Zaloguj się do konta

Montaż zestawu muchowego .

utworzono: 2010/05/20 15:37
adler

Witam i proszę o poradę , podpowiedź .

Jak to montować z muchą ( jaki przypon ) . Na białym mam dołączony koniczny , a ta żółta ma brązową ( chyba tonąca ) linkę . Czy można do konicznego dawać muchę np. na 20cm przyponie ? Podam zdjęcia po koleji w kilku postach .

Dziękuję i czekam na pomoc .

[2010-05-20 15:37]

adler

Drugie zdjęcie . To jest końcówka linki . [2010-05-20 15:39]

adler

III fotka . Pardon jest ich kilka .

Drugi kręciołek .

[2010-05-20 15:42]

adler

IV fotka . [2010-05-20 15:44]

adler

Oba kręciołki są do tego kija 2,70 [2010-05-20 15:45]

adler

Ten z białą linką ma szpulę niewymienną , a ten z żółtą ma zapasową . 

Pomóżcie mi to ogarnąć . po tej wodzie pragnę wypróbować kija i swoje umiejętności . 

[2010-05-20 15:48]

Kecak

Zapewne chodzi o zmontowanie całego zestawu sznur,przypon,mucha.Widzę że na pierwszym zdjęciu masz już zamontowany łącznik to wystarczy dowiązać przypon i gotowe.W sklepach są gotowe przypony koniczne róznej grubości to napewno coś wybierzesz,albo sprzwdawca coś doradzi.Na koniec do tego dowiązujesz muchę ze swoim przyponem. [2010-05-20 17:12]

adler

Właśnie , ale przypon muchy ile cm, jaka grubość , a węzeł czy pętelka.?

To odkupiłem i jestem w dołku , Co i doczego .!

[2010-05-20 19:23]

Kecak

Przypon zgodnie z regulaminem przypony nie modą przekroczyć dwukrotnej długości używanego wędziska.Ale przypon z muchą ja mam różnej długości to testuj.Co do grubości najczęściej mam 0,12 a nawet 0.10 jak jest małe oczko-do suchej muchy,a na streamera 0,18.0,16.Takie żyłki mi wystarczają.Ale też musisz wyczuć żeby nie rwać.No i muche wiążę węzłem.Na początku  też tak miałem a muchówka długo leżała bo też nie wiedziałem co do czego.

[2010-05-21 10:04]

adler

Widzę że Sławku że już wiesz jak to jeść . Podpowiedz mi może proste węzły do muchy . 

Jakieś zdjęcie wrzuć lub kilka . Pozdrawiam i dzięki za dobre rady . 

[2010-05-21 16:29]

Kecak

Z wrzuceniem jakiejś fotki to pewnie miałbym większy problem niż Ty ze złożeniem zestawu.Stosuję dwa węzły i napewno je znasz.przez oczko dwa razy przeplatam żyłkę i powstaje oczko,3-4razy oplatam  końcówkę wokół żyłki,przeplatam przez oczko z żyłki ,zaciągam i gotowe,drugi węzeł też przez oczkoowijam też 3-4 razy,przeplatam też między oplot a oczko haczyka.Ten węzeł stosuję jek oczko jest małe i dwa razy nie przeplotę.Napewno też można wiązać inaczej,ale dla mnie to wystarczy.Dzięki,ale z tą wiedzą to przesada bo też wielu rzeczy nie wiem.  [2010-05-21 17:24]

X

WitamTu masz link do węzłów :http://www.balsax.com/pl/index.php?page=5 [2010-05-21 18:05]

Kecak

Ciekawa strona,napewno w wolnej chwili można poćwiczyć wiązanie. [2010-05-21 18:37]

adler

Dziękuję ! 

Stronka zapisana , warto ją mieć pod ręką . 

Na razie wystarczy . Muszę teraz popróbować rzuty . Chyba nie zrobię dużego 

cyrku . Bo zamierzam potrenować na naszym stawie . 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki .

