Może czas na powrót starych zasad i idei hobby?

/ 145 odpowiedzi
rysiek38


Nie chodzi mi o pozbawianie kogokolwiek władzy ani jakis przewrót a jedynie o to by bez zbednej biurokracji móc kilka dni w roku połowić poza okręgiem , i niech nawet te 10 bonusów kosztuje pow.50 zeta - oczywiscie tylko dla chętnych na taki dodatek (2014/08/06 17:44)

JKarp


I właśnie dlatego mówię o półśrodkach.
Chodzi mówiąc brzydko o " zatkanie " ust ( moim zdaniem ) - Ty chcesz tego bonusa bo mieszkasz na skraju jak sądzę kilku okręgów a mnie ten bonus nużny jak wrzód na d... bo mam daleko do wód innych okręgów a nie mam zwyczaju iść na żywioł w związku z zasiadkami ;-) Zamiast rozdawać  po te 50 zł w postaci kuponów lepiej zarybić.JK (2014/08/06 18:34)

Artur z Ketrzyna


No i tu ja jeszcze raz poproszę - przeczytajcie cały pomysł (jest na moim blogu) powoli i ze zrozumieniem , i niech choćby co dziesiąty poruszył ten temat na swoim zebraniu to to musi ruszyć ,tylko niestety jaki procent z nas chodzi na zebrania??? narzekać prościej  a gębę otworzyć strach :-(

Rysku zarządy Koła, Okręgów nie wiem jak ZG podają 80 % członków do zarządu resztę z sali (taki jest zapis w ordynacji)więc pomyśl co może zrobić 20% gdy nawet przejdzie, przeciwko ,80% zasiedziałego betonu który ma swoje ciche interesy interesiki i dobrze z tego żyje. Odbierz głodnemu psu kość czy łatwo ci to przyjdzie!!

do Uchwały nr 162  ORDYNACJA WYBORCZA
do władz i organów Polskiego Związku WędkarskiegoZG PZW z dn. 29.09.2012 r.
§ 1
Ustalenia ogólne
2. Statutowym prawem członka Związku jest czynne i bierne prawo wyborcze.
Członek traci bierne prawo wyborcze, gdy:
- jest członkiem innej organizacji wędkarskiej,
- nie otrzymał absolutorium, będąc we władzach ustępującego Zarządu,
- został ukarany zgodnie z § 16 ust. 6 Statutu PZW.


3. Po upływie kadencji, działalność władz i organów Związku podlega
ocenie i udzieleniu w     głosowaniu jawnym absolutorium zarządom.

7. Członkowie ustępujących zarządów Związku, które nie otrzymały absolutorium, nie mogą  
     kandydować do władz i organów Związku danego i wyższego szczebla organizacyjnego w 
     najbliższej kadencji.

§ 3
Zasady wyborów do władz i organów szczebla okręgowego i naczelnego

1. Wybory do władz i organów szczebla okręgowego i naczelnego odbywają się wyłącznie 
    spośród delegatów na Zjazd w głosowaniu tajnym.
2. Członek ma prawo pełnić tylko jedną funkcję z wyboru we władzach lub organach Związku
    danego szczebla organizacyjnego.
§ 6
Wybory władz i organów Związku
2. Po sprawdzeniu biernego prawa wyborczego zgodnie z § 1.2 oraz § 4.2
Ordynacji, kandydat zostaje wpisany na odpowiednią listę wyborczą.
Ilość kandydatów może przekraczać
określoną w § 3.4  i § 3.5 Ordynacji, jednak nie więcej niż o 20%.

No dobra. A jak nie zostanie udzielone absolutorium?
Co wtedy?
Czy ma w tym przypadku zastosowanie § 6 p2. ?

No i jest możliwość selektywnego pozbawienia prawa do kandydowania, tak by pozostała część członków mogła kandydować z wykluczeniem tych negatywnych.
(o to się sam postarałem...) (2014/08/07 15:56)

Bernard51


No dobra. A jak nie zostanie udzielone absolutorium?
Co wtedy?

To wtenczas ty z swoją awangardą okręg ustawisz i wejdziesz do ZG a pierwsze co zrobisz to ,zmienisz Ordynacje Wyborcza aby w demokracji była demokratyczna (2014/08/07 18:47)

Artur z Ketrzyna


No dobra. A jak nie zostanie udzielone absolutorium?
Co wtedy?

To wtenczas ty z swoją awangardą okręg ustawisz i wejdziesz do ZG a pierwsze co zrobisz to ,zmienisz Ordynacje Wyborcza aby w demokracji była demokratyczna

Moim zdaniem absolutorium powinno być przyznawane oddzielnie dla każdego członka zarządu. (2014/08/07 19:33)

rysiek38


No tak by było chyba najuczciwiej z tym że długo by to trwało bo każdy w razie czego majac prawo do obrony mógłby to ciągnąć w nieskończoność (2014/08/07 22:54)

Bernard51


Moim zdaniem absolutorium powinno być przyznawane oddzielnie dla każdego członka zarządu.


