Mormyszka oko okonia, mormyszki na okonie

/ 8 odpowiedzi
Witam. W tym roku wybiore się po raz pierwszy na lód łowię od pół roku więc nie wiem za dużo. Lecz nie zbaczajmy z tematu moje pytanie jest następujące dlaczego stosuje się mormyszki a nie zwykłe haczyki ? Z góry dzięki! Pozdrawiam!
withanight88

Wpisz w google mormyszka to wszystko się wyjaśni. (2010/12/10 20:11)

koziolek95

Dokładnie tak jak powiedział kolega withanight88 a jak cię to nie zadowoli to sięgnij po książki o tematyce wędkarskiej tam są takie informacje a jeśli chcesz poszerzać swoją wiedzą o dużo nowych informacji to czytaj gazety wędkarskie wydania na grudzień i styczeń są już poświęcone tematyce wędkarstwa podlodowego (2010/12/10 21:26)

użytkownik60251

ja powrucę do tematu mormyszki ,może mi ktoś napisać jak na to łowić ,jakie róchy wykonywać mormyszką ,czy uwalić wędkę na podpórce i czekać na cód ,nie mogę z mormyszką doiść do ładu (2010/12/30 17:07)

withanight88

łowiąc okonia wykonujesz ruchy dgrające góra dół takna oko centymetrowe . pukasz kilka razy o dno i idziesz ku górze takimi ruchami jak napisałem wyżej  w między czasie zatrzymujesz sie na chwile w miejscu i czekasz. jezeli kiwok się nie udnie albo nie wyprostuje to idziesz dalej do góry, mniej wiecej do poziomu główy. No i w dól powoli i tak w kółko. (2010/12/30 17:14)

withanight88

tu masz film ktory dokladnie obrazuje o czym mówie

(2010/12/30 17:17)

użytkownik60251

łowiąc okonia wykonujesz ruchy dgrające góra dół takna oko centymetrowe . pukasz kilka razy o dno i idziesz ku górze takimi ruchami jak napisałem wyżej  w między czasie zatrzymujesz sie na chwile w miejscu i czekasz. jezeli kiwok się nie udnie albo nie wyprostuje to idziesz dalej do góry, mniej wiecej do poziomu główy. No i w dól powoli i tak w kółko.

Dzięki za informację kupiłem 2 mormyszki i muszę na nie sprubować połowić (2010/12/30 17:17)

Matys24

Może i racje że w necie jest mnóstwo informacji, ale  na tym forum  jest coraz mniej własnych opini zdań i porad, ostatnio to widzę tu prawie same linki (2010/12/30 23:25)