Zaloguj się do konta

Moja rekordowa płoć..

utworzono: 2012/04/10 10:15

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Arsenal

Witam.
Pewnego wakacyjnego dnia wybrałem się z kolegom na ryby.Łowiliśmy na około 1 ha stawie,lekko zarośniętym.Łowiliśmy na spławiki a na przynętę mieliśmy białe robaczki.Na stawie byliśmy kilka godzin i przez ten czas łowiliśmy mniejsze i te większe płoće i okonie.Gdy tak sobie rozmawialiśmy nagle mój spławik poszedł pod wodę,zacinam i myślę sobie że to coś dużego.Ku mojemu zaskoczeniu po wyholowaniu rybki na brzeg okazało się że to płoć.Wzięła na kilka białych robaczków[dokładnie nie pamiętam na ile]Rybka mierzyła 34cm..Była to moja rekordowa płoć,jutro jadę znowu na ten sam staw i mam nadzieję ze uda mi się poprawić ten skromny rekord;D
Pozdrawiam [2012-04-10 10:15]

sigurd1980

Mnie to badziej wygląda na krasnopiórkę.Mimo wszystko ładna.Gratuluję [2012-04-10 08:04]

Arsenal

O przepraszam za błąd,ma pan racje to krasnopiura...
Pozdro
[2012-04-10 09:06]

amur2

Gratuluję takiej krasnopiórki. Moja rekordowa płoć to 38 cm i o,75 kg.
[2012-04-10 17:52]

RadosnyRabarbar

Jaki kolor oczu miała ta wzdręgo-płoć? Ja płoć od krasnopióry odróżniam po kolorze oczy płoć czerwone ma a wzdręga zółtawe. Gratuluje okazu i pozdrawiam :D.
[2012-04-10 19:52]

jacenty75

Dokładnie to krasnopióra - jesteś młodym wędkarzem dlatego zapamiętaj sobie również tą rybę pod nazwą WZDRĘGA. [2012-04-10 20:56]

Waldi Fish

Łatwo odróżnić, bo krasnopióra ma wszystkie płetwy krwistoczerwone w odróżnieniu od płoci.
[2012-04-10 22:20]

szczawik1984

moja rekordówka to 1,12kg na kukurydzę myślałem to to taki lin około 1kg ku mojemu zdziwieniu w podbieraku ukazała się piękna płoć
było to w roku 1999 od tamtej pory nie przekroczyłem 1 kg
[2012-04-10 22:44]

jakubnob

czy ja wiem czasami zdarzają sie takie wyblakle ;pp
[2012-04-10 22:49]

Łatwo odróżnić, bo krasnopióra ma wszystkie płetwy krwistoczerwone w odróżnieniu od płoci.

Samica płoci w okresie tzw wędrówki tarłowej ( czyli tarła ), też bardzo mocno wybarwia swe płetwy . Często stają się one wtedy wręcz karminowo -krwiste niemal jak u wzdręgi. Niewielu o tym jak widać wie -a szkoda , bo płoć to niby pospolita ryba i zdawałoby się ,że wie się o niej wszystko .... Natomiast co się tyczy rozróżniania gatunków : to nie jest trudno odróżnić płoć od wzdręgi . Gdy złowi się taką a następnie tę drugą - to od razu można poznać , która jest która .
[2012-04-11 02:14]

perwer

Samica płoci w okresie tzw wędrówki tarłowej ( czyli tarła ), też bardzo mocno wybarwia swe płetwy . Często stają się one wtedy wręcz karminowo -krwiste niemal jak u wzdręgi. Niewielu o tym jak widać wie -a szkoda , bo płoć to niby pospolita ryba i zdawałoby się ,że wie się o niej wszystko .... Natomiast co się tyczy rozróżniania gatunków : to nie jest trudno odróżnić płoć od wzdręgi . Gdy złowi się taką a następnie tę drugą - to od razu można poznać , która jest która .

