Moje niespotykane przeżycie wędkarskie.

/ 7 odpowiedzi

Nie powiem ile lat temu to było, ale na pewno ok. 5. Zabrałem na wypad na rybki bratanka, miejsce Guber-Cegielnia, sposób wędkowania -spining. Dzień jak to jesienią pochmurny, oramy wodę już około 2 godzin i nic. Zmiana miejscówki i.... pod drugim brzegiem płynie pod po wierzchnią i goni uklejki. Bez zastanowienia rzut... metr za i metr przed. 3 obroty korbką i siedzi, zacięcie i hol. Ryba stawia wielki opór, ja pompuje, powoli łukiem raz w lewo raz w prawo próbuje uciec i... Z wody wystaje pień drzewa, myślę już po rybie. Nagle na pień wdrapuje się okazała wydra, a z jej lewego policzka wystaje moje białe kopyto relaksa. Nogo jak z waty, mało majtek se nie zmoczyłem (stałem w woderach w wodzie), wędka też prawie z rąk mi nie wypadła. Przez chwilę patrzymy sobie w oczy. Z odrętwienia wyrwał mnie skok wydry w bok do wody, lekko szarpnąłem wędką, bardziej odruchowo niż zamierzenie. I luz, zwijam żyłkę i na końcu widzę moje kopyto. Odetchnąłem z ulgą i szybko wyskoczyłem z wody.
Bratanek tak był podekscytowany tym holem i tym co zobaczył że nawet nie zdawał sobie w jakim byłe wtedy niebezpieczeństwie. Pierwsze jego słowa brzmiały; „Wujek szkoda że kamery nie mieliśmy, lodówka była by nasza!”, za chwilę; „A co byś zrobił jak byś ją wyholował?” Ja jeszcze nie ochłonięty po nietypowym przeżyciu odparłem; „Dzieciaku przecież ona mogła mnie zaatakować, a w wodzie nie miał bym żadnych szans się bronić.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

marcin11


ale co to było ryba? jak tak to jaka..jakim niebezpieczeństwie..nie rozumię kilku wątków (2011/01/12 19:57)

u?ytkownik57785


Z tego co zrozumiałem, to rybę holowaną złapała wydra i wylazła na pień drzewa w wodzie z przynętą (kopytem) wystajaca z pyska. Nie kumam tylko tekstu bratanka z lodówką... Co ma wydra do lodówki? (2011/01/12 20:09)

mielec


"Lodówka" = nagroda w jakimś konkursie za nagrany śmieszny film typu np: "śmiechu warte" (2011/01/12 20:16)

u?ytkownik57785


"Lodówka" = nagroda w jakimś konkursie za nagrany śmieszny film typu np: "śmiechu warte"


Hmmmmmmmmmm..........A są takie jeszcze gdzieś?

(2011/01/12 20:30)

Artur z Ketrzyna


Malec dokładnie o ten; "Śmiechu warte". A w celu wyjaśnienia myślałem że złowiłem pięknego szczupaka, a jak się okazało to był wydra. (2011/01/12 20:40)

Artur z Ketrzyna


Dałem tego posta by każdy z nas mógł tutaj opisać swoją nietypową przygodę wędkarską. Z chęcią przeczytam wasze przygody. (2011/01/12 20:44)

Daria


Fajna przygoda. Ja jestem jeszcze za młoda by mieć jakieś nietypowe przygody wędkarskie. Ale ma nadzieję ze będę miała przy sobie aparat by muc taką chwilę uwiecznić. (2011/01/12 21:28)