Muchowe brodzenie

/ 6 odpowiedzi

Witajcie . 

Zawsze muchuję z brzegów . Chciałbym się rozeznać w odzieży do brodzenia i więc proszę co godnego polecacie . Nie znam tego tematu , a nie chcę w ciemno kupić , może także wiecie orientacyjne ceny . Na pewno macie już jakieś sprawdzone , modele , marki .

Pozdrawiam  Krzysztof O ,- adler .

TroutFlyFishing


Witaj Krzysztof. Wszystko zależy od tego na jakich wodach brodzisz - duże czy małe? Druga sprawa to ile możesz wydać. Im więcej tym sprzęt bardziej "efektowny" co nie znaczy duuużo lepszy. Wybierz między woderami(biodrówki) a spodniobutami (wysokie - nawet do pach). Postaw na początek raczej na PCV'ki nie inwestuj w neoprenówki. Za kwotę 130 - 180 kupisz dobre wodery  lub spodniobuty z PCV i gwarantuje że będziesz zadowolony. Pamiętaj żeby zakupić 1 numer większy! (Miejsce na ciepłą skarpetę). Polecam allegro http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=spodniobuty oraz http://allegro.pl/listing.php/search?string=wodery&category=0&sg=0 tam znajdziesz to czego potrzebujesz. Firma i kolor wedłóg uznania. Ja polecam polskie PCV'ki np PREMIUM. Posiadam 2 pary i jestem bardzo zadowolony. Z neopreonówek mam Cormorana http://www.hisltd.co.uk/Cormoran-5mm-Neoprene-Chest-Waders.html oraz http://www.okazje.info.pl/sh/sport-i-hobby/cormoran-wodery-neoprenowe-cormoran.html ale także Snowbee http://www.rmftackleshop.com/waders/vision-waders/product/vision-ikon-zip-chest-waders. Tak wogóle to polecam snowbee http://www.snowbee.co.uk/fly-fishing/ Tam robię większość swoich zakupów odzieżowych ale to już wynik mamaniactwa. Pozdrawiam. W razie wątpliwości pisz. (2012/03/13 20:20)

góral


Witaj Krzysztofie. Ja używam woderów polskiej Firmy lemigo http://allegro.pl/wodery-spodniobuty-lemigo-typ-997-nr-43-gratis-i2158478994.html za tą kasę są naprawdę warte, materiał nie przemaka  nie przeciera, podczas brodzenia powyżej pasa ciśnienie wody jest odczuwalne na stopach i jest to może mało komfortowe.Na przyszły rok planuje kupić coś lepszego mam na myśli VISION lub SIMMS no ale to wydatek około 2000 zł (2012/03/13 21:26)

TroutFlyFishing


Witaj Krzysztof. Zdecydowanie nie wydawaj dużych pieniedzy na wodery. Poniesiony koszt w Twoim przypadku może być nieadekwatny w stosunku do tego jak często będziesz ich używał. Ja posiadam taki a nie inny ale tylko dlatego że brodzenie w wodzie to praktycznie moja praca i spędzam w niej sporą część dnia. Znalazłem dla Ciebie bardzo dobry sprzęt. Masz tutaj spodniobuty (na conajmniej 3-4 sezonów) http://allegro.pl/spodniobuty-wodery-dla-wedkarzy-zaneta-r2-roz-43-i2147547228.html oraz klasyczne wodery (także wystarczą na conajmiej 4 sezony) http://allegro.pl/wodery-spodniobuty-wedkarskie-wzmacniane-r2-r-42-i2147551738.html. Aukcje kończą się za 2 i 3 dni. Sam je zakupiłem i używałem kilka razy.Mój kolega z PZW Muszyna posiada je  dłużej i bardzo sobie je chwali. Pozdrawiam.

TroutFlyFishing

(2012/03/14 11:09)

TroutFlyFishing


" Na przyszły rok planuje kupić coś lepszego mam na myśli VISION lub SIMMS no ale to wydatek około 2000 zł"

Witaj Góral. Bardzo chętnie usłyszę Twoją opinię na ich temat jak już je zakupisz. Daj więc nam znać jak już będziesz w nich brodził. SIMMS'y znam ale VISION'ów nie miałem okazji nawet widzieć.


(2012/03/14 11:14)

góral


Ok jak się zdecyduje na VISION-Y to na pewno zdam relacje z ich funkcjonalności.
link do stronki
http://hurch.pl/
A może macie jakieś rozeznanie z firmy taimen ?  Link do stronki
http://www.taimen.com/pl/pl/category/wodery-buty/316 (2012/03/14 19:57)

Strzegom


Miałem tańsza wersję VISION wytrzymały 4 sezony bardzo intensywnego użytkowania w zeszłym sezonie kupiłem oddychające JAXON nie wytrzymały sezonu skarpety leją musiałem kleić.Teraz myślę i ORWISACH są w przystępnej cenie i koledzy chwalą je.Pewnie też je sobie sprawię.Najwazniejsze jest przy zakupie zwrocenie uwagi na długośc nogawek.Muszą być nieco dłuższe,gdy sa za krótkie śpiochy rozszczelniają się w kroku.Zreszta w za krótkich nie ma komfortu bo brodzenie w górskiej rzece to niezła gimnastyka.Gruby dres pod śpiochy oddychające i nie groźne wędkowanie nawet w zimie. (2012/03/17 19:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.