[2010-05-22 11:47]

pawelz

A ja poradze Ci tak. Jesli na pierwszej lince masz cos ponizej lacznika to .... wywal to w diably.
Kup zylki o grubosciach np 0.28, 0,22, 0.18, 0.14, 0.12 i 0.10.
W przypadku pierwszej linki zrob sam przypon z linek 0.28,0.22,0.18 i ostatniej w zaleznosci na co i co chcesz lowic (jedna z zylek 0.14, 0.12, 0.10) . Calos powiaz tak, zeby przypon mial okolo 2.5 m. Im wiecej wprawy, tym moze byc dluzszy, ale nie wiecej niz 2 dlugosci kija. Ja wiaze zylki w odcinkach mniej wiecej 60 cm z tym ze ostatni jest najdluzszy. Nauczysz sie wiazac przypony to w kazdych warunkach sobie poradzisz.
Druga linka to z tego co widze to sink-tip. Na to bedziesz lowil glownie na streamera. Tu wystarcza 2 grubosci. Ja wiaze dwie zylki 0.28 i 0.22. W skrajnych przypadkach (np. San) ostatni odcinek ma 0.18. Moga Ci sie wydac grube. W spinningu mozna swobodnie lowic szczupaki na 0.14 (oczywiscie nie te najwieksze ale takie do 2 kg). Pamietaj o jednej rzeczy. Linka nie rozciaga sie a uderzenie w streamera jest gwaltowne. Kij i linka podczas prowadzenia muchy powinny byc w jednej linii (nie jak w spinningu powiedzmy pod katem prostym). Nie ma ZADNEJ amortyzacji podczas brania. Dlatego zyka musi wytrzymac pierwsze uderzenie. Potem to juz bulka z maslem :)
[2010-05-24 10:24]

adler

Powoli , powoli , teraz to już mam mętlik . 

Najlepiej będzie jeśli umówię się z jakimś MUSZKARZEM i ta OSOBA mnie 

podszkoli w najprostszych sprawach . Bo to całe muszkarstwo jest piękne 

lecz trzeba DOBRZE wiedzieć jak to jeść . Oj tak , tak . Pozdrawiam .

[2010-05-24 11:42]

Kecak

Oj wiązało się takie przypony.Dodam jeszcze że wiązemy węzłem baryłkowym.Ale powoli te przypony ustępują miejsca konicznym z jednolitej żyki.Warto też dodać że przypon z linką można połączyć na igłę i to jest pewniejszy sposób bo łącznik też może się wysunąć.Na początku tylko to wydaje się skomplikowane,ale jak się już załapie... [2010-05-24 16:59]

pawelz

Ja wiaze tzw. lekarskim. Jest duzo szybszy i przy odrobinie wprawy mozna wiazac z zamknietymi oczami :). Co do przyponow konicznych, jakos nie moge sie przekonac. Natomiast sposob "na igle" bez lacznika jest OK. Tylko nie do kazdego typu linki ten sposob sie nadaje.No i jest jednak troche skomplikowany.  Ostatnio kupuje linki ktore sa fabrycznie zakonczone petelka.
[2010-05-25 10:41]

adler

Ciekawe . Może mi podasz jakie są te linki z gotową pętelką . 

Firma , rodzaj , cena itp..

[2010-05-27 15:07]

pawelz

Np tym sklepie (linki airflo)
http://www.spent.com.pl/sklep/

Widzialem tez linki Vision'a (kumpel kupowal w www.hurch.pl).

Najlepiej zadzwonic i spytac ktore sznury maja gotowe peteliki. Nie wszystkie modele tak maja
(w airflo - tych co ja mam - tylko te drozsze linki).

Generalnie masz kilka sklepow do wybory jesli idzie o internet z ciekawa oferta:

www.taimen.com
www.hurch.pl
www.spent.com.pl/sklep/
www.flyhouse.pl
www.bogdangawlik.pl/

Sa to sklepy wlasciwie tylko dla muszkarzy, nie sa tanie, ale tu znajdziesz wszystko.
[2010-05-28 08:28]