Multiplikator.

/ 6 odpowiedzi
Witam, mam zamiar na wiosnę zakupić sobie wędkę z pazurem i multiplikator niskoprofilowy. W sklepie oglądałem kijek- nie pamiętam marki ani modelu ale miał ok 2m, koszt. 160zł. Multiplikator jaki 'na sucho' wybrałem to ABU GARCIA SILVER MAX 2 LH , paowała mi ona z wędką, zestaw nie był ciężki, spodobał mi się. I teraz pytania. Co możecie powiedzieć o kołowrotkach abu ? Czytałem opinii trochę i większość pozytywnych, lecz jak to ma się do multiplikatorów ? Może polecicie mi jakiś inny w okolicach 250 zł? Wiem, że to dość mało, lecz nie pracuję, stąd bardzo ograniczony budżet. I 2 pytanie. Czy kij ~2 m. nie będzie zbyt krótki do łowienia z brzegu ? Niestety, kije o dł jaką chciałbym mieć tj ok 2,7m są poza moimi granicami cenowymi. Na wędkę+multik chciałbym przeznaczyć ok 500 zł, może macie inne propozycje? Jeśli takie tematy są-przepraszam, być może słabo szukam. Wszystkim zainteresowanym dziękuję.
Draq

Kij 2m to według mnie najlepsza opcja. Sam mam 1,95. Jakbys miał 2,7m to jak to sobie wyobrażasz łowienie takim kijem? Szczytówką jerkujesz do ziemi, a nie do dołu więc krótka wędka jest jak najbardziej na miejscu. A co do multika to widziałem na Allegro Okuma Aveon ktoś sprzedawał za 250, nowy kosztuje 500. (2012/11/04 19:08)

rafal05

Multiplikatory mają takie same wielkości jak koł. o szpuli stałej, np 2000,  2500, 4000 ? Jak wtedy dobrać wielkość do przynęt i ryb ? 

Znalazłem tę okumę- licytowana od 199 zł. Ale jeśli już do mnie przyjdzie i okaże się, że coś mi nie pasuje ? Sprzedawcy nie mają chyba obowiązku przyjmować zwrotu towaru ? Czy np jakiś 'szmer w środku ' mogę odesłać jako towar niezgodny z opisem aukcji ?

(2012/11/04 20:58)

Draq

Jest podana pojemność szpuli przy każdym modelu. Ja na swojego multika nawinąłem pletkę 0,20 to weszło mi koło 110metrów. Wiadomo, grubsza pletka większa pojemność. A w aukcji masz napisane, że chodzi lekko i cicho więc jak będzie szeleścił to lepiej przesmarować, a jak nie pomoże to piszesz do gościa o zwrot kasy. Trzeba się dokładnie wypytać o szczegóły, jak masz wątpliwości to pytaj się poprzez pytanie do sprzedającego. Sam kupuję na Allegro, ale jeszcze nigdy bubla nie kupiłem :) (2012/11/04 22:41)

rafal05

Teraz niestety nie mam możliwości, gotówka dopiero na wiosnę.. Słyszałeś/czytałeś może opinie o multikach abu? Nawinąłeś plecionkę 0,20 na jakie łowisko ? Pozdrawiam (2012/11/05 17:16)

Draq

Abu to zależy jaki model, ale głównie dobre opinie. A nawija się raczej grubą pletkę bo nastawia się na duże ryby, no i łatwiej łowi się w zaczepach bo większość można wyrwać jak pletka ma wytrz 20kg. (2012/11/05 18:57)

rafal05

Nadal zastanawiam się czy multik, czy jednak stała szpula.. chodzi mi głównie o to, aby sprzęt był jak najbardziej wytrzymały, powiedzmy nawet ' pancerny '
I jeszcze mam pytanie. W multiplikatorach znajdują się przekładnie zwielokrotniające-tak ? W takim razie, czy taką przekładnię można wyłączyć ? Tak aby 1 obrót korbką równał się 1 obrotowi szpuli ? Wiem, że aby nawinąć nawet metr plećki trzeba by się sporo namachać..
(2012/11/06 17:27)