Zaloguj się do konta

Montaż zestawów na karpie

utworzono: 2012/10/03 20:05
johnnyre

Mam pytanie bo jestem laikiem w temacie. Jak montować zestawy na karpia zeby być w 100 % pewny że nam się nie poplącze po zarzuceniu:)?
[2012-10-03 20:05]

bandzi361

Witam,Moja propozycja jest taka żebyś użył rurki antysplątaniowej z bezpiecznym klipsem lub leadcor.ja do tego używam przyponu z plecionki częściowo w sztywnej otulinie. Zestawy mi się nie plączą i wszystko jest ok [2012-10-03 20:35]

johnnyre

chcę użyć leadcore ale ze zwykłą plecionką. Czy musi być w otulinie? jakiej długości powinien być przypon?
[2012-10-03 20:38]

JKarp

chcę użyć leadcore ale ze zwykłą plecionką. Czy musi być w otulinie? jakiej długości powinien być przypon?

CześćZwykłą ale tonącą :-)Nie stosuj żadnych PRO coś tam Jaxona itp.Kup sobie coś z Sufixów.Przypony jakie stosuję mają około 17-20cm długości.JK [2012-10-03 21:46]

Mam pytanie bo jestem laikiem w temacie. Jak montować zestawy na karpia zeby być w 100 % pewny że nam się nie poplącze po zarzuceniu:)?

łów na sztywne przypony np. w otulinie lub z fluorokarbonu
[2012-10-04 00:49]

johnnyre

A jakie cieżarki należystosować chodzi mi o gramaturę. Minimalną i maksymalną. Wędki mi się niestety nie uda wymienić więc chyba pozostanie mi wędkować na jakiś zestaw z małym obciązeniem:(
[2012-10-05 18:00]

A jakie cieżarki należystosować chodzi mi o gramaturę. Minimalną i maksymalną. Wędki mi się niestety nie uda wymienić więc chyba pozostanie mi wędkować na jakiś zestaw z małym obciązeniem:(

jesli chodzi o zestawy samozacinające to niektórzy łowią na 60g ,ja  stosuje minimum 80g po to żeby zacięcie było pewne co do maximum to łowiąc na wiekszych odległosciach jest taka zasada ile metrów od brzegu kładziesz zestaw  tyle gramów zakładaj ciężarek,czasem stosuje się nawet ciężarki np 500g . osiemdziesiątką z małym pva smiało rzucisz ,możesz przecież łowić tez bez pva a potem donęcic np.procą ,rakietą lub cobrą . jesli dobrze połkiesz bakcyla :)to myśle że zaczniesz z czasem łowić z wywózki :)
[2012-10-05 20:07]

Timur2148

Dlaczego stosuje się tak duże ciężarki przy wywózce?? [2012-10-05 21:37]

Dlaczego stosuje się tak duże ciężarki przy wywózce??


 po za tym ze ryba dobrze sie zatnie  chodzi głownie o to zeby ciężarek dobrze trzymał sie dna i żebyś np. podczas wracania np 500m do brzegu nie ściągnął zestawu z nęconego obszaru ,druga sprawa zyłkę w tym przypadku plecionkie możesz dobrze naciągnąć bez obawy właśnie o ściągnięcie ,następna sprawa plecionka jest podatna na wiatr i prądy wodn,  a w takiej sytuacji zyłka odpada bo jest rozciągliwa co za tym idzie sygnalizacja brania z takiej odległosci łowiąc na żyłkę jest znikoma.
[2012-10-05 22:11]

Lukassz

Ja stosuje rurke, koszyczek, cięzarek przypon około 30 cm i haczyk. Bardzo dobrze się spisuje. [2012-10-06 12:40]