Mustad haczyki

/ 27 odpowiedzi
Witam w tym roku chcę kupić trochę haków do odległościówki. Zastanawiam się między Mustad a Owner albo Sensual Poradźcie co jest lepsze?
użytkownik34525

firmy godne polecenia,mustady zasłyneły świetnymi złotymi druciakami,owner robi mocne kute haki a te w najmniejszych rozmiarach popularne wsród sportowców,sensual też bardzo dobre
tu raczej trzeba sprecyzować hak do metody,każdy ma inne przeznaczenie (2010/04/18 00:09)

mar83

Owner jest dobry,ale sam musisz w drodze praktyki wybrać.Ilu wedkarzy tyle opinii (2010/04/18 19:20)

piotrek8216

Używam haczyków Owner do odległościówki i do gruntu od kilu sezonów i jestem z nich bardzo zadowolony . Pozdro (2010/04/18 20:50)

Esox53

Ja proponuje ci haczyki ownera sam ich często używam i jestem z nich zadowolony. (2010/04/18 21:21)

użytkownik5269

Oby dwa rodzaje są bardzo dobre ale ja bym wybrał Owner.

Pzdr (2010/12/08 19:47)

spokojny

Panowie wybaczcie że trochę wypromuję, ale dla mnie magiczny jest Mustad
Złoty haczyk (2010/12/08 19:55)

mienta

długi czas używałem ownera do czasu kiedy druh Artur pokazał mi haczyki sensasa model b3410 100%brań zacięte i nie chcą się z tępić polecam cena 8zł za paczkę 10szt (2010/12/08 19:57)

spokojny

Miałem napisać "że się wypromuję"  sorry :)  (2010/12/08 20:02)

użytkownik50133

mustad był dla mnie ok dopóki nie trafiłem na pordzewiałe haki . szczególnie małe złote modele ( 10- 22) bo w przypadku większych było ok. chociaż ja używam sensasa i nie wymienię na żadne inne . odradzam też  i haków kamatsu , po prostu łamią się jak zapałki przy holu większego " czegoś " (2010/12/08 21:02)

tinka

Ja używam OWNER CHINTA i jestem z nich zadowolony (2010/12/08 21:56)

użytkownik29974

Witam
Moi przedmówcy mówią że Owner jest lepszy miałem haczyki z tej i tej firmy i nie wiem dlaczego tak nie doceniacie Mustad . Mi do gustu bardzo przypadł Mustad i już nigdy nie kupie haczyków innej firmy .

Pozdro ... (2010/12/08 22:23)

użytkownik50133

Witam
Moi przedmówcy mówią że Owner jest lepszy miałem haczyki z tej i tej firmy i nie wiem dlaczego tak nie doceniacie Mustad . Mi do gustu bardzo przypadł Mustad i już nigdy nie kupie haczyków innej firmy .

Pozdro ...

no jakoś mnie nie przekonujesz .... a mam pytanie jakieś efekty na te haki ? przy drobnicy może ok, ale jednak wolę sensasa albo ownera. 12 ownera utrzymała mi karpika 6kg z przyponem 0,14 a przy mustadzie dużo pustych zacięć i spięć .  (2010/12/08 22:32)

spokojny

22 mustad na przyponie 0,08 wytrzymał hol lina 2,30 kg :)  
7 mustad hol okonia 2,53 kg i 54 cm :)   (rekord Polski)
ale Ownera nie skrytykuję bo są niezłe, to jest chyba jednak tak że każda metoda i przynęta musi mieć swój hak, ba nawet łowisko bo jeśli będzie dużo zaczepów to musi być coś mocnego i kutego.
Tak czy inaczej używam różnych haków w zależności od przynęty, ale magiczny jest Mustad i mam do niego sentyment.
Jest to moje subiektywne odczucie i nie musicie się z tym zgadzać.
Pozdrawiam  (2010/12/08 22:44)