Tyś jest sam karminowo -krwisty jak u wzdręgi.Gdzie chłopie ubarwienie płetw płoci -nawet w okresie wiosenno=tarłowym -chcesz porównac do krasnopióry . Raz chciałeś borocku cos skrobnąć bez pomocy naukowych i lipa. To już lepiej wikipiedie miej otwartą w zakładkach ,przynajmniej bedzie laborat ,który bedzie nie do przeczytania.

Dla reszty wędkarzy krasnopióra to nie tylko płetwy .zobaczcie na ubarwienie łusek i na kształt ryby. Ryba ma lekko złotawe łuski ,pyszczek ma zadarty lekko do góry i oczy żółtawe -oraz kształt bardziej wygrzbiecony--jest bardzo wiele różnic. Jedynie przy bardzo małych 5-10cm osobnikach ,jakieś tam małe podobieństwo jest.
[2012-04-11 08:12]

Tyś jest sam karminowo -krwisty jak u wzdręgi.Gdzie chłopie ubarwienie płetw płoci -nawet w okresie wiosenno=tarłowym -chcesz porównac do krasnopióry . Raz chciałeś borocku cos skrobnąć bez pomocy naukowych i lipa. To już lepiej wikipiedie miej otwartą w zakładkach ,przynajmniej bedzie laborat ,który bedzie nie do przeczytania.

Dla reszty wędkarzy krasnopióra to nie tylko płetwy .zobaczcie na ubarwienie łusek i na kształt ryby. Ryba ma lekko złotawe łuski ,pyszczek ma zadarty lekko do góry i oczy żółtawe -oraz kształt bardziej wygrzbiecony--jest bardzo wiele różnic. Jedynie przy bardzo małych 5-10cm osobnikach ,jakieś tam małe podobieństwo jest.

Samica płoci ma często , bardzo często intensywnie krwiste płetwy w czasie tarła i się nie kłóć z faktami.Po prostu przybiera szatę godową  . Poza tym nie twierdzę w ogóle ,że wzdręga jest  bardzo podobna do płoci -daleki jestem od takiego twierdzenia  .Dla mnie płoć to cały zespół cech i wzdręga tak samo .  Nie wiem jak można mylić te ryby . Natomiast ty zachowujesz się  tutaj  niemal jak skończony bambus i po prostu zazdrościsz komuś wiadomości na temat ryb i wędkarstwa . Założę się ,że nawet jazia nie odróżniłbyś od płoci , wielki "autorytecie " - chyba od  gorzałki .Mieszkasz na Śląsku , więc wiedz ,że tylko cud sprawił ,że jesteś wędkarzem. Tym cudem jest fakt ,że przyroda w obronie własnej potrafi dokonywać rzeczy niewyobrażalnych jak np : bytowanie w wodach okaleczonych i zatrutych jak większość rejonów Śląska. Badałeś się już , czy aby przypadkiem nie cierpisz na ołowicę (saturnizm , przemysłowe zatrucie ołowiem ) ? Jeśli nie , to radzę nie ignorować niebezpiecznego spowolnienia procesów myślowych. Bardzo często na Śląsku ( np : w Olkuszu ) , ludzie niegdyś cierpieli z powodu zatruć metalami ciężkimi . Ciesz się jednocześnie z cudu ,że jakieś ryby się tam jeszcze u ciebie ostały i możesz być wędkarzem ,jak również  z tego , że nie wszystkie wody na Śląsku to przysłowiowe szambo i masz jeszcze z czego korzystać .
[2012-04-11 09:20]

Arcymisiek

Off-topic

Acipenser Sturio-Dziękuję Ci za dzienną (dobrą) dawkę śmiechu.:):):)

[2012-04-11 09:41]

Alexa

Samica płoci ma często , bardzo często intensywnie krwiste płetwy w czasie tarła i się nie kłóć zacofańcze  jeden. Poza tym nie twierdzę w ogóle ,że wzdręga jest podobna do płoci .Dal mnie płoć to cały zespół cech i wzdręga tak samo .  Nie wiem jak można mylić te ryby . Natomiast ty zachowujesz się  tutaj  niemal jak skończony bambus i po prostu zazdrościsz komuś wiadomości na temat ryb i wędkarstwa . Założę się ,że nawet jazia nie odróżniłbyś od płoci , wielki "autorytecie " - chyba od chlania gorzały .

