Zaloguj się do konta

Może pomożecie mi coś wybrać... ?

utworzono: 2012/05/03 20:22
spike35

Witam wszystkich:)

Od niedawna wędkuje, w większości na spławik ale zdarza mi się od czasu do czasu połowić z gruntu. Sprzęt mam jak do tej pory z bazaru - kupiłem taki , bo nie byłem pewny czy ten sport mi się spodoba.  No ale teraz chciałbym zainwestować trochę więcej i kupić coś lepszego.. może doradzicie mi jakąś wędkę ( teleskopową) i kołowrotek - tak do 300zł.
[2012-05-03 20:22]

spike35

Co sądzicie o tym :
Kołowrotek Catana 25000FB Shimano
Wędka Shimano Vengeance Slim Tele 330XH [2012-05-03 15:00]

Jackass96

Myślę że jest to dobry zestawik . Lecz zamiast tego kołowrotka kupiłbym SPRO Passion.
[2012-05-03 20:45]

A nie lepiej zainwestowac w 3 skladowa? [2012-05-03 20:53]

spike35

Dzięki za odp
A jaki model SPRO Passion konkretnie?
Nigdy nie łowiłem taka wędką 3 składową, więc dlatego mam co do tego wątpliwości czy będzie ok. 

[2012-05-04 08:03]

spike35

A jaką konkretnie polecił byś mi wędkę 3 składową?? może jakieś dwa modele, którym mógł bym się przyjrzeć...
[2012-05-04 08:05]

Dzięki za odp
A jaki model SPRO Passion konkretnie?
Nigdy nie łowiłem taka wędką 3 składową, więc dlatego mam co do tego wątpliwości czy będzie ok. 

Kup lepiej 3 skladowa na pewno dluzej wytrzyma niz teleskop i poza tym sie tak nie niszczy. Dlatego jak nie lowiles taka wedka to juz czas bys sie przekonal i zobaczysz czy przypadnie Ci do gustu:) [2012-05-04 08:15]

A jaką konkretnie polecił byś mi wędkę 3 składową?? może jakieś dwa modele, którym mógł bym się przyjrzeć...

No ok. Tylko napisz czy chcesz ja tylko na splawik czy na grunt. [2012-05-04 08:28]

spike35

W większości na spławik- powiedzmy 80% tak łowie, tylko od czasu do czasu  na grunt - jak wybieram się z bratem na łowisko (on tylko tak łapie więc wybieramy się w większości  na odrę )  .. wiec najlepiej żeby się tez nadawała na grunt...
[2012-05-04 08:44]

W większości na spławik- powiedzmy 80% tak łowie, tylko od czasu do czasu  na grunt - jak wybieram się z bratem na łowisko (on tylko tak łapie więc wybieramy się w większości  na odrę )  .. wiec najlepiej żeby się tez nadawała na grunt...

Na splawik to polecilbym tobie odleglosciowke, a na grunt feedera. No to z tego wynika, ze chcialbys cos uniwersalnego,a akurat takich wedzisk nie znam. Moze inni koledzy sie wypowiedza:) [2012-05-04 08:53]

spike35

A jeszcze mam pytanko jaki zestaw na grunt byś mi polecił (wędka + kołowrotek) może nazbieram i kupie sobie drugą nową wędkę.
[2012-05-04 08:58]

A jeszcze mam pytanko jaki zestaw na grunt byś mi polecił (wędka + kołowrotek) może nazbieram i kupie sobie drugą nową wędkę.

Ja uzywam jaxona cantare feeder cw do 120g i do tego kreciol tez z jaxona top carp frxl 400. Jak dla mnie ten zestaw jest super i nie narzekam. Wydasz cos kolo 200zl. Ale jak chcesz cos lepszego to moge ci polecic jeszcze Cormorana Speciland feeder lapalem nim i spodobal mi sie:) [2012-05-04 09:09]

Adam01

Tak konkretnie: Mikado Golden Lion dł np 360 i do tego kołowrotek Cormoran Corcast 4Bif. Wędka jaką podałem to feeder, lecz jak wstawisz najtwardszą szczytówke to świetnie łowi sie na spławik. A kołowrotek to fajny Cormoran ze szpulą która ułatwi ci dalekie rzuty. Polecm. [2012-05-04 09:31]

spike35

dzięki a jaka wielkość tego wielkość tego kołowrotka najlepiej
[2012-05-04 09:51]

spike35

3000 czy 2500
[2012-05-04 09:58]

spike35

Tak konkretnie: Mikado Golden Lion dł np 360 i do tego kołowrotek Cormoran Corcast 4Bif. Wędka jaką podałem to feeder, lecz jak wstawisz najtwardszą szczytówke to świetnie łowi sie na spławik. A kołowrotek to fajny Cormoran ze szpulą która ułatwi ci dalekie rzuty. Polecm.

