Multiplikatory Abu

/ 2 odpowiedzi
Witam wszystkich, zgłaszam się tu z pytaniem do użytkowników multiplikatorów Abu Garcia orra 2 winch i revo sx. W połowie roku lub sezonu chciałbym dołączyć do grona castingowców. Z kijem nie ma problemu, kilka macałem i coś napewno wybiore. Problem pojawia się przy multikach.. szukam multika, który komfortowo będzie pracował od 50g do 100-120g. Znalazłem dwóch faworytów Abu Garcia orra 2 winch za 430 zł i abu revo sx (3generacja) za 500zł. Z tego co się orientuje oba powinny wytrzymać, ale jednak czekam na opinie. Jeśli nie te to proszę o podanie innych. Pozdrawiam. P.S Zależy mi na niskoprofilowym.
metelik


Witam serdecznie...

Mialem podobny problem jakies dobre 8 lat temu... Patrzylem na niskoprofilowe multiplikatorki koniec koncow zainwestowalem w https://www.fishing.net.au/abu-garcia-big-game-10000i/ . Kupilem w unii jewropejskiej na owczas bodajze w jeszcze przed brexitowym ok za 89 funtow Stirlitzow. Sluzy mi po dzis dzien i przezyl niejedna ciezka oceaniczna orke i konfiguracje 4, 5, 6, 8 (uncji)  plus przyneta mowiac w gramach 110 do 220g plus przyneta. Nie poszedl bym jednak z tym cudenkiem na zawody w stylu kto ciepnie ciezarek najdalej od brzegu choc pewnie to moje 'castingowe' umiejetnosci tutaj odgrywaja kluczowa role. Bez problemu po kilku tygodniach praktyki mozna z plazy ciepnac (30 funtowym monofilamentem) i 6 uncjowym ciezarkiem na odleglosci 200m od brzegu. Te niskoprofilowce, ktore podales wygladaja zacnie sam jednak nie macalem... Dziele sie tylko moim doswiadczeniem. Sam chetnie bym sprobowal porzucac z uzyciem tej orry.

Pozdrawiam
Tomasz (2017/05/21 12:41)

grisza-78


Szczerze mówiąc, to byłoby trochę lepiej, gdybyś mógł trochę podwyższyć budżet na nowy multik. Nie znam tych Abu, więc się nie wypowiem, ale polecić też mogę słynną Tatulę, czy Zillion. Sam używam Shimano Citica 201E i jestem bardzo zadowolony. (2017/05/21 20:51)