Mondial-f czy Lorpio ?

/ 15 odpowiedzi
Witam,
Pytanie do tych, którzy znają zanęty Mondial- f i Lorpio. A więc która z nich jest lepszą zanętą na płoc ? 
- Mondial - F Supermix płocczy-Lorpio Extra płoc
Łowisko: J.Jamno (k.Koszalina)
Średnia głębokość 1,4m, a maksymalna 3,9m Powierzchnia ok: 2239 haDno piaszczyste, a woda średnio czysta.
Pozdrawiam ; ) 
P.S Latem dużoo wędkarzy ; ) 
eazy-e-1997


łowiłem na lorpio z dobrym skutkiem tej drugiej nie znam (2013/07/25 15:36)

dunster35


Na Lorpio nie raz łowiłem. I uważam ,że to jest świetna zanęta. Lecz na Mondial nie łowiłem.
Gorąco ci polecam Lorpio a co do tej pierwszej zanęty to ci nie powiem :( (2013/07/25 16:23)

Izeron


Kup sobie dwie i zmieszaj pół na pół, to zawsze będziesz miał więcej składników w jednej zanęcie. (2013/07/25 16:31)

stasiu98


Kup sobie dwie i zmieszaj pół na pół, to zawsze będziesz miał więcej składników w jednej zanęcie.

ok ; ) spróbuję Twojego pomysłu, na początek zmieszam nie wiele żeby zobaczyc efekty ; ) Dodam do tego pinkę i prażoną konopie. 

Przy okazji,
A jak spisjują się zanęty Lorpio Extra leszcz ? ; ) Planuję zakupic + mączka piernikowa lorpio i namoczyc to melasą. Chciałbym zastosowac tą zanęte na feeder (2013/07/25 17:17)

karolpolawiacz


ja lowien na te dwie i czasami dragona i wedlug moich wynikow Mondial - F Supermix jest lepsza (2013/07/25 17:39)

torek


Potwierdzam Lorpio bardzo dobra zanęta, u mnie się super sprawdza. A leszczową z tej firmy miałem ze trzy razy i ze średnim skutkiem. Pozdrawiam  (2013/07/25 20:27)

haja


Kup sobie dwie i zmieszaj pół na pół, to zawsze będziesz miał więcej składników w jednej zanęcie.

ok ; ) spróbuję Twojego pomysłu, na początek zmieszam nie wiele żeby zobaczyc efekty ; ) Dodam do tego pinkę i prażoną konopie. 

Przy okazji,
A jak spisjują się zanęty Lorpio Extra leszcz ? ; ) Planuję zakupic + mączka piernikowa lorpio i namoczyc to melasą. Chciałbym zastosowac tą zanęte na feeder



Na Lorpio extra leszcz wspaniale mi weszły w zanętę ale karpie takie po 0,5 m. Tak więc działa bardzo skutecznie. Pewnie jak leszcze będą w łowisku to też je przynęci. A jeśli chodzi o mieszanie zanęt i atraktorów to jestem gorącym zwolennikiem. Rzadko pomniejsza skuteczność, a zazwyczaj efekty są bardzo dobre. Nawet przy takich mieszankach jak "śmierdząca " zanęta Lorpio + zanęta truskawkowa + jakiś atraktor zapachowy na leszcze - np Belge. Niby bez sensu a ściąga ryby niesamowicie. (2013/07/25 21:24)

stasiu98


Z tego co mi wiadomo to leszcza jest sporo, a oprócz niego dużo jest węgorza i sandacza ; )

Będę próbował tego co mi doradziliście ; ) zobaczymy co będzie najskuteczniejsze ; ) Jutro jedziemy na zakupy ; P (2013/07/25 22:02)

sammy


Co do zanęty Lorenza Extra płociowej to płotki do niej chętnie wchodziły, lecz jako, że ma karmelowy zapach bez krąpików i leszczyków, też się nigdy nie obyło. Zawsze mieszałem ją z gliną . Zanęta Lorpio Extra leszcz ma ziołowy zapach, więc najlepiej powinna się sprawdzać na przełomie maja i czerwca. Możesz spróbować zmieszać płociową z leszczową, a jeżeli chcesz ją do koszyczka to zmieszaj ją z gliną wiążącą. Nie zapomnij o przetarciu całej mieszanki przez sito.  (2013/07/25 23:11)

abra1990


Witam,
Moim zdaniem Lorpio jest lepsze chociaż używam jej sporadycznie, Mondial-f to u mnie porażka nęci co najwyżej samą drobnicę, w tym sezonie co brałem Mondiala wracałem do domu o kiju, nie wiem czy ta firma robi już typową masówkę czy ryby zmieniły upodobania. Ja polecam zanęty Professa niezłe i tanie, nie trzeba ich dużo modyfikować,  mondiala trzeba często wzmacniać, dodatkowo jest on bardzo drobny, jedyny plus że świetnie się lepi , a kule są stabilne, lecz co z tego skoro słabo wabi ryby. Jednakże kto inny powie że ma efekty tylko na mondiala, co zbiornik to obyczaj, metodą prób i błędów znajdziesz swoją mieszankę :) powodzenia :) (2013/07/26 01:23)

stasiu98


Witam,
Moim zdaniem Lorpio jest lepsze chociaż używam jej sporadycznie, Mondial-f to u mnie porażka nęci co najwyżej samą drobnicę, w tym sezonie co brałem Mondiala wracałem do domu o kiju, nie wiem czy ta firma robi już typową masówkę czy ryby zmieniły upodobania. 


Zgodzę się z Tobą, ponieważ przed wczoraj testowałem zanętę na płoć i zleciała się sama drobnica ... Myślałem, że to tylko u mnie tak jest, ale widzę, że się myliłem. (2013/07/26 11:20)

haja


Witam,
Moim zdaniem Lorpio jest lepsze chociaż używam jej sporadycznie, Mondial-f to u mnie porażka nęci co najwyżej samą drobnicę, w tym sezonie co brałem Mondiala wracałem do domu o kiju, nie wiem czy ta firma robi już typową masówkę czy ryby zmieniły upodobania. 


Zgodzę się z Tobą, ponieważ przed wczoraj testowałem zanętę na płoć i zleciała się sama drobnica ... Myślałem, że to tylko u mnie tak jest, ale widzę, że się myliłem.

Dobrze wiedzieć... :) (2013/07/26 11:37)

stasiu98


Zmiana planów, będę używał zanęty lorpio supermix płoć czekolada z dodatkiem konopi ( całe ziarna ) oraz białych robaków. O efektach napiszę po powrocie z wakacji.  (2013/07/27 12:59)

stasiu98


Mógłby mi ktoś coś powiedzieć o zanęcie lorpio megamix ? Co warto do niej dodać ? (2013/07/27 17:10)

stasiu98


Witam ; )

Wróciłem wczoraj z wakacji. Powiem tak. Jestem bardzo zadowolony z efektów zanęty Lorpio megamix z dodatkiem konopi ( całych ziaren ) na jeziorze Jamno. Mimo niedużych kosztów 18-20 zł za 3kg spisała się bardzo dobrze. Wyciągnąłem sporo dorodnych płoci i krasnopiórek oraz kilka ładnych leszczy. (Trafił się mały jazgarz 4-5 cm ;p)

Podsumowując - polecam zanętę Lorpio megamix (2013/08/10 19:26)