Fajny mi poleciłeś i raczej go kupie a mógłbyś doradzić mi jaki model najlepiej
-KOŁOWROTEK CORMORAN CORCAST 4PiF 2500
-KOŁOWROTEK CORMORAN CORCAST 4PiF Super Jet 2500
-CORMORAN CORCAST SUPER JET MATCH 4PiF 2500 [2012-05-04 10:55]

Adam01

Weź Jet Match 2500, bedzie ok. Pomieści sporo linki i będzie miał zapas mocy. Ciesze sie że pomogłem :) [2012-05-04 11:22]

Ta wędka ( tj Shimano Venegeance Slim XH ) ,  ma ciężar wyrzutowy od 40 -80g a to oznacza ,że niezbyt nadaje się do spławikówki zwykłej - raczej z ukierunkowaniem na gruntówkę denną , żywiec , martwa rybka ze spławikiem , ewentualnie amatorski spinning " szczupakowo - łososiowy "do ciężkich błystek wahadłowych , gdyż spinning to przecież metoda a nie wędka.Nim coś doradzicie , zastanówcie się barany jedne. Gość kupi wędkę z wyrzutem 40 -80 g do spławika !? Czy chciałbyś jeden z drugim mozolić się z taką wędką - gdy chodzi o lekki połów spławikowy płoci , jazi , linów , leszczy itd ? A może wy sami łowicie te ryby na zestawy spławikowe 40 -80 g ? To by tłumaczyło ten ostry przypadek idiotyzmu
[2012-05-04 12:54]

Ta wędka ( tj Shimano Venegeance Slim XH ) ,  ma ciężar wyrzutowy od 40 -80g a to oznacza ,że niezbyt nadaje się do spławikówki zwykłej - raczej z ukierunkowaniem na gruntówkę denną , żywiec , martwa rybka ze spławikiem , ewentualnie amatorski spinning " szczupakowo - łososiowy "do ciężkich błystek wahadłowych , gdyż spinning to przecież metoda a nie wędka.Nim coś doradzicie , zastanówcie się barany jedne. Gość kupi wędkę z wyrzutem 40 -80 g do spławika !? Czy chciałbyś jeden z drugim mozolić się z taką wędką - gdy chodzi o lekki połów spławikowy płoci , jazi , linów , leszczy itd ? A może wy sami łowicie te ryby na zestawy spławikowe 40 -80 g ? To by tłumaczyło ten ostry przypadek idiotyzmu

Ty wez sie zastanow co piszesz. Sam jestes baran i naucz sie czytac! Kolega, ktory zalozyl watek sam zasugerowal czy ta wedka Shimano bedzie dobra, a nie my. [2012-05-04 13:50]

Adam01

Nie obrażaj pan, dobre? Widziałeś moją propozycje, reakcje kolegi który założył wątek, że wyzywasz mnie od baranów? Sam pomyśl, zanim napiszesz! [2012-05-04 16:42]

rakinen

Jak na mój gust to lepiej mikado + konger.
[2012-05-07 16:56]

dbs

Dzięki, może ktoś przedstawi własną konfigurację cenowo gdzieś do 200 zł [2012-05-07 17:27]

bwm

witam
moim skromnym zdaniem,wynikającym z doświadczeń /20lat feeder spining/mogą polecic z czystym sumieniem robinsona-łowiłem i łowię od santany do diaflexa,kołowrotki niestety tylko z górki w ofercie robinsona /są świetne/ale idąc po gwarancji ,cenie i jakości to z tańszych chyba okuma,lub średni dragon.mikado i konger mają bogatą oferte choc bardzo moim zdaniem "nierówną"od bubli po perełki jak stary model konger zander -a tak naprawdę to chyba każdy musi kupic kilka aby dojśc do tego co mu odpowiada-na "teleskop od ruskich i goldena" wyjołem suma 16 kg i tgeż się cieszę,i to bardzo/ bo ryby łowi WĘDKARZ,a nie tylko sprzęt
pozdrawiam
[2012-05-07 18:26]