Mucha na San na pstrąga i lipienia.

/ 5 odpowiedzi
Dzień dobry !Od roku kręcę muchy i ciągle się szkolę w wykonywaniu much. W następnym roku mam zamiar wybrać się na san , lecz nie wiem jakie muchy są tam najbardziej łowne, jakie wzory, kolory, rozmiar haczyka itd. Czy może mi ktoś doradzić jakie muchy kręcić na san, i jakie bym mógł wykonać z tych materiałów ? Materiały:
nici uni 8/0 (White,Black,Tan,Blue,Red[mało czerwonego],Olive, Yellowsierść z królika biała i brązowo siwa ( z własnej starej hodowli)sierść sarny brązowakapka koguta Grizzly i BrownPióra Cdc białe,pomarańczowe i szare.pióra naturalne bażanta Dubbing czerwony i zielonyZielona piankaHaczyki z zadziorami nr10-chruścik nr12-sucha mucha nr 14-sucha muchaHaczyki bez zadziorów nr16-sucha muchaołów spłaszczony do obciążania nimfgłówki wolframowe 4 mm
Proszę o pomoc wszystkich którzy łowili nad sanem i wiedzą jaka mucha jest dobra. Jeżeli można to proszę wysłać zdjęcia much lub strony z poradnikiem jak daną muchę wykonać.:)
baxon


zapomniałem jeszcze dodać do spisu materiałów zieloną nić i srebrną lametę . (2015/12/28 11:57)

pawelz


Napisz jeszcze kiedy chcesz tam lowic. Inne muchy chodza wiosna i latem inne jesienia.
Na San jezdze glownie na lipienie i na nich sie skoncentruje. Lato to mucha #18 #16. Jetka badz chruscik. Ryby raczej nie wybrzydzaja. Oczywiscie trzeba sie wbic w kolor, ale wystarczy kilka podstawowych. Muchy dos ubogie bez jezynki badz z bardzo delikatna. Jesien to juz inna sprawa. Muchy na #20 a przydalyby sie mniejsze. Przede wszystkim jetka. W tym roku bardzo dobrze braly na kremowe (taki bezowy tulow i jasnobrazowe skrzydelka). Niestety za wiele ich nie mialem i szybko sie ich pozbylem :(.
Pstragi lowilem tylko sporadycznie badz przy okazji lowienia lipieni na suchara. Ale kumple lowili na spore chrusty. A ja wczesnym rankiem na czarne badz brazowe puchowce.
(2015/12/28 14:12)

baxon


Dokładnie chodzi mi o wiosnę. Między majem a czerwcem. Może jętka majowa wtedy by była dobra ?  (2015/12/28 16:10)

baxon


Dokładnie chodzi mi o wiosnę. Między majem a czerwcem. Może jętka majowa wtedy by była dobra ?  (2015/12/28 16:11)

pawelz


No to tu Ci nie poradze. Na San jezdze, jak pisalem, za lipieniem wiec od czerwca. Ale jest mase info o Sanie. Co prawda glownie o OS'e, ale podobne muchy chodza tez nizej. (2015/12/28 16:27)