Muszki domowym sposobem

/ 9 odpowiedzi
Koledzy napiszcie czy można zrobić muszkę domowym sposobem bez profesjonalnego sprzętu.
Piórka jakieś tam mam i sierść ale nic poza tym. Dopiero zaczynam łowić na muchę a kupować nie chce bo ponoć drożej wychodzi.
Pozdrawiam;)
robertxxx62

Witam ! Jeżeli masz do tego smykałkę to jak najbardziej można coś tam ukręcić :) Teraz z podstawowym sprzętem do kręcenia much niema problemu , można już kupić za nieduże pieniądze , filmiki w internecie również są , co jak . Na pewno radocha dużo większa jak coś złapiesz na własnoręcznie zrobioną przez siebie muchę :) Więc do dzieła :) Życzę okazu na swoją muchę !!! (2011/03/26 18:29)

szczupak2518

Ale chodziło by mi żeby nie kupować nic do kręcenia żadnej nawijarki imadełka itp tylko coś co mam w domu czy tak się da. mam trochę rzeczy typu pióra chenile bo robiłem troszkę kogutów a główki trzymałem w palcach;) (2011/03/26 18:32)

robertxxx62

Ale chodziło by mi żeby nie kupować nic do kręcenia żadnej nawijarki imadełka itp tylko coś co mam w domu czy tak się da. mam trochę rzeczy typu pióra chenile bo robiłem troszkę kogutów a główki trzymałem w palcach;)

Można i tak :) Kiedyś słyszałem że taki muszkarz z moich okolic potrafił coś nakręcić nawet na łowisku w rękach . Tak jak wspomniałem to tylko zależy od zdolności jakie się ma :)  (2011/03/26 18:41)

szczupak2518

A macie może jakieś linki do wykonania takich muszek a zdolności manualne i cierpliwość to ja mam. (2011/03/26 18:42)

karoltsu1

Witam...
Rozumiem,że budżet powoduje pytanie.
Imadło ;kombinerki ściśnięte na uchwycie grubą gumą z dętki (nie recepturki),dość ciężkie by umiejscawiając na podwyższeniu dawały możliwość swobodnej pracy.
Nawijarka ;do jednorazowego wykorzystania możesz użyć patyczków plastykowych z lizaków(rurki),kontrolując palcami przesuwanie się nici.
Szczypce ;wykorzystaj pesetę kosmetyczną ściśnięta recepturkami,zaś rozwieraczem może być śrubka między gumką a zlutowanym końcem -nie częściami chwytnymi.
Wiązadełka ;do pół węzłów nadają się wszelkie rurki(np. z długopisu);do innych węzłów wygięty spinacz biurowy (2 szt.) osadzone  w ołówku.
Nożyczki ;bez pytania pożycz od mamy,dziewczyny,żony - najlepiej kosmetyczne,które bardzo lubią - w niedługim czasie One 'zafundują' Ci kompletny zestaw profesjonalnych narzędzi.
PS.
Końcówka to żart. (2011/03/26 18:42)

szczupak2518

Ale końcówka mi się najbardziej podoba hehehe (2011/03/26 18:49)

karoltsu1

& SZCZUPAK
Taki link;
http://www.grystian.pl/
wpisz w wyszukiwarkę. (2011/03/26 21:26)

pawelz

Duze muchy jakos tam ukrecisz. Streamery, duze mokre.
Ale jakie trzeba miec palce zeby ukrecic sieczke albo jaka malenka jeteczke na lipienia.
Wogole z domowych materialow nie ukrecisz nic suchego. No moze jakiegos palmera na #10 ktory bedzie plywal prze dwa pierwsze rzuty.
Jesli zaczynasz przygode z muchowka, nie wroze Ci dlugich sukcesow. Ide o zaklad ze po pierwszych 2 - 3 wypadach albo rzucisz to w kat albo podejdziesz do tematu powazniej.
Jaka nicia chcesz mocowac piorka ?. I na jakich haczykach (wielkosc) chcesz krecic muchy ?. Czym dociazysz nimfy ?. (2011/03/28 10:52)