odpowiedzi / 6 zdjęć
Proszę dodawajcie swoje muszki i je oceniajcie.
Oto moje wykonane dzisiaj.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

minus


wyglądają świetnie - teraz nad wodę sprawdzić czy też się rybom spodobają (2011/08/02 14:14)

Adam01


Super. Moje są zupełnie inne ale na razie nie mam możliwości wstawić. (2011/08/02 16:32)

robertxxx62


Witam ! Ciekawe :) Większość to streamery . Ta na górze duża czarna  to może być łowny streamer imitująca pijawkę , co do reszty to trudno powiedzieć , trzeba spróbować nad wodą:) . Ja osobiście preferuje suchary i bardziej skupiam się na kształtach niż kolorach . Jak zrobię fotki to wrzucę ostatnie zrobione prze zemnie :) Pozdrawiam i życzę sukcesów własnoręcznie zrobionymi muchami :) (2011/08/02 19:57)

krisc


Na mojej rzece  gąsienice okazały się jako bardzo łowne muszki. Są dociążone i prowadzone przy dnie. Sprawdzają się zarówno na dużych jak i małych pstrągach szczególnie teraz jak woda w mojej rzece jest podwyższona i chlodniejsza niz w czarwcu. (2011/08/03 09:55)

krisc


Na mojej rzece gąsienice okazały się  jako bardzo łowne muszki. Są dociążone i prowadzone przy dnie. Sprawdzają się zarówno na dużych jak i małych pstrągach szczególnie teraz jak woda w mojej rzece jest podwyższona i chlodniejsza niz w czerwcu. (2011/08/03 09:59)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pawelz


Ja bede nieco bardziej surowy. Ale chyba lepiej pokazac bledy niz utrzymywac kogos w mylnym przekonoaniu o doskonalosci :)
1) Bardzo ciezko ocenic muchy przy takiej prezentacji. Slabej jakosci zdjecia niewiele mowia.
Byc moze ze 3 - 4 muchy nadaja sie do lowienia, reszta raczej nie.
1) nimfa w lewym gornym rogu. Na oko moglaby byc.
2) streamer (czarna pijawka) od biedy tez do wrzucenia do wody. Choc troche niechlujnie wykonana.
3) 3 rzad od dolu druga i trzecia od lewej. Pewnie da sie na nie lowic (choc tak naprawde to bardzo slabo je widac)
4) ostatni rzad pierwsza z prawej. Bardzo slabo widac ale od biedy chyba tez do lowienia.

Co do reszty, to niestety ja osobiscie bym tego do zylki nie dowiazal. No moze na teczaki w hodolanym stawie. Czasami robi sie oczojebne puchowce, ale proponuje zobaczyc jak one wygladaja.
Natomiast w tych dobor kolorow wg mnie jest absolutnie nie do przyjecia. Nie wiem jakie ryby chcesz na to lowic, ale na pewno nie dzikie potoki czy teczaki. Chyba ze w jakichs bardzo specyficznych warunkach.
Co do nimf. Widziales kiedykolwiek stworzenia w wodzie z takimi ogonkami jak zrobiles ?. Ogolnie niektore z wygladu teoretycznie jeszcze by sie nadawaly (nie widac z czego sa zrobione a to bardzo wazne), ale te ogonki tak wykonane i z takiego materialu je dykwalifikuja.
Nie jestem zadnym nawet srednim kretaczem. Robie wylacznie na wlasny uzytek muchy juz z 8 lat. Ale kilka podstawowych zasad musi byc zachowanych, aby mucha byla lowna.
Potraktuj moj post raczej jako porady niz krytyke.  (2011/08/03 10:02)

szczupak2518


Dzisiaj byłem na rzece i wypróbowałem to co ukręciłem i są naprawdę łowne kilka pstrągów ale krótkie jutro będzie lepiej;) (2011/08/04 21:36)

zorro


Oto moja kolekcja nimf zrobionych przez zimowe wieczory, teraz jest ich o wieeele więcej, lecz niemam nowego zdjecia. A jeszcze do tego zgubilem pudelko z suchymi, okolo 150 much, których wartości nie da sie wycenić, sieczka, rózne rodz. hrusta, jetki... ah muchy zebrane od znajomych z calej polski i krecone przezemnie... masakra bo zawartość pudełka byla bezcenna...:(

