Multiplikator do spinningu morskiego

/ 2 odpowiedzi
Witam. Jak mawiają kto pyta nie błądzi. Nie będę ukrywał że puki co zbieram kasiorke na nowy sprzęt. Chciałbym się zapytać czy ktoś z obecnych osób na forum posiada doświadczenie lub wiedzę na temat wędkowania w naszym Bałtyku przy użyciu wędki castingowej z multikiem takich rybek jak troć morska czy belonę?? Wiem że to może się wydać głupie pytanie ale od kilku dni szperam w necie i informacji jak na lekarstwo. Oczywiście wędka 2.70-3 metry i CW max 60 gram nawet i 45 gram styka moim zdaniem byle wędka nie była przysłowiowym kijem od szczoty i nie kosztowała jak nowy jacht dalekomorski:-))) Za wszelkie porady z góry dziękuję Marcin
aldente


Do łowienia troci i belony w Bałtyku absolutnie nie wybrałbym wędki castingowej i multka. Po co ryzykować jakieś gniazda plecionkowo żyłkowe przy dziesiątkach rzutów. Jest sporo informacji na temat sprzętu. W wyszukiwarce na wędkuje.pl znajdziesz dużo wskazówek. M.in. u mnie na blogu, u Kolegi o nicku steryd i u redaktora Sebastiana Kowalczyka. Polecam Ci kij Daiwa Exceler Sea Trout. Jest to lekka wędka. Tylko 215 g . Kołowrotek Penn Battle ze szpulą 3000 lub 4000. Mam obydwa. Przy spinningu w słonej wodzie dają radę. Oczywiście trzeba pamiętać o płukaniu w kranówce po wyprawie. Jeszcze lepszy ale i droższy jest Shimano Sustain o szpuli 4000. Użytkuję go w morskim trociowaniu od 2 lat i nic się z nim nie dzieje. Chodzi jak masło...ale też kosztuje. Jest jeszcze taka stronka zapaleńców trociowych: Pomorski Przewodnik Wędkarski...czy jakoś tak...popatrz i tam... No to połamania.. (2016/06/09 07:54)

tripod


cześć, do łowienia troci w morzu bez problemu znajdziesz kijek w dobrej cenie, np. u Dragon: Viper HD Seatrout ciężar wyrzutu 14-42 g w długościach 2,75 m, 2,90 m, 3,05 m - spoko znajdziesz w cenie do 255 zł.
Inne spinningi do użycia podczasłowienia troci wędrownych i ew. łososi to Magnum Ti, ciężar wyrzutu 15-50 g, w długosciach 2,75 m i 2,90 m. Te kije Magnum Ti mają fajną miększą akcję, więc wielu wędkarzom się spodobają.
Do łowienia belony polecam uwadze Team Dragon, albo Feeling (3 modele c.w. 4-14 g, c.w. 5-18 g, c.w. 6-21 g) albo 2 modele T.D. Long Range c.w. 10-28 g - co kto potrzebuje.
Jest też tańszy spinning Dragon Specialist Pro, modele: Chub, Asp Killer, Seatrout.
Miałem w ręku Team Dragon Feeling i Specialist Pro - polecam uwadze.

Z multikiem na belonę i troć morską można, ale tylko z łodzi lub daleko brodząc - a wtedy będziesz wyaźnie ograniczony w zasięgu rzutu (tym bardziej, że zapewne zaczynasz łowienie). Na razie kup spinning i koł. stałoszpulowy.. (2016/06/13 06:59)