Zaloguj się do konta

Mormyszka - jaka waga i wielkość?

utworzono: 2013/12/18 15:44
sumik11

Witam!
Mam pewien problem, a mianowicie:
Miałem kilkanaście mormyszek ołowianych, które sprzedałem. Mój dziadek poleca mi abym za te pieniądze kupił sobie nie kolejne ołowiane badziewia tylko kilka porządnych wolframowych; i tu się rodzi moje pytanie: Jaka mormyszka w kolorach podstawowych (złoty, srebrny i miedziany(bo tylko na takie u mnie biorą ryby) będzie najlepsza(chodzi o wielkość i wagę mormyszki oraz grubość żyłki)?
PS: dno jest piaszczyste, gdzieniegdzie żwirowe i gliniane, roślinność średnio urozmaicona głębokość ok. 2-7,5m (zbiornik na terenie dawnej żwirowni).
 
Z góry dzięki bardzo!
[2013-12-18 15:44]

RuchPalikota2

miedziana morymycha, full ochotki a wielkość zależy od głębokości :) [2013-12-18 17:47]

Zuczki Podlodowe

Na płytkie wody (do 5m) połączone z rzeką (starorzecza, porty, zaporówki) polecam żuczki podlodowe - bezochotkowe wabiki na duże okonie. Prowadzi się je trochę inaczej niż mormyszki, ale są od nich skuteczniejsze (prowokują do brania duże, ostrożne ryby). Wielokrotnie byłem na łowisku świadkiem jak mormyszkowcy byli bez kontaktu a łowiący obok nich na żuki mieli rybę co opuszczenie ;)
PS: Na moim profilu więcej fotek żuczków - zapraszam.
[2013-12-20 12:39]

Zuczki Podlodowe

Witam
Co do płytkich łowisk (do 5m) połączonych z płynącą wodą (starorzecza, porty, zbiorniki zaporowe) polecam żuczki podlodowe - bezochotkowe wabiki o skuteczności przewyższającej tradycyjną mormyszkę z ochotką.
 Wielokrotnie byłem świadkiem jak mormyszkowcy byli bez kontaktu a na żuki z ich dziur wyjeżdżały ładne pasiaki. Ciekawostką jest fakt, że przynęty te prowokują do brania ostrożne duże okonie - wszystko dzięki specyficznej pracy tej przynęty w wodzie.
PS: Więcej fotek żuczków i nie tylko - na moim profilu.
Zapraszam
[2013-12-20 12:43]

sumik11

gdzie je można dostać?
[2013-12-22 18:29]

Zuczki Podlodowe

Na Allegro i w sklepach internetowych np:
http://garbus.sklep.pl/2013/12/17/nowosc-zuczki-rb-rekodzielo-podlodowe/
[2013-12-23 15:59]

sumik11

dzięki wszystkim za odpowiedzi.

[2013-12-27 20:19]