Komisja rewizyjna przyjmuje sprawozdanie finansowe ustępującego zarządu,jeżeli ta komisja negatywnie oceni sprawozdanie i odrzuci, wtenczas zarząd automatycznie nie otrzymuje absolutorium i przew. zebrania zarządza wybory nowych władz. Pomarzyć można? (2014/08/08 05:03)

Artur z Ketrzyna


Moim zdaniem absolutorium powinno być przyznawane oddzielnie dla każdego członka zarządu.


Komisja rewizyjna przyjmuje sprawozdanie finansowe ustępującego zarządu,jeżeli ta komisja negatywnie oceni sprawozdanie i odrzuci, wtenczas zarząd automatycznie nie otrzymuje absolutorium i przew. zebrania zarządza wybory nowych władz. Pomarzyć można?

te sprawozdanie też oceniają członkowie...
Tak więc jak coś im się nie podoba. Np.; opłacenie sobie składek przez skarbnika i prezesa koła z pieniędzy koła itd.
Wtedy oni muszą zwrócić te pieniądze do budżetu koła.

Co do komisji, ot z tym różnie bywa... (2014/08/08 10:39)

Artur z Ketrzyna


No tak by było chyba najuczciwiej z tym że długo by to trwało bo każdy w razie czego majac prawo do obrony mógłby to ciągnąć w nieskończoność

Przepraszam, co ciągnąć?
Bo jeśli chodzi o przyznanie absolutorium. To albo dostaje albo nie.

Dlatego ja już apeluję do członków o frekwencję na Nadzwyczajnym Zebraniu. I pisze co jest grane... (2014/08/08 10:43)

Bernard51


te sprawozdanie też oceniają członkowie...

I owszem że mają możliwość ocenić suche liczby który podaje przewodniczący kom. rewizyjnej, co na co poszło i ile wydano. Wglądu do poszczególnych rachunków nie ma nikt z sali. (2014/08/08 13:29)

notaki


Moim zdaniem absolutorium powinno być przyznawane oddzielnie dla każdego członka zarządu.




:D :LOL :D

I na tym powinienem skonczyć.
 Że  jednak zacytuję: "Absolutorium ( zwane również skwitowaniem ) oznacza stwierdzenie prawidłowości działania finansowego organu wykonawczego"
I jedynie finansowego ( dopisek własny ) . Skwitowanie nie ma nic wpólnego z innymi przejawami działalnosci Zarządu.
Przypominam, ze decyzje finansowe Zarząd podejmuje kolegialnie zwykłą większością głosów.
Wiec,  niby jak mozna udzielać absolutorium kazdemu z członków zarządu oddzielnie ?
(2014/08/08 17:52)

Artur z Ketrzyna


Moim zdaniem absolutorium powinno być przyznawane oddzielnie dla każdego członka zarządu.




:D :LOL :D

I na tym powinienem skonczyć.
 Że  jednak zacytuję: "Absolutorium ( zwane również skwitowaniem ) oznacza stwierdzenie prawidłowości działania finansowego organu wykonawczego"
I jedynie finansowego ( dopisek własny ) . Skwitowanie nie ma nic wpólnego z innymi przejawami działalnosci Zarządu.
Przypominam, ze decyzje finansowe Zarząd podejmuje kolegialnie zwykłą większością głosów.
Wiec,  niby jak mozna udzielać absolutorium kazdemu z członków zarządu oddzielnie ?

Dziwne, u mnie tego nie było....
I wiele innych rzeczy...

dlatego złożyłem wniosek o postępowanie. Bo to wydziwia obecny prezes to istne jaja. Odmowa przyjęcia wniosku (na zebraniu zarządu, jak i potem w biurze "tego nie będzie - bo nie!), uchwała dana tyko do wiadomości (i to tylko dla zarządu nie członków mimo że się tyczy dzieciaków członków pełnoprawnych), nie powiadomienie o zebraniu członka zarzadu, by przeforsować uchwałę..., uchwalenie sobie opłat składek z pieniędzy koła, nowe tel, itd. A dla członków tylko jedne zawody towarzyskie (dla zarządu też są...). (2014/08/09 07:04)

johnkelly


Tylko na czym ma ten rozwój polegać ...na komercji ? 
Jeśli PZW będzie nadal tak się zarządzać jak do tej pory to przyszłość będzie tylko w komercjach.  I żadne zrywy i pospolite ruszenia nic nie dadzą dopóki samo PZW ( czytaj władze ) nie zgodzą się, że czas na zmiany radykalne a nie jakieś półśrodki.JK

Możesz bardziej to objaśnić. Bo nie wiem czemu twierdzisz że nic nie da zryw, choćby w postaci uczestnictwa w wyborach i wybrania odpowiednich ludzi, by ci co chcą władz na lepsze i chcieli coś dobrego zrobić, mieli szanse piastować ten urząd?


