Mucha na początek wiosny!

/ 3 odpowiedzi
Potrzebuje rady, jaką muszką rozpocząć połowy we wiośnie ? mam na myśli kwiecień, maj.Jakie muszki które mam są w miare dobre ? 
Muszki :2 jętki majowe na haczyku nr 8cdc na haczyku nr 18chruściki na haczyku nr 18(bez obciążenia) i 6(obciążone lekko lametą ołowianą)brązki na haczyku nr 6 imitacje komarów na haczykach nr 18 i jeden komar a nr 6 ( suche)2 imitacje ćmy na haczyku nr 18 i 6 
pomóżcie muszkarze !
pawelz


Wyglada na to, ze specjalnie nie masz na co lowic :(
Na ta pore roku powinienes naszykowac sie z wiekszymi nimfami (jakies brazki, pheasant tail, widelnice na haczykach 6-10). Do tego streamer (jakies pijawki, zonkery) i ewentualnie mokre.
Kwiecien to jeszcze za wczesnie na regularne lowienie na suchara. Mozna trafic na brania (ja lowilem w zeszlym roku pstragi w lutym na sucha), ale to raczej przypadki. A sucha, to najlepiej jak to co bedzie latac nad woda. Jakies jetki czy chrusty. Wielkosc i rodzaj zalezec bedzie od konkretnego dnia i tego co nad woda.  (2015/02/16 10:08)

Pawel19777


Zgadzam się z kolegą. Na początek trzeba pamiętać, że wiosna to czas roztopów ( jeśli była zima :) ) i generalnie woda wypłukuje larwy owadów. Warto założyć sprawdzone ciężkie nimfy. Suchar w kwietniu to sporadycznie, ryby są jeszcze ospałe i nie bądą ganiać za owadami po zatym nie weszły jeszcze na swoje stanowiska letnie:)
Co do suchych proponuję malutkie popielatki a nimfy , różnie sprawdzi się kiełżyk rózowy, widelnica. (2015/02/19 09:15)

baxon


przepraszam,pomyliłem sie , to nie chrusciki tylko kiełże ( brązowe ) , pomyliły mi sie nazwy muszek. (2015/02/19 19:35)