Multiplikator DLT Baitcast Reel

/ 5 odpowiedzi
Cześć , zastanawia mnie czy do klasycznego kija spiningowego mogę dokręcić multiplikator i wygodnie takim zestawem łowić?
http://www.ravenfishing.pl/pl/product/kolowrotki/2667_multiplikatory/dlt/baitcast_reel/ravrp750/

I miał ktoś doswiadczenie z tym multiplikatorkiem?

Draq


Na pewno nie będziesz wygodnie łowił... klasyczna wędka nie jest przystosowane do łowienia multiplikatorem, tzn. wyginania się w drugą stronę niż zaplanowano, rozmieszczenie przelotek jest inne niż w wędce castingowej- cast na przelotki w bliższej odległości na szczytówce, w zwykłej wędce są szerzej rozstawione więc podczas wygięcia linka będzie ocierać o blank. Oczywiście zwykła wędka nie ma pazura co będzie wpływać negatywnie na komfort trzymania wędziska. No i jest za długa... skoro mówimy o zwykłym spinnie to długość pewnie 2,4-2,7m - moim zdaniem łowienie castem dłuższym niż 2m jest uciążliwe. A ten multik przy cięższych przynętach pewnie długo nie pociągnie :) (2013/08/17 14:32)

esox61


Kij klasyczny da radę jeśli ma przelotki na ramkach o wyższych stopkach np. LV, Y itp. Nie jest to może zbyt komfortowe rozwiązanie ale można. Ja jeden sezon łowiłem Kongerem Crossmax 270 do 25g bez pazura i spokojnie dał radę a linka do blanku miała daleko i nawet przy dużych ugięciach o niego nie tarła (co ma miejsce w wielu pseudo kijach z pazurem -np. Jaxon Perseus do 35g 198cm). Co do multika to jako sprzęt na początek się nada ale nie jest to pewniak i raczej nie ma szans na dłuższe nim łowienie. (2013/09/02 06:54)

tripod


Kolego, jeśli faktycznie nie masz pieniążków, to weź ten multik, jednak to najniższa półka cenowa i tak, jak ci pisali już koledzy, nie oczekuj od tej maszynki niczego dobrego. A mówiąc bez ogródek - zakup tego multika to pieniądze zmarnowane.Jeśli zależy ci na wypróbowaniu tej metody łowienia, to kup coś z Okumy za ok. 300 zł. Bez problemu później odsprzedasz.Jeśli nie stać cię na taki wydatek, to lepiej będzie kupić zestaw stałoszpulowy, czyli kołowrotek z kabłąkiem za 140 zł, a na multik musisz poczekać do chwili wzbogacenia się.W metodzie multiplikatorowej ogromną rolę odgrywa kołowrotek. Niedobrany, do wędziska i przynęty, uniemożliwi złowienie ryby.
pozdrawiam (2013/09/11 07:22)

wirefree


Multiplikator jest idealny do rzutu cegła + dobrze dobrane wędzisko i możesz bić rekordy.   (2013/09/11 09:57)

terni


Kołowrotek o stałej szpuli kupić można za połowę tej ceny. Sprzęt nieustannie tanieje A ten multik od cięższych przynęt się nie uszkodzi. Popsuć się może od holowania rekordowych okazów. Przekładnia tego może nie wytrzymać. Ja mam multik podobnej klasy który mi służy wiele lat i nic się w nim nie zepsuło. Nie wyholowałem jednak nim ani jednego okazu. Do przeciętnej ryby nadaje się jak najbardziej. (2019/02/15 10:01)