Zaloguj się do konta

Można łowić bez karty na pozwolenie?

utworzono: 2012/06/28 13:14
okonek14

Witam. Mam takie pytanie czy da się łowić bez karty ale mieć opłacone pozwolenie. Wiele osób mówiło że można i nic się nie stanie. Ale ja mam wątpliwości do tego tematu. Proszę o odpowiedz na ten temat.Pozdrawiam
[2012-06-28 13:14]

Kubi96

można tak łowić jednak jest to nieopłacalne. wiem że pozwolenia na jakis okres można wykupić na poczcie ale słyszałem że to drogie jest więc myśle że juz lepiej wyrobić karte
[2012-06-28 13:23]

igorski

U mnie w regionie nie ma zmiłuj się musisz mięć kartę wędkarską i pozwolenie jak czegoś nie masz to mandat i nie ma że boli .
[2012-06-28 13:26]

okonek14

Dziękuje bardzo za odpowiedz a więc muszę jechać do fotografa wyrobić zdjęcia.Pozdrawiam
[2012-06-28 13:38]

JOPEK1971

Dziękuje bardzo za odpowiedz a więc muszę jechać do fotografa wyrobić zdjęcia.Pozdrawiam

Bez karty możesz łowic na łowiskach prywatnych.


[2012-06-28 13:58]

Bernard51

Jak nie masz skonczone 14lat to mozesz wyrobic sobie legitymacje i uiscić oplaty okregowe jako uczen masz zniszki i bedziesz wedkowal do konca roku legalnie w obecnosci doroslego wedkarza
Pisze bo wedlug fotki na awatorze wygladarz na mlodego chopca
[2012-06-28 14:14]

Mija

Jak nie masz skonczone 14lat to mozesz wyrobic sobie legitymacje i uiscić oplaty okregowe jako uczen masz zniszki i bedziesz wedkowal do konca roku legalnie w obecnosci doroslego wedkarza Pisze bo wedlug fotki na awatorze wygladarz na mlodego chopca

Należy dodać "dorosłego wędkarz - posiadającego kartę wędkarską" [2012-06-28 16:50]

abra1990

ZNIŻKI koleżanko , ortografia się kłania , pozdrawiam :)
[2012-06-28 19:34]

Mija

ZNIŻKI koleżanko , ortografia się kłania , pozdrawiam :)


A koledze umiejętność czytania :) Zacytowałam wypowiedź wyżej i to nie moja wina, że forum nie oznaczyło tego jako cytatu [2012-06-28 20:25]

Mija

Chociaż to pewnie dlatego, że ten poprzedni post pisałam na konsoli i może ona nie obsługuje wszystkiego jak należy... [2012-06-28 20:26]

owczarki

zaprzyjaźnij sie ze starym porządnym wędkarzem i pod jego okiem poducz sie  i zobaczysz karta jest niepotrzebna< bo i ryb tak niema.> [2012-06-28 20:50]

abra1990

a to przepraszam koleżanko i zwracam honor  :) pozdrawiam ;p
[2012-06-29 10:06]

Bernard51

Tak to ja napisalem "ZNISZKI" nie wiem jak pózniej przeczytalem to sam z siebie sie smialem.
Przepraszam!
[2012-06-29 10:48]

Roxola

Witam. Mam takie pytanie czy da się łowić bez karty ale mieć opłacone pozwolenie. Wiele osób mówiło że można i nic się nie stanie. Ale ja mam wątpliwości do tego tematu. Proszę o odpowiedz na ten temat.Pozdrawiam

Nie będę wnikała w to ile masz lat, ale przeglądając Twój blog wnioskuję, że łowisz od dawna...Oczywiście, że możesz łowić bez karty wędkarskiej i wykupić tylko zezwolenie, które kosztuje 30zł i daje taką możliwość przez dobę (w moim Okręgu)Jeżeli do tej pory, przez te sześć lat wędkowałeś bez karty wędkarskiej na wodach PZW to co to dla Ciebie, jeżeli na prywatnych to też nie widzę problemu...Bardzo ważne jest również to, że na wodach tzw. "niczyich" kartę wędkarską też musisz mieć. [2012-06-29 11:04]

