Zaloguj się do konta

Mucha na spinning

utworzono: 2014/10/13 17:35
lowcaokoni

Witam wszystkich jestem nowy na forum i od razu zadaje pytanie:
jak łowić 15 cm muchą na spining? wiem że można tylko jak z zarzucaniem ?
chodzi o to żeby mucha była na powierzchni, chce używać takich przynęt :
http://www.sportfiskeprylar.se/sv/artiklar/i-fish-pike-fly.html
jakieś rady?

[2014-10-13 17:35]

patryk-kociemba

witaj,
z tego co sie orientuje są to muchy na szczupaki dla ludzi łowiących na muchę, tak więc trzeba chyba mieć muchówkę. Lecz moge oczywiście się mylić, raz tylko widziałem chyba w gazecie jak na takie cuda łowią.
A tutaj filmik na potwierdzenie tego co mówie :
https://www.youtube.com/watch?v=4ikpqUrgN-c
pozdrawiam
P.
[2014-10-13 17:53]

lowcaokoni

właśnie też tak myślałem ale widziałem w ten weekend jak tak łowią niestety byli bardzo daleko i nie miałem jak podpytać [2014-10-13 18:46]

kaban

Metoda prób i błędów na własnej skórze bywa najlepszą szkołą a co do pytania to waga takiej "muchy" po zamoczeniu to wystarczający ciężar do rzutu przy użyciu linek o odpowiedniej średnicy.  [2014-10-13 19:34]

szczawik1984

Do łowienia muchą na spinning używa się takich pływaków: http://www.jaxon.pl/Katalog/255_181_splawiki/5346_sbirulino/Produkt/20958_sbirulino.aspx
[2014-10-13 21:13]

lowcaokoni

a nie wiesz jak to się montuje? [2014-10-13 22:07]

89krzysztof

Do łowienia muchą na spinning używa się takich pływaków: http://www.jaxon.pl/Katalog/255_181_splawiki/5346_sbirulino/Produkt/20958_sbirulino.aspx

2.1.Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w
ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa
haczyki. W czasie spinningowania nie wolno stosować żadnych dodatkowych
wskaźników brań instalowanych na lince.
[2014-10-13 22:20]

JOPEK1971

a nie wiesz jak to się montuje?




Pewnie przewleka się linkę(żyłkę) przez rurkę i stopuje "spławik" metr od przynęty.

[2014-10-13 22:29]

aldente

Witaj. Aby dobrze zarzucić zestaw z muchą potrzebny będzie długi kij spinningowy. 3,15-3,30.
Podam dwa sposoby, by rzucić taką muchą.
Pierwszy- przy pomocy sbirolino pływającego, np. 20-25 gram. Nawlekasz sbirolino na plecionkę lub żyłkę (rurka w stronę szczytówki), blokujesz małym koralikiem, dodajesz stoper amortyzator silikonowy i zawiązujesz krętlik. Do krętlika dowiązujesz przypon fluocarbonowy ok. 1,5 metra a na końcu muchę. Na szczupaka przed muchę włączyłbym jeszcze dodatkowo szczupakowy przypon. W ten sposób na muche łowię w Bałtyku między innymi trocie, i belony. Sbirolino NIE JEST wskaźnikiem brania, tylko służy do oddania dalekiego rzutu. ( Zobacz fotki na moim blogu, artykuł o połowie belony).
Drugi sposób spinningowania taką dużą muchą, którą chcesz poprowadzić po powierzchni wody podpatrzyłem miesiąc temu w Szwecji podczas wyprawy na łososie i trocie nad rzeką Moerrum.
Podobnie jak przy sbirolino, na plecionkę lub żyłkę nawlekali mosiężny ciężarek, który był wbudowany w sporej wielkości korek. Cieżarek ułatwiał daleki rzut, a korek utrzymywał go "pływająco" na powierzchni rzeki (a tym samym muchę) . Oczywiście ten sam sposób montażu zestawu: stoper chroniący węzeł, krętlik, do niego przywiązany 1,5 metrowy fluocarbon a na końcu -mucha. Również i tu przydatny jest długi kij spinningowy. W sklepie wędkarskim nad Moerrum mieli w skrzyneczce caly zestaw tych zakorkowanych ciężarków o różnych "ciężarach wyrzutu". Tym samym  mamy możliwości " spinningu na muchę". Pozdrawiam i życzę połamania.
[2014-10-13 23:09]

bastien

Do łowienia muchą na spinning używa się takich pływaków: http://www.jaxon.pl/Katalog/255_181_splawiki/5346_sbirulino/Produkt/20958_sbirulino.aspx

2.1.Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w
ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa
haczyki. W czasie spinningowania nie wolno stosować żadnych dodatkowych
wskaźników brań instalowanych na lince.

Nie jest to zaden wskaznik bran...rodzaj obciaznika.

[2014-10-13 23:09]

aldente

Dodam jeszcze, że można się posłużyć typowym kijem do metody sbirolino. Ma on wtedy 3,90 do 4,20 m. Oddanie rzutu jest wtedy łatwiejsze. Tuż przed upadkiem zestawu na wodę dłonią lekko "hamujesz" uciekający z kołowrotka sznur. Zestaw się wtedy prostuje i tym samym zapobiega się jego ewentualnemu splątaniu.
[2014-10-13 23:21]

szczawik1984

Przeczytaj kolego wypowiedz kolegi aldente.
Na przyszłość nie staraj się podważyć wypowiedzi osób o większej wiedzy i doświadczeniu skoro sam nie masz pewności co do swojej racji.



Do łowienia muchą na spinning używa się takich pływaków: http://www.jaxon.pl/Katalog/255_181_splawiki/5346_sbirulino/Produkt/20958_sbirulino.aspx

2.1.Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w
ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa
haczyki. W czasie spinningowania nie wolno stosować żadnych dodatkowych
wskaźników brań instalowanych na lince.


[2014-10-13 23:49]

89krzysztof

Analogicznie spławik przelotowy również nie jest wskaźnikiem brań, o ile nie jest zastopowany od strony wędki. :)
[2014-10-13 23:50]

bastien

Dodam jeszcze, że można się posłużyć typowym kijem do metody sbirolino. Ma on wtedy 3,90 do 4,20 m. Oddanie rzutu jest wtedy łatwiejsze. Tuż przed upadkiem zestawu na wodę dłonią lekko "hamujesz" uciekający z kołowrotka sznur. Zestaw się wtedy prostuje i tym samym zapobiega się jego ewentualnemu splątaniu.

Dokladnie tak...sbirolino lub tez tremarella sie ta metoda nazywa:)
[2014-10-14 00:04]

szczawik1984

Analogicznie to spławik nie spełni tej roli. Za mała masa własna a nawet gdy być założył duży spławik taki ktory waży 10g to opór powietrza podczas rzutu nie pozwoli uzyskać dużej odległości.




Analogicznie spławik przelotowy również nie jest wskaźnikiem brań, o ile nie jest zastopowany od strony wędki. :)


[2014-10-14 00:50]

lowcaokoni

dziękuje wszystkim za wypowiedzi wpadłem na pomysł jak to rozwiązać 
opisze wszystko w sobote jak wrócę z nad wody i opisze co i jak 
oczywiście jak was to interesuje
pozdrawiam [2014-10-14 22:34]