Zaloguj się do konta

Morski kij Daiwa

utworzono: 2010/08/23 17:44
mar83

Namawiaja mnie na połowy morski mam kręcioła Daiwe opus plus 5500 Jaki polecicie kij do tego do cw 200 max Pozdrawiam Cena do 200 Więcej nie dam
[2010-08-23 17:44]

kasalka

Ma być na kuter czy raczej plaża i falochrony?
[2010-08-24 05:40]

http://exide24.com/?do=pelny&kt=22&pkt=30&pr=765&mr=&back=eNortjKytFJKybctKMpPKc0uqVRLqbI1VMsusTUyUitcMFLGBkrWXDDlaQuR


Miałem ochotę go kupić lecz kupiłam Robionsona Tele Carp dla żony na spławiczek

[2010-08-24 08:47]

mar83

Na kuter
[2010-08-24 20:10]

kasalka

Jeśli na kuter to na Cw nie zwracaj bardzo uwagi że max do 200g noże być i 250-300g, kij ma być mocny. Do ciężaru wędki też. Samo wyciąganie pikera 150-200g z 50m nie jest lekkie nie mówiąc o kilkukilogramowym dorszu na haku. Łowienie z kutra to pompowanie, a właściwie pompowanie ile sił jeśli szyper dobry i na ławicę napłyną.
Długość kija, hmm napiszę tak im krótszy tym mniej wysiłku lecz jak ryba robi odjazdy lub wpłynie pod kil to jednak dłuższy lepiej się sprawuje masz lepszą kontrolę nad prowadzeniem, tym bardziej jeśli na pokładzie jest pełny skład wędkarzy i właściwie nie możesz zrobić kroku tylko stoisz w miejscu i pompujesz.
Cena, jeśli jeśli chcesz jeździć na kuter tylko raz dwa w roku to nie inwestuj specjalnie w sprzęt chyba że przynęty możesz też wypożyczyć na łodzi. Jeśli tak jak ja chcesz mieć swój to kup coś mocnego niedrogiego. Zobacz ofertę np Mikado mają naprawdę mocne i niedrogie wędki na kuter. Ja kupiłem sobie Mikado Fan Idea zobacz
http://www.okonek.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=247&osCsid=73a94fdc4f8efa
dł 300cm na kuter bardzo dobry i znacznie niżej kwoty jaką chcesz przeznaczyć. Natomiast myślałem aby łowić nim na wodach śródlądowych tu jest za sztywny ale daje radę. te 300g trochę przekłamane 500g spokojnie można zakładać. Mocny węglowy kijek do pompowania z kutra kupisz juz za ok 50zl lecz jeśli chcesz korzystać z niego też na lądzie to radzę coś delikatniejszego i nie chodzi o cw tylko może cena wzrosnąć. Może jakiś kij karpiowy lub na suma lecz niezbyt długi max 300cm. Szkoda że nie plaża lub falochrony na wyjściu z portu więcej bym napisał.
Gdzie zabierają Ciebie znajomi? Nasze morze?
Połamania.
[2010-08-25 01:06]

mar83

Nasze morze wypływ z Darłówka przyglądam się takiemu kijowi Daiwa Exceler Pilk dł 270 cw do 200 cena 110 zł Mikado też biorę pod uwagę lecz o nowościach 2010 niewiele mogę się dowiedzieć,na forach brak opinii lub komentarzy.Masz rację szkoda kasy na kij,który będzie w użyciu sporadycznie (dwa może trzy razy w roku) Na falochronach używam przeważnie gruntówkę cw do 100 lub feedera do 120 Pozdrawiam
[2010-08-25 14:49]