pstrag222

Można wykupić zezwolenia jednodniowe lub tygodniowe .
I nie musisz posiadać karty
[2012-06-29 12:05]

okonek14

Mam 15 lat i łowiłem na bagienku u mnie we wsi i na łowiskach prywatnych ale na bagienku ludzie kłusują sieciami jaki i prądem więc postanawiam jednak wyrobić kartę i kupić pozwolenie na jeziorko (Pluszne na Mazurach) Dziękuje za odpowiedzi poniżej. Pozdrawiam
[2012-07-01 14:13]

dawido199

To słuchajcie tego... Pewnego dnia siedzę w PZW ponieważ opłacałem akurat kartę. Nagle babka wchodzi i pyta się czy może wykupić zezwolenie  żeby jej syn w pełni legalnie łowił przez jakiś okres czasu. Koleś odpowiada że to się nie będzie opłacało bo to trzeba wykupić w okręgu, i że to kosztuje 40 zł za dzień. Baba powiedziała dziękuję za taki interes i wyszła;D
[2012-07-10 23:12]

Roxola

A co Ciebie @dawido199 tak bardzo zdziwiło w tej sytuacji, którą opisałeś ?Mnie jedynie to, że "Koleś" jak to ująłeś powiedział, że trzeba wykupić w Okręgu...
[2012-07-11 13:48]

dawido199

Nic mnie nie zdziwiło tylko powiedziałem że tak można łowić:-)
[2012-07-11 13:55]

berthold

zaprzyjaźnij sie ze starym porządnym wędkarzem i pod jego okiem poducz sie  i zobaczysz karta jest niepotrzebna< bo i ryb tak niema.>




to fakt niestety ryb nie ma trzeba to sobie uświadomić ale sam w to nie wierzę chociaż wiem że nie ma hehehe
[2012-07-11 14:08]

adler

http://www.pzw.org.pl/home/forum/dodaj_odpowiedz/12/2358

Kolego rapid proszę o zaśmiecanie wszystkich wątków jednym i tym samym linkiem . Potraktuj to jako ostrzeżenie . Następne tego typu przewinienie będzie stosowne z regulaminem .

 Pozdrawiam .


[2012-07-11 16:06]

pawelz

Nikomu poza obcokrajowcami i osobami ponizej 14 roku zycia nie wolno lowic w Polsce na wodach skarbu panstwa bez karty wedkarskiej.
Nie wazne czy ma zezwolenie czy nie.
Tylko i wylacznie na wodach prywatnych, nawet nie dzierzawionych, wolno wedkowac bez karty wedkarskiej.
[2012-07-12 08:30]

omenik2000

W moim rodzinnym regionie można łowieć na pozwolenie,ale musisz posiadać tzw. białą kartę :)
[2013-05-05 10:01]

PanSawik

"W moim rodzinnym regionie można łowieć na pozwolenie,ale musisz posiadać tzw. białą kartę :)"

"białą kartę" to sobie możesz z bloku technicznego wyrwać...

Ludzie czy Wy się nie nauczycie, że:
- KARTA WĘDKARSKA - to jest karta wędkarska
- ZEZWOLENIE (POZWOLENIE) - to jest zezwolenie
- LEGITYMACJA - to jest legitymacja

- nie "opłaca się karty" tylko zezwolenie i ewentualną składkę członkowską PZW
- kartę wyrabiasz raz i raz za nią płacisz (w starostwie) i jest dożywotnia
- jak masz powyżej 14 lat i nie jesteś obcokrajowcem, to kartę wędkarską na PAŃSTWOWYCH wodach MUSISZ POSIADAĆ, jak nie, to możesz sobie co najwyżej "kaczki" lub łódki puszczać (ale nie z papieru, bo zaśmiecać nie wolno :) )
- bez karty można sobie "kija pomoczyć" na prywacie, komercji, prywatnego dzierżawcy (jak zezwala wędkować) lub u tzw. "wujka" jak ma jakieś oczko na podwórku.

Już nie wytrzymałem...
[2013-05-05 22:21]

Boolek

Karta jest dożywotnia i zawsze się przyda :D [2013-05-05 22:29]