Pozdrawiam

(2011/08/05 11:17)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pawelz


wygladaja fajnie.
Wogole wyglad much w pudelku zdecydowanie poprawia sie jak muchy poukladane sa rowniutko, modelami :).
Jak tak mam przed wiekszymi rybami. Po takim wyjezdzie chaos w pudelku kompletny :( (2011/08/05 11:28)

zorro


hehe skąd ja to znam... Na jakich rzekach łowisz Pawle? może inaczej, w jakich okolicach, aby nie mówić dokladnych nazw rzek (2011/08/05 11:41)

pawelz


Lowie tam gdzie mnie los poniesie :)
A tak wogole to ostatnio malo czasu i kasy na wyjazdy.
Lowie glownie w piotrkowskim wojewodztwie, czasami lowie na rzeczkach czestochowskich a jak sie daje to jade na Dunajec badz San na OS'y - choc w czerwcu wyjazd na Dunajec zakonczyl sie lowieniem na Bialce Tatrzanskiej. Teraz przez tydzien bede probowal cos zlowic w Kamiennej k/Szklarskiej Poreby.
A wogole to lowilem juz i na Polnocy i na calym poludniu i w centrum. Oczywiscie mowie o muszce. (2011/08/05 12:04)

zorro


Ja równiez łowie teraz glownie w jurze krak.-częst., oraz umnie na śląsku. Czasami jakis wyjazd na białą głucholaska - polecam, swietny klimacik - i do czech po napoje blisko:) Pozdrawiam

ps. moze kiedyś nad woda sie spotkamy, aha i jeszcze jedno pytanko - zaóważyleś ze pstragi stoją nie w poblizy nurcików, lecz nadal w dołach przy dnie? latalem dość długo ze spinem i zaden wymiarowy sie nie podniusł , aż w końcu wczoraj spróbowalem nimfom.. no i 3 szt:D Widocznie sa malo aktywne coś te kropki... 

(2011/08/05 12:49)

zorro


Denerwuje mnnie to ze fotki można wstawiać tylko ponizej 100kb...;/ (2011/08/05 12:56)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pawelz


Ja równiez łowie teraz glownie w jurze krak.-częst., oraz umnie na śląsku. Czasami jakis wyjazd na białą głucholaska - polecam, swietny klimacik - i do czech po napoje blisko:) Pozdrawiam

ps. moze kiedyś nad woda sie spotkamy, aha i jeszcze jedno pytanko - zaóważyleś ze pstragi stoją nie w poblizy nurcików, lecz nadal w dołach przy dnie? latalem dość długo ze spinem i zaden wymiarowy sie nie podniusł , aż w końcu wczoraj spróbowalem nimfom.. no i 3 szt:D Widocznie sa malo aktywne coś te kropki... 


W tym roku bardzo malo wedkuje poza Pilica u siebie. :( Z wiosny troche jazi a teraz to juz lipa na calego.
Bylem tylko raz na Krztyni w marcu i przywiesil sie kolo 30-cm lipionek i to wszystko.
W czerwcu atakowalem OS ale jakosc wody na Dunajcu zmusila nas do oblawiania Bialki Tatrzanskiej. Tam nie poszalelismy. Kilka bran jakis maly pstrazek. Teraz jade na ta Kamienna, moze wreszcie polowie, a 19.08 na OS na Dunajec, chyba ze woda nie bedzie do lowienia.
Na Krztynie wybieram sie dopiero po wrzesniu, bo jakos tak bardziej ciagnely mnie na nia lipienie niz pstragi. (2011/08/05 14:59)

leleon


Szczupak 2518. Zgadzam się z kolegą Pawelz. Rozumiem jadnak Twoje poczynania bo kiedy zaczynałem kręcić też mnie ponosiło i tworzyłem "stwory" jakich swiat nie widział. Ja również nie jestem mistrzem w tym fachu ale całkiem dobrze sobie radzę i jednego się nauczyłem - dobrze jest trzymać się "blisko" klasycznych wzorów, bo wszystko zostało już wymyslone. A i tak zabawy jest masa bo drobne zmiany kolorystyczne albo materiałowe czynią nasze muchy niepowtarzalnymi. Oczywiści zdarza się, że ryby reagują na dziwadła ale nie nastawiam się na taki ewntualności. Tak czy siak zmierzasz w dobrym kierunku.

PS. Wieczorem wrzucę jakieś zdjęcie bo teraz siędzę w pracy.

(2011/08/08 10:49)

leleon


Zgodnie z obietnicą dołączam zdjęcie "przetrzebionego" pudełka. (2011/08/08 21:05)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

zorro


Kurcze i to jest piękne, Każdy niby 3ma sie klasycznych wzorów, a jednak nasze muszki sie różnią:) Może bedzie kiedyś okazja nad woda sie powymieniać. Pozdrawiam chłopaki (2011/08/09 08:31)