Morskie połowy-porady

/ 2 odpowiedzi
Witam jestem dopiero początkującym wędkarzem, łowiłem kiedyś dawno temu jakieś 10 lat wstecz, ale nigdy nie łowiłem na morzu, ze względu że mieszkam w anglii i mam łatwy dostęp do morza postanowiłem że wrócę do wędkarstwa. mam jakąś tam wędkę wiadomo nie jest najlepsza tak samo kołowrotek. Ogólnie byłem teraz na weekend na Devon-ie i po łowiłem sobie troszkę na morzu złapałem kilka sztuk takich po 20cm ale wszystkie wróciły do wody, moje pytanie są następujące.

1. jaka jest dobra plecionka na morze.

2. łowienie na bocznym troku, robicie wszystko na głównej żyłce czy robicie jakiś przepon.

3. czy macie jakieś ulubione zestawy na morze ?

4. wszystkie informacje odnośnie łowienia na morzu techniki itd będą bardzo mi przydatne.

z upływem czasu po staram się nabyć lepszej wędki i lepszego kołowrotka.

Pozdrawiam Michał.
AbuGarciaZ


łowiłem trochę z plaży w UK i zestawy powinny być ciężkie z możliwością dalekiego rzutu, 2 haki na systemiku (do wyboru) no i obowiązkowo ragworm. Stojakii na kije itd. Chyba że znajdziesz miejsce, na wodzie spokojniejszej, porty itd to można uzywać lekkiego zestawu 60gr-80 gr , łowiłem bassy i węgorze z reguły. pozdro (2015/01/26 20:30)

rafal-idler


Przede wszystkim napisz jak jest ukształtowany brzeg morski w miejscu gdzie planujesz łowić: plaża? niskie skałki? klif? jakiś port? No i jakie metody połowu preferujesz. Od tych informacji zależeć będą ewentualne porady lub ich brak. Inaczej i inne ryby połowisz z plaży na grunt (surfcasting) lub spinning, a inaczej się uzbroisz na połowy ze skalistego brzegu. (2015/01/28 16:35)