Jaki zryw? Te "milczące 90%" ma się zerwać? A przepraszam, z czego ma się zerwać? Oni chcą łowić a nie należeć. (2014/08/10 16:53)

notaki


Dla jasnosci..
To co napisałem w poprzednim poscie dotyczy wszelkich zarzadów obieralnych ( zarządów spółek, spółdzielni etc.. etc.. ), a nie tylko zarzadu PZW
Definicję  słowa "absolutorium" bez problemu mozna znaleźć w necie. (2014/08/10 18:51)

panoni


Ja pisałem na początku o tym już jak to wygląda Całość składa się do tego że mając opłaconą np. jak ja opłatę członkowską  w jednym okręgu (samą składkę ) robisz opłatę w innym to nabywasz jedynie prawo do wędkowaniu w tym okręgu i wyłącznie na ich wodach Nawet nie masz prawa wędkować na wodach które mają podpisane porozumienia z okręgiem w którym zapłaciłeś opłatę ( nie członkowską ) lecz do połowu. Chcąc wędkować na tych na które dany okręg ma podpisane porozumienia MUSISZ ZAPŁACIĆ ROCZNĄ SKŁADKĘ . Nie powiem że to jest normalne napisze kulturalnie że to jest po...kręcone :/ !!!! (2014/08/16 17:05)

notaki


Nie powiem że to jest normalne napisze kulturalnie że to jest po...kręcone :/ !!!!


Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Więc nie jest to po...krecone, tylko odbywa się głęboko  przemyslany drenaż kieszeni wedkarza.
I  o to w PZW chodzi.
A jesli ktoś uważa, ze działalność PZW ma jakikolwiek inny cel, że wody i wedkarze nie sa tylko źródłem dochodów to jest naiwny jak dziecko. (2014/08/16 19:13)

Artur z Ketrzyna





Jaki zryw? Te "milczące 90%" ma się zerwać? A przepraszam, z czego ma się zerwać? Oni chcą łowić a nie należeć.

Z czego? z omamów...
Bo jeśli chcą zacząć łowić, to muszą do tego też dążyć, choćby po przez zagłosowanie na odpowiednich ludzi...

Bo chcieć to znaczy dążyć do tego, a nie tylko marzyć...
(2014/08/17 08:15)

Piotr 100574


hmmmm może ja jeżdżę w polsce w złe miejsca na ryby,do tej pory wszędzie co byłem to ryby były (2014/08/17 11:07)

johnkelly


Jaki zryw? Te "milczące 90%" ma się zerwać? A przepraszam, z czego ma się zerwać? Oni chcą łowić a nie należeć.

Z czego? z omamów...
Bo jeśli chcą zacząć łowić, to muszą do tego też dążyć, choćby po przez zagłosowanie na odpowiednich ludzi...

Bo chcieć to znaczy dążyć do tego, a nie tylko marzyć...


...i w tym celu, w ostateczności, pojadą na wodę niePZW, albo całkiem na komercję...

Ty paczce kolegów czasem se kopiących piłkę proponujesz, ni mniej, ni więcej, tylko wybudowanie boiska, przynależność do PZPN i jeszcze zgodę na zorganizowanie imprezy masowej. A oni se chcą po prostu pokopać w piłkę raz w tygodniu po pracy... (2014/08/18 13:30)

panoni


Panowie można pisać tak bez końca Wiem jedno że Prywatny Związek Wędkarski ma w głębokim poważaniu by nie powiedzieć w dupie większości członków Polskiego Związku Wędkarskiego Są jedynie jak "wierni w kościołach do zbierania datków " Szukać potwierdzeń ? Przyjedzcie na Śląsk i zaobserwujcie uważnie co się dzieje nad dużymi zbiornikami jak " prywata postępuje " utrudniając wędkowanie i tu koła czy okręg nie widzi w tym nic dziwnego . Naprawdę chyba zacznę wyjazdy robić nawet kilka tysięcy km z stąd z dala od tego dziadostwa . Ja po wielu, wielu, latach użerania się o podstawowe sprawy mam już dość coraz krótszą smycz i jeszcze kaganiec w zamian na " pysk" Mam swój honor i teraz jak zapłacę za posiadówkę będę wiedział kogo opier.... jak by co  a hobby można zawsze zmienić na inne Pozdrawiam trzeźwo myślących a optymistom życzę powodzenia   (2014/09/09 14:02)