Multiplikator niskoprofilowy - jaki wybrać?

/ 8 odpowiedzi
 Witam.  Poszukuję multiplikatora niskoprofilowego, koniecznie z korbką na prawą rękę. Nie ma być on dla mnie, lecz dla mojego wujka. Łowi on w Norwegi. Często na fiordzie, ale też na dużym jeziorze, bądź rzece. Przynęty to ciężkie blachy ( zarówno obrotowe, jak i wahadłowe ), ciężkie koguty. Ryby jakie ciągnie to: dorsz, flądra, szczupak itd. :) Budżet to 500zł. Myślę, że jak będzie trzeba to coś dorzuci, byle multiplikator był bardzo dobry.  Z góry dziękuje i połamania! 
Draq


Na niskoprofilowy nie nawiniesz tyle plecionki żeby na dorsze się wybrać. Mi na multik Dragona wchodzi tylko 90m dobrej pletki(0,22) na szczupaka. Raczej jakiegoś okrąglaka szukaj. (2012/12/30 20:29)

Dadoss


Dorsze te będą łowione metodą spinningową, a nie gruntową na morzu. Na dodatek z brzegu. (2012/12/30 20:33)

berthold


ja używam daiwa megaforce już chyba z 6 lat wiadomo że nie dziennie ale dosyć dużo i głównie na cięższe blachy gumy 20-30 gr i fajnie się spisuje dalej jak nowy i jeszcze nawet nie smarowany .z mojej strony mogę go polecić śmiało bez obaw (2012/12/30 21:32)

esox61


W tej cenie najlepszym, wprost idealnym niskoprofilowcem będzie ABU Revo Winch. Posiada wszelkie parametry by łowić nim nawet bardzo ciężko i w słonej wodzie. Najlepszy byłby ABU Revo Toro Winch ale jest niestety ok 300zł droższy. Powodzenia (2013/01/09 22:16)

tripod


A może ten multiplikator Team Dragon Big Bait MF250iL. Miałem go w rękach na łowisku przez 2 dni, tzn. łowiłem kilka godzin pożyczając wędkę od kolegi, który łowił przez 2 dni tym sprzętem. Naprawdę przyzwoity kołowrotek do cięższego łowienia. W polskich sklepach cena ok. 450 zł, więc nie jest źle, jak na mocny multik. Nie do pogardzenia 5 lat gwarancji.
Natomiast do bardzo ciężkiego morskiego łowienia lub łowienia sumów polecam niskoprofilowy cold water z licznikiem produkcji Okumy, miałem toto w rękach, fajna maszynka.

pozdrawiam (2014/11/28 06:18)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Tusior


Daiwę Tatulę proponuję, niezła maszynka:) (2014/11/28 19:26)

godski


Daiwę Tatulę proponuję, niezła maszynka:)

Również polecam. Łowię tym już ponad rok. Zero problemów. Ale to multik nie na morze. Według mojej oceny 15-80 g. 

(2015/01/31 07:05)

Lipkor


Daiwę Tatulę proponuję, niezła maszynka:)



Również polecam Tatulę, kupowaliśmy razem z Tusiorem i maszynki walczą przy jerkach do 60-70g. Nie powiem jeden slieder 10 poleciał mi w kosmos, ale to moja wina.
Jak Drag zauważył nie nawiniesz grubej plecionki więcej jak 100m, dlatego zerknij na jakieś mniejsze betoniarki. (2015/01/31 10:58)