Moje ryby nie rosną.

/ 13 odpowiedzi / 2 zdjęć
witam jestem nowy na tym forum. Posiadam staw o wysokiej zawartości mułu. rok temu w kwietniu wpuściłem około 8 kilo kroczka karpia, do zimy karmiłem trochę pszenicą w większości chlebem po zimie tak samo karmie, staw ma 10 na 25 m głębokość 2 metry. Dzisiaj byłem z wędką ani na chleb ani na kukurydze nie mogę złowić karpia. razem z karpiami pływają karasie i jakieś małe pytki które sąsiad wpuścił. Nie ma żadnego drapieżnika. Obawiam się ze karp skarłowaciał czy to możliwe?? Czemu dużych jeszcze nie widać?  
QBS


Przez rok nie skarłowacieje. Karp ciężko karłowacieje. 8 kilo kroczka ? Mało tego. Na co liczysz ? To mało to to urosło. Kilogram ma może dobrze karmione. Wcześnie jeszcze. (2014/04/19 18:25)

kuba234p


Mało prawdopodobne żeby skarłowaciał , wiedz że przez rok to te karpie mogły urosnąć z  5 cm (jak staw jest bez przepływu wody). A może akurat jak łowiłeś nie brały? Spróbuj jeszcze raz ale z  białymi robakami i czekaj , powinno coś wziąść bo ryba musi być. Gdy jesteś nad stawem to obserwuj wodę , czy się coś pluska lub idą jakieś bąble to są znaki ryb ;) (2014/04/19 18:31)

marciin 2424


A masz Kolego ten staw ogrodzony ? Bo jeśli nie to może koleżanka wydra tam zagląda i nie ma już co karłowacieć . (2014/04/19 18:43)

pape21


no nie jest ogrodzony ale wydry tam jeszcze nie widziałem. dobre i 5 cm oby rosły. chyba i tak za rzadko karmie je chyba będę lepiej ich karmił grochem i kukurydzą a od kolegi rolnika kupie pszenice. woda jest czysta na jesieni wrzucałem trochę wapna. a i przy molo ;) zrobie im miche czyli wysypie jakiś żwirek. żadko karmie bo tylko na wekendy jest w domu wiec jakie byście polecili mi dawki np kukurydzy na sobote?  (2014/04/19 20:05)

u?ytkownik26223


Słuchaj nie miałem nigdy stawu ale z tego co "naumiałem" się w szkole na biologii to to że każdy organizm (nie mówie o bakteriach czy coś) do przyrostu masy potrzebuję białka .samą kukurydzą czy pszenicą nie karm kup worek granulatu aller aqua (hodowcy tym karmią) i nie karm ryb grochem . (2014/04/19 20:26)

pape21


tyle ze te granulaty są bardzo drogie wolał bym jakiś domowych sposobów na karmienie ryb (2014/04/21 10:10)

123hudy


Swietny domowy sposob to nad woda gdzies ( tam kak napisales molo) -zawies duzy durslal albo wiadro z dzourami w srodku, a do niego wrzuc jakies kosci czy tez inne miecho , muchy sie beda zlatywac I bedziesz mial biale robaki, a przez dziury w dnie beda wypadac I ryby beda mialy , ja tak dokarmialem w swoim stawie I efekty sa super (2014/04/21 10:31)

u?ytkownik26223


tyle ze te granulaty są bardzo drogie wolał bym jakiś domowych sposobów na karmienie ryb



http://www.aller-aqua.pl/dystrybucja_mapa.htmltu masz mape dystrybucjizadzwoń i spytaj o cene ale sądze że za worek 25 kilo zapłacisz ok 120 złna alledrogo masz po 125 zł 25 kg  więc nie drogo 5 zł/kilo a nikt ci nie każe tylko tym karmić. (2014/04/21 10:47)

u?ytkownik26223


granulat pływający masz jeszcze tańszy (2014/04/21 10:49)

pape21


he dobre. dzis zrobilem podrywke wrzuciłem tam płatki owsiane, płatki kukurydziane makaron i surową kaszę gryczaną zobaczymy czy do soboty zjedza (2014/04/22 22:00)

rzeznik123


dodam zdjecie aby zrozumiec czas jaki trzeba zeby ryba urosla, ale wiadomo ze karmiona urosnie szybko, wszystko zalezy od warunkow jakie sie rybie zapewni.
pozdro (2014/04/27 12:50)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.