Moje muchy- jak poprawnie je robić?

/ 15 odpowiedzi / 3 zdjęć

Witam chciałbym ,żebyście mi poradzili jak wykonywać muchy.

Na zdjęciu przedstawiam kilka sztuk-to są moje pierwsze więc chciałbym znać wasze opinie czy można coś na to złowić. Robię bardzo skuteczne koguty teraz czas na muchy:)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

menofthenight


no szału ni ma, musisz jeszcze popróbować :)

wiesz jak obraca się imadełkiem więc długo Ci to nie zajmie :) (2012/11/24 19:30)

kamil11269


Może się uda... musi Pan próbować (2012/11/24 20:14)

Strzegom


Witam chciałbym ,żebyście mi poradzili jak wykonywać muchy.

Na zdjęciu przedstawiam kilka sztuk-to są moje pierwsze więc chciałbym znać wasze opinie czy można coś na to złowić. Robię bardzo skuteczne koguty teraz czas na muchy:)

Witam jeśli chodzi o Twoje muchy to widzę że zdolności manualne posiadasz,będzie z Ciebie krętacz.Czy coś złowi na to ? Zapewne tak pewnie znajdzie sie jakaś zdesperowana rybka.Tylko podczas kręcenia musisz zastosować właściwe materiały i kolejność ich dokładnego nawijania.Poszukaj informacji w internecie jest tego ogrom albo skonsultuj się z kimś kto posiada doświadczenie w kręceniu. (2012/11/25 21:30)

okiem_sandacza


Na razie posiadam tylko kilka piór ze strusia,kilka z bażanta i pawia oraz sporo kapek szyjnych kogutów ,nici złote srebrne i czarno tęczowe ozdobne plus wiskozę białą ,czerwoną i rudą.

Myślę ,że na początek kariery z muszkarstwem materiałów wystarczy i mam nadzieję ,że kiedyś moje muchy dorównają klasie moich kogutów ,które nie skromnie przyznam ,że są bliskie perfekcji:)

Właśnie dlatego umieściłem tutaj post żeby zebrać wraz z jakimś starymi wyjadaczami kilka informacji dzięki którym każdy kto będzie chciał zrobić fajną muchę będzie mógł skorzystać :)

I teraz mam pytanie jakie haczyki polecacie?,jak wiązać,czy kleić?

-ja na przykład na początku miałem problem z umieszczeniem na haku stabilnie piór ponieważ wszystko po przywiązaniu się obracało i nie wiem czy poprawnie ,ale żeby temu zapobiedz po prostu użyłem lakieru do paznokci i jednej warstwy nici wiskozowej poczekałem jak wyschnie i teraz wszystko jest stabilne:)

(2012/11/26 16:18)

pawelz


Wszystko zalezy od tego, jakie muchy chcesz krecic.
Najpierw wymysl co chcesz zrobic a potem dobieraj materialy. Wzorow sa tysiace ale nawet jak wymyslisz 1001 to i tak w pierwszej kolejnosci odpowiedz sobie sam, czy to co chcesz zrobic ma plywac, unosisc sie w toni czy plynac przy dnie. Potem odpowiedni haczyk i materialy i rob. Trenuj a efekty przyjad same.
Poszukaj kilka wzorow klasykow (chrusty, jetki, redtagi z suchych, jakies spidery z mokrych, puchowce ze streamerow i brazki z nimf). To najprostsze wzory i zacznij od nich. Nie kombinuj samemu, bo czasami trudno okreslic czy dany material bedzie dobrze plywal czy raczej nadaje sie do mokrych. Zwlaszcza na poczatku kariery.
Bierz sprawdzone wzory i stosuj takie materialy jak tam podano. (2012/11/26 16:52)

okiem_sandacza


Bardzo trafna rada,za którą szczerze dziękuję:) I teraz mam pytanie czy używanie kulek styropianu na korpusik i później polakierować w kolorze takim jakim chce mieć muchę to dobry pomysł czy raczej nie ? (2012/11/26 16:56)

okiem_sandacza


Wiem,że haczyk nie nadaje się do muchy ,ale chciałem poćwiczyć i zmontowałem coś takiego co myślicie o takim modelu? (2012/11/26 17:55)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

okiem_sandacza


Robimy raczka czy waszkę?

Wiem ,że to wygląda na razie okropnie ,ale to mój debiut z tego typu muszką;)

(2012/11/26 20:05)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pawelz


Bardzo trafna rada,za którą szczerze dziękuję:) I teraz mam pytanie czy używanie kulek styropianu na korpusik i później polakierować w kolorze takim jakim chce mieć muchę to dobry pomysł czy raczej nie ?


Niektore wzory pewnie sie da. Jakies zuczki itp. Ale jetki czy chrusta z tego nie zrobisz.
Stosuj raczej dobre materialy a mucha bedzie na pewno plywac.
Pomijajac jakosc wykonania (przy lowieniu wg mnie rzecz drugorzedna) ten raczek moze okazac sie calkiem lowna mucha. Moze niepotrzebna ta seledynowa jerzynka. Staraj sie stosowac naturalne kolory, no chyba ze chcesz prowokowac ryby. Ale ja mam kiepskie doswiadczenia z takimi kolorami. Raczej odcienie szarosci, brazu. Nawet na teczaki wg mnie najlepsza jest czarna pijawka (choc znajdziesz wiele much teczakowych tzw. oczojebow).
Ale ten raczek prowadzony przy dnie na pewno skusi jakas rybe.
Co do muchy wyzej raczka (tzw spent) raczej nie poplywa zbyt dlugo.
Jeszcze raz powiem. Pamietaj o odpowiednich materialach.
Kup dobre CDC, kup pawia na tulowie, koguta piszesz ze masz (najlepsze kolory ciemne - braz, szary, jakis bager i grizli). Jakies dubingi z zajaca. No i bazant. Tulowia tez mozesz robic z losia (dobry material) i z obranej stosiny z piora koguta (troche gorszy). (2012/11/27 09:31)

SZUWARdragon2


http://www.qrystian.pl/
pare porad.
(2012/11/27 15:05)