kaziks403

Witam.Jedna i druga firma produkuje niezłe haki. Jeśli miałbym Ci proponować (oczywiście subiektywnie) to polecam GAMAKHATSU. Wszystkie rodzaje i w ciemno.  Pozdrawiam (2010/12/08 23:48)

użytkownik37642

Popatrzcie koledzy na taki wątek jak -dziwne haki?-Jakoś do teraz nikt mi nie dał sensownej odpowiedzi na to pytanie,a Ci którzy jej udzielili to albo sie mylili albo ich już nie ma.Więc dlaczego jest jak jest? (2010/12/09 00:23)

matigol

Witam serdecznie,osobiscie polecam haki Owner,do polowu bialej ryby swietnie nadaje sie seria PIN HOOK OWNER, sa to haki z oczkiem,co w duzej mierze ulatwia wiazanie,ja uzywam 12 i 14.Kiedys na zestaw 14 PIN HOOK OWNER i przypon 0,10 udalo mi sie wycholowac linka o wadze 2,40kg.Jestem do nich grubo przekonany i napewno nie zamienie ich na zadne inne. (2010/12/09 00:46)

bluehornet

Wybór należy do wedkujacego , ja stosuję czerwone haki ownera nr od14 do nr22 , ale gamakatsu też nie są złe - muszę wypróbować zachwalane przez Kol. mientę haki sensasa - kto wie , może to jest właśnie to , czego mi brakuje do szczęścia . Mienta - dzięki za podsunięcie pomyśłu . Połamania kija . (2010/12/09 16:05)

ms

Witam,

Odnośnie odległościówki polecam taki haczyk Drennan Wide gape match ( link: http://www.lorpio.pl/Katalog/469_380_drennan/6090_drennan-spade-ends/Produkt/23739_wide-gape-match.aspx ). Haczyk nie jest tani, u mnie w wędkarskim płaciłem za opakowanie (10szt) 7,5zł. Jest to kuty i bardzo mocny i przede wszystkim osty haczyk,a jednocześnie na tyle cienki, że można zakładać białe robaki, i pinkę bez obaw, że przestanie robactwo pracować. Ma tylko jedną wadę, że największy hak to nr 14 (ziarno kukurydzy konserwowej można załozyć lub 3-4 białe). Na nr 14 bez problemów powinieneś wyholować ryby do 2kg.

Inny haczyk (dla większych rozmiarów) to też Drennan Wide Gape ( http://www.lorpio.pl/Katalog/469_380_drennan/6090_drennan-spade-ends/Produkt/23741_wide-gape.aspx ). Jest wykonany z grubego drutu (dlatego najlepszy będzie do przynęt roślinnych, albo gdy nastawiasz się na duże sztuki) i jest bardzo ostry. Ja używałem rozmiaru 12 (minimalnie mniejszy niż standardowa 12, minimalnie większy niż 14 wide gape match) i wyciągnąłem bez problemów karpia ok. 4kg. Gdy łowiłem na łowiskach komercyjnych, bardzo rzadko spinały mi się ryby, gdzie używałem przynęt - ziana kukurydzy, 4-5 białych, pęczka pinek lub kulki chleba razowego.

Używałem haczyków wielu różnych firm, ale Drennan-a dla mnie są najlepsze - bardzo ostre, nawet te z najgrubszego drutu. Jak kupisz serie w różnych rozmiarach, to każdy rozmiar ma powtarzalny kształt i jest wykonany z odpowiedniej grubości drutu (proporcjonalnej do rozmiaru).

Jeżeli nie masz możliwości zakupu tych haczyków, to możesz spróbować innych firm. Najpewniejsze są modele sygnowane przez znanych wędkarzy np. Mustad - Alan Scotthorne - najpewniej wybrać hak polecany przez niego. Jednak zraziłem się do Mustada, bo te modele co kupiłem (jakiś standardowy model, chyba 227), szybko się tępiły i nigdzie nie mogłem kupić takiego modelu, który by mi odpowiadał (nie za duży hak, nie za gruby, ostry i wytrzymały).

