Muliste jezioro-jak łowić ? Spławik vs grunt ?

/ 4 odpowiedzi
Witam jak w temacie. Mam dosc blisko zamieszkania dzikie jezioro około 8ha.W jeziorze jest sporo drapieznika ale rowniez płoci,lina oraz karpia.
Zastanawiam sie w jakis sposob necic takie lowisko, i w jaki sposob wogole łowic ter yby. Srednia głebokosc to około 3,5, do 4 metrow. Na dnie po za mułem jest sporo roslinnosci. Macie jakies patenty ?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

aldente


Ale fajny pomost!  Lol ! W ogóle nie nęcić. Na spławik i z "wieszaka" przy samym dnie. Można też do dna opuścić np. plandekę obciążoną na rogach i na nią zapodawać zanętę. Można grabiami lub broną wyczyścić metr kwadratowy dna i na nim łowić. Jednak to już jest znaczna ingerencja w ekosystem. (2020/04/01 14:07)

Smolik


Łowienie na grunt raczej odpada. Polecam łowienie na spławik - na wędkę z kołowrotkiem albo na odpowiednio długiego bata. Głębokość ogólnie znasz, więc gruntowanie łowiska można sobie raczej odpuścić, bo miejsce połowu i tak będziesz musiał poznać "metodą prób i błędów". Przy dużej ilości roślinności (np. latem) - można, tak jak radzi kolega aldente, spróbować wcale nie nęcić i łowić punktowo w oczkach (przerwach między roślinnością). Czasem daje to nadspodziewanie dobre rezultaty. Jeśli bez zanęty nie ma brań, to próbuj użyć jakąś lekką zanętę na ryby spokojnego żeru, bo ciężka zanęta, jak się pewnie domyślasz, łatwo opadłaby na dno i między roślinność. Jak uda ci się wybrać nad to jezioro, to napisz nam jak ci poszło łowienie. Pozdrawiam :) (2020/04/01 18:14)

flowgrid1


Możesz łowić na spławik lub na zestaw helikopterowy. A poza tym to super bajorko. W takich niepozornych bajorach czają się czasem fajne rybki. Połamania kija :) (2020/04/01 18:53)

ogtw


Jeżeli użyjesz zanęty, to dodaj pokruszonych płatków kukurydzianych. Po wrzuceniu kuli zanęty, płatki będą się odrywać i wypływać na powierzchnię. (2020/04/01 19:01)