A tak kreowałeś się na "yntelygenta" swą krasomówczością Kolego Wędkarzu. Ogłada i kultura to nie to samo co kupno książki o chorobach ryb, przelewanie opisów swymi słowami.
 KULTURA to również umiejętność współżycia w gronie innych osobników swego gatunku.
Rasistowskie uwagi to już Kolego nie przelewki, istnieje pewien paragraf który dobitnie o tym mówi, ale Ciebie dotknie w tym przypadku raczej konsekwencja obrazy i przepisy forum /Regulamin/.

Pozdrawiam, życząc więcej umiaru /w tym przypadku mam na myśli wskrzeszenie uśpionego nicka ;).

Alexa
[2012-04-11 09:57]

Samica płoci ma często , bardzo często intensywnie krwiste płetwy w czasie tarła i się nie kłóć zacofańcze  jeden. Poza tym nie twierdzę w ogóle ,że wzdręga jest podobna do płoci .Dal mnie płoć to cały zespół cech i wzdręga tak samo .  Nie wiem jak można mylić te ryby . Natomiast ty zachowujesz się  tutaj  niemal jak skończony bambus i po prostu zazdrościsz komuś wiadomości na temat ryb i wędkarstwa . Założę się ,że nawet jazia nie odróżniłbyś od płoci , wielki "autorytecie " - chyba od chlania gorzały .

A tak kreowałeś się na "yntelygenta" swą krasomówczością Kolego Wędkarzu. Ogłada i kultura to nie to samo co kupno książki o chorobach ryb, przelewanie opisów swymi słowami.
 KULTURA to również umiejętność współżycia w gronie innych osobników swego gatunku.
Rasistowskie uwagi to już Kolego nie przelewki, istnieje pewien paragraf który dobitnie o tym mówi, ale Ciebie dotknie w tym przypadku raczej konsekwencja obrazy i przepisy forum /Regulamin/.

Pozdrawiam, życząc więcej umiaru /w tym przypadku mam na myśli wskrzeszenie uśpionego nicka ;).

Alexa

Napisze taka "poławiam ryby " i zadowolona" z siebie. "Yntelygenta " to sobie szukaj u siebie .Jakby ktoś nie wiedział : to użytkowniczka  "Potarmoszek " powraca z krucjaty i próbuje znów tych swoich mądrości.  Co się z kolei tyczy tego całego "Perwera " . Niech teraz czyta z miną zdziwionego pawiana , jak odpowiadam na jego drwiny ze mnie .  Będzie mi tutaj robił przytyki wiecznie co do rzekomego korzystania z "pomocy naukowych ". Jak zazdrości to też niech przeczyta a jeśli czegoś nie wie - to niech nie pisze. Nie ja pierwszy go zaczepiłem. Uzupełniłem tylko wypowiedź użytkownika WaldiFish , a tymczasem zaraz jakiś wirażka ze Śląska ,zaczął mi tu głowę suszyć ,że to ,że tamto ,że korzystam z pomocy naukowych co jest nieprawdą ... Prawdą jest ,że płetwy brzuszne i odbytowa - u samic potrafi przybrać barwę intensywnie krwisto -czerwoną , co wcale nie oznacza ,że jest ona podobna do wzdręgi. Wam wszystkim brakuje kultury , nie tylko mnie . Ktoś coś napisze , to zaraz banda mieszczuchów naśmiewa się z człowieka , jakby było z czego. Nie rozmiecie w ogóle :czym jest zamiłowanie do przyrody .
[2012-04-11 10:02]

