Multplikator niskoprofilowy

/ 4 odpowiedzi
witam mam dylemat co do wybor.u multiplikatora czy okuma komodo czy abu revo sx lub stx czy może z dolnej półki abu pro max nigdzie nie można znaleśc opini na temat tych multiplikatorów     mam zamiar używac przynęt o wadze od 5g do 25g bardzo proszę o pomoc od razu informuję że moja przygoda z castingiem dopiero się zaczyna
dusza


uuuuu zlociutki jeżeli dopiero zaczynasz to dobra rada jak już się zaopatrzysz w multiplikator to na początek nawiń sobie jakiejś starej żyłki i poćwicz .Ponieważ przy pierwszyś połowach może się na szpuli utworzyć piękna kępa żyłki.Co do wyboru kołowrotka to we dle twedo uznania ,zwruć tylko ówage by szpula była ze stopu nie tworzywa i dobrze łożyskowana .Ja osobiście posiadam jackson tristan 700 nie drogi ale sprawuje się świetnie w gruntówkach .Multiplikatory same z siebie są dłupotoodporne.Wiele prościej jest rozplątaćkępe nakołowrotku która wygląda na nie do odplątania . a prza wyborze szukaj castinga z prowadzenien żyłki ułatwi ci życie;)))))

 

(2013/03/20 10:30)

esox61


Zarówno Komodo jak i ABU stx czy sx to dobrej klasy multiplikatory. I spokojnie obsłużą ten podany we wpisie zakres gramatury przynęt. Co do Pro maxa to nie polecam ze względu na rdzewne łożyska. Jest w przystępnej cenie ale multiplikatory stoją klasą łożysk. Jeśli łożyska nam ciut korozja podje to i rzuty będą krótsze a po pewnym czasie wymiana łożysk będzie koniecznością. Co do Revo stx czy sx to można wybrać do takich gramatur przynęt, multik typu HS czyli o dużej przędkości żwijania linki. Będzie to wygodne rozwiązanie i w pełni przydatne np w przypadku połowu boleni czy okoni. (2013/03/20 20:15)

darekhlipala


witam i z góry dziękuję za porady na pewno z nich skorzystam jeżeli chodzi o brodzenie żyłki to ma pan trochę racji ale z tego co mi wiadomo to jest kwestia dobrego ustawieni kołowrotka względem wagi przynęty no i oczywiście kontrola kciukiem to oczywiście znam z teori ale zapewniam że moje pierwsze żuty odbędą się na boisku z udziałem starej żyłki w celu nabrania praktyki co do kwesti multiplikatora bardzo dziękuje za poradę rozwiał pan moje wątpliwości  o abu pro max to jest raczej prawda bo gdzieś właśnie czytałem o tym żeby wymienic łożyska ale nie mówili dlaczego teraz wiem i jeszcze raz dziękuję za cenne informacje tym bardziej że o multiplikatorach niskoprofilowych firmy abu praktycznie niema  żadnych informacji i nie wiem czemu jeszcze raz wielkie dzięki za porady na pewno z nich skorzystam pozdrawiam
(2013/03/21 09:47)

esox61


www.abugarcia.com Tam trochę jest na ten temat no i w USA to bardzo popularna marka a tam castingowców pełno. Ja używam narazie Okuma San Juan ale przymierzam się do ABU C-6 Record. (2013/03/21 22:05)