Zaloguj się do konta

Mucha na San na pstrąga i lipienia.

utworzono: 2015/12/27 16:13
baxon

Dzień dobry !Od roku kręcę muchy i ciągle się szkolę w wykonywaniu much. W następnym roku mam zamiar wybrać się na san , lecz nie wiem jakie muchy są tam najbardziej łowne, jakie wzory, kolory, rozmiar haczyka itd. Czy może mi ktoś doradzić jakie muchy kręcić na san, i jakie bym mógł wykonać z tych materiałów ? Materiały:
nici uni 8/0 (White,Black,Tan,Blue,Red[mało czerwonego],Olive, Yellowsierść z królika biała i brązowo siwa ( z własnej starej hodowli)sierść sarny brązowakapka koguta Grizzly i BrownPióra Cdc białe,pomarańczowe i szare.pióra naturalne bażanta Dubbing czerwony i zielonyZielona piankaHaczyki z zadziorami nr10-chruścik nr12-sucha mucha nr 14-sucha muchaHaczyki bez zadziorów nr16-sucha muchaołów spłaszczony do obciążania nimfgłówki wolframowe 4 mm
Proszę o pomoc wszystkich którzy łowili nad sanem i wiedzą jaka mucha jest dobra. Jeżeli można to proszę wysłać zdjęcia much lub strony z poradnikiem jak daną muchę wykonać.:) [2015-12-27 16:13]

baxon

zapomniałem jeszcze dodać do spisu materiałów zieloną nić i srebrną lametę . [2015-12-28 11:57]

pawelz

Napisz jeszcze kiedy chcesz tam lowic. Inne muchy chodza wiosna i latem inne jesienia.
Na San jezdze glownie na lipienie i na nich sie skoncentruje. Lato to mucha #18 #16. Jetka badz chruscik. Ryby raczej nie wybrzydzaja. Oczywiscie trzeba sie wbic w kolor, ale wystarczy kilka podstawowych. Muchy dos ubogie bez jezynki badz z bardzo delikatna. Jesien to juz inna sprawa. Muchy na #20 a przydalyby sie mniejsze. Przede wszystkim jetka. W tym roku bardzo dobrze braly na kremowe (taki bezowy tulow i jasnobrazowe skrzydelka). Niestety za wiele ich nie mialem i szybko sie ich pozbylem :(.
Pstragi lowilem tylko sporadycznie badz przy okazji lowienia lipieni na suchara. Ale kumple lowili na spore chrusty. A ja wczesnym rankiem na czarne badz brazowe puchowce.
[2015-12-28 14:12]

baxon

Dokładnie chodzi mi o wiosnę. Między majem a czerwcem. Może jętka majowa wtedy by była dobra ?  [2015-12-28 16:10]

baxon

Dokładnie chodzi mi o wiosnę. Między majem a czerwcem. Może jętka majowa wtedy by była dobra ?  [2015-12-28 16:11]

pawelz

No to tu Ci nie poradze. Na San jezdze, jak pisalem, za lipieniem wiec od czerwca. Ale jest mase info o Sanie. Co prawda glownie o OS'e, ale podobne muchy chodza tez nizej.
[2015-12-28 16:27]