kasalka

Jak prosiłeś to proszę. Trochę moich doświadczeń z plaży i falochronów właśnie z Darłówka. Fantastyczne miejsce.
Jeśli chodzi o opłaty wszystko załatwisz na miejscu. Zrobisz opłatę w kantorze przy moście 16zł/miesiąc lub 40coć za cały rok za sportowy połów ryb. Z dowodem wpłaty idziesz do kapitanatu, ul. Rybacka (chyba), pierwsza w prawo od mostu po stronie zach. Na budynku kapitanatu (najbliższy budynek po prawej od mostu na zachodniej stronie) jest zawsze kartka i mapka gdzie się udać.
Sprzęt jest podobny wystarczy gruntówka/feeder dł. 390-420cm. na tyle mocny aby podnieść na falochron przez betony komplet rybek, a z plaży posłać ciężarek 80-150g na odległość 80-100m i dalej.
Falochron. Ja nastawiałem się głównie na śledzie. Zestaw najlepiej na początku kupić gotowy, a później robić samemu i nieco modyfikować. Możemy używać pięć haków (dostępne są 7-o hakowe ale ich nie można). Śledzie biorą na puste haczyki, bez przynęty. Leszcze, okonie, flądra dwa haki na bocznym troku (lepiej jeden bo trzeba to podnieść na wędce na falochron) pęczek czerwonych robaków, białych, i co dusza zapragnie. najlepiej obserwować tubylców i podpatrywać na co mają najlepsze efekty. Na końcu zestawu ciężarek 20-40g. Jeśli chodzi o śledzie to najlepiej jak będziesz miał na końcu przed ciężarkiem np srebrną blaszkę z obrotówki biorą jak nie wiem. Prowadzisz zestaw tak: rzut i opada na dno, poderwanie, zwinięcie luzu żyłki i opad itd... pierwsze uderzenie śledzia i nadal prowadzisz zestaw tak samo może nieco szybciej i czekasz aż wszystkie haki będą pełne. Dobrze aby kij był lekki bo cały czas trzymasz i łowisz. Jak chcesz dobrego świeżego ZŁOWIONEGO PRZEZ SIEBIE wędzonego śledzia to pogadaj z ludźmi w budkach z rybami w porcie po zachodniej stronie może Ci uwędzą.
Plaża. Jest podobnie jak grunt na rzece o silnym uciągu. Zestaw max dwa haki, na bocznym troku na końcu ciężarek (proponuję jeden hak, dlaczego za chwilę). Na haki pęczki robaków itd.... Rzucasz, wędka prawie w pion i patrzysz na szczytówkę. co kilka minut zwijasz trochę żyłki i czekasz. Oderwanie zestawu od dna wymaga nieco siły. Są ciężarki z odstającymi drutami (nazywam je jeżyki) aby trzymały się dna. Poderwanie takiego zestawu może niekiedy okazać się niemożliwe i go tracisz. preferuję gładkie oliwki, niech się trochę poprzesuwają po dnie, najwyżej będzie więcej "urojonych" brań. Do tego jeszcze dwie ryby na haczykach-może być ciężko. Złowić najczęściej można leszcza, okonia, a nocą wegorza, który lubi podejść bardzo blisko brzegu. Aaa, wędka niemal w pionie, podpórki z lądu raczej się nie sprawdzą. typowe kije do surfcastingu/plażowe mają długie dolniki. Moim sposobem, śmiesznym i tanim jest rura kanalizacyjna. Długości 150cm fi-50. Wbijasz/wkopujesz w piasek do połowy i wkładasz wędkę.
Na plażę lepsza wydaje mi się strona wschodnia. Mniej ludzi i tak jakby ciszej, spokojniejsza woda. Po zachodniej części też jest dobrze lecz jako punkt '0' (zero) obierzesz np most i port to musisz kilka kilometrów przejść. Tak na wysokości radaru jest jeszcze lepiej (spokojniej) niż po stronie wschodniej.
Najlepsza pora na wędkowanie to po wschodzie i przed zachodem słońca.
Warto kupić jakąś drobnostkę u pana, który ma budkę ze sprzętem wędkarskim przy moście zagadać go i dowiedzieć się co się dzieje z rybą na co najlepiej łowić ... Na większe zakupy lepiej wybrać się do Darłowa większy wybór i trochę taniej.
Połamania.
[2010-08-26 22:01]