Mogę podpowiedzieć Ci, że jeżeli chcesz wybrać jakiś model, to zastanów się na tym jakiej przynęty chcesz używać (także wielkość). Jeżeli to będzie stosunkowo mała przyneta, a spodziewasz się dużych ryb, to hak musi być wzmocniony (zrobiony z grubszego drutu). Do odległościówki polecam haki kształtem podane do wspominanych wyżej Drenana i muszą być ostre i nieco mocniejsze od przyponu ;). (2010/12/09 20:58)

czerwcowy0520

Osobiście polecam haki Ownera, zwłaszcza matcowe do odległościówki przez dwa ostatnie lata ich używam i w ciągu tego czasu zeszło mi ok 7 ryb. Uważam że jak na wypady od kwietnia do listopada średnio 3-4razy w tygodniu jest to wynik bardzo dobry. (2010/12/12 18:08)

mirus71

witam co do haków ownera to mojm zdaniem są bardzo dobre ale musdad jest trochę lepszy (2012/03/29 16:29)

Bernard51

Nie moge oceniac inne haki bo dlamnie MUSTADjest od 32 lat jedyna marka która uzywam i nie zawiaodlem sie di tej pory jak firma WIKILSON wczesniej zyletki 5szt, z peweksu a dzis nozyki do golenia i tez nie zamienil bym na inny produkt pewnie jestem troche sterootyp nie reformowalny?? (2012/03/29 16:46)

użytkownik104372

Uzywam tylko haczykow Ownera i dla mnie sa super,bardzo ostre, nie gna sie i nie pekaja jak niektore przy holu wiekszych ryb:) (2012/03/29 18:34)

Grzegorz123

jeden woli żonę a drugi teściową, obie firmy wg. mnie są dobre a przy tak dużej masie na rynku mogą zdarzyć się niewypały,inna sprawa że nazwa na opakowaniu niekoniecznie musi oznaczać oryginał. (2012/03/29 19:25)

ryukon1975

Używam zarówno haki Mustad jak i Owner obie firmy są bardzo dobre.

Trzeba jednak pamiętać że produkują setki może i tysiące typów,wielkości haków.
Z różnych materiałów i z różnym przeznaczeniem.
To że hak pękł czy się rozgiął to rzadko wina firmy,najczęściej to po prostu wędkarz nieumiejętnie dobrał hak do warunków łowienia.
Oczywiście zdarzają się wadliwe egzemplarze jak we wszystkim ale to jednostkowe przypadki. (2012/03/29 19:47)

radzik19821982

witam,
Mustad ma bogatą ofertę, produkuje ponad 2500 modeli haczyków, haczyki robi już ponad 100 lat. I należy przy tym pamiętać, że Skandynawia wciąż ma najlepszą stal na świecie.
W wędce pierwszym elementem, który ulega destrukcji podczas walki z rybą jest - i powinien być - haczyk. W ten sposób chroni się rybę, przed odpłynięciem z haczykiem w paszczy lub w przełyku.
Ryba jest najcenniejszym składnikiem naszych łowisk i należy się jej maksymalna ochrona. Poza tym, to żywe stworzenie. Czyż nie tak?
Nie wiem, dlaczego wielu wędkarzy uważa, że przypon może strzelić, ale haczyk w życiu! Z tego wynika, że tym wędkarzom nie zależy na losie ryby, która ucieknie z wędki urywając przypon. Potem taka ryba zdycha w męczarniach mając spięty przełyk haczykiem lub kotwiczką. Kiedyś znalazłem w rzece karpia o wadze 4 kg, który urwał się z wędki właśnie urywając nie przypon, a żyłkę główną i wlókł za sobą prawie 5 m żyłki jakiegoś patałacha, a nie wędkarza. Karpia znalazłem dlatego, że ta żyłka zaplątała się w przybrzeżne podtopione krzaki.
Gdyby w tym przypadku pierwszy strzelił lub rozgiął się haczyk, to ryba byłaby uratowana, może nawet tego samego dnia i ten sam wędkarz by ją złowił ponownie.

pozdrawiam (2012/07/24 10:37)