Alexa

Trudno przejść do porządku dziennego, nad Twoim Kolego odnoszeniem się do innych osób. Nie interesują mnie jakieś Twoje zatargi z osobą o nicku Potarmoszek, bardziej jestem zbulwersowana sposobem Twego stosunku wobec innych. Ze sposobu wysławiania w innych postach myslałam że mam do czynienia z człowiekiem o pewnym poziomie wiedzy, inteligencji. Cóż, czym głębiej w las tym ... ciemniej.
Edytowanie wpisu i wrzutka odnosząca się Śląska /nota bene ze Śląska się wywodzi mój ród/ jeszcze bardziej wskazuje na Twoją dziwną osobowość.

Przepraszam za off-topic, ale przykre jest trafić na takiego gbura i ordynusa w gronie wędkarzy.

Alexa

P.S.

Odnoszę wrażenie że z Ciebie jest najlepszy i największy wędkarz, jedyne Twoje doświadczenie wędkarskie to życie w grupie ludzi grających w Propilki i FS2.

A.
[2012-04-11 10:27]

Trudno przejść do porządku dziennego, nad Twoim Kolego odnoszeniem się do innych osób. Nie interesują mnie jakieś Twoje zatargi z osobą o nicku Potarmoszek, bardziej jestem zbulwersowana sposobem Twego stosunku wobec innych. Ze sposobu wysławiania w innych postach myslałam że mam do czynienia z człowiekiem o pewnym poziomie wiedzy, inteligencji. Cóż, czym głębiej w las tym ... ciemniej.
Edytowanie wpisu i wrzutka odnosząca się Śląska /nota bene ze Śląska się wywodzi mój ród/ jeszcze bardziej wskazuje na Twoją dziwną osobowość.

Przepraszam za off-topic, ale przykre jest trafić na takiego gbura i ordynusa w gronie wędkarzy.

Alexa

P.S.

Odnoszę wrażenie że z Ciebie jest najlepszy i największy wędkarz, jedyne Twoje doświadczenie wędkarskie to życie w grupie ludzi grających w Propilki i FS2.

A.

Zanim cokolwiek napisałaś , powinnaś zastanowić się raczej nad tym - kogo bronisz , w czyjej obronie stajesz ? Osobnik  , pod  którego adresem wysłałem kilka mocnych słów - wielokrotnie udowadniał na tym forum ,że co najmniej dorównuje mi w chamstwie . Poza tym jego kpiarską uwagę - odebrałem również jako typowy dla niego sposób ośmieszania innych użytkowników. Napisałem prawdę n temat płoci a ten tutaj zaraz o pomocy naukowej , Wikipedii , z której rzekomo miałbym korzystać ...Wkurzyłem się .
[2012-04-11 10:35]

Wędkarze z całej Polski  powinni łączyć się w porozumieniu i zgodzie . Powinna  kiedyś nastać   integracja wędkarzy czyli swoisty wędkarski ekumenizm . Niestety bardzo trudno zabiegać o to - w czasie gdy : z jednej strony wyłania się warstwa przemądrzałych osobników z dużych śląskich miast ,  w kolejnym zaś dziale tego forum - ktoś chwali się z  nieukrywaną jednak pretensją, ile to ryb  może złowić i zabrać za granicą a w Polsce nie może ... Jeszcze , gdzie indziej - bezmyślność ludzka przybiera formę ataku na biedne bobry , wydry lub cokolwiek innego co żyje nad wodą a nie da się złowić na wędkę ...I tak można mnożyć bez końca przypadki typowej , słowiańskiej zapalczywości .Ja jestem chamem, dzikiem , prymitywem , obrzynem spod siekiery - nie dlatego ,że mnie źle wychowano ,ale dlatego ,że nie wytrzymuję natłoku ludzkiej bezmyślności z jaką mam do czynienia na tym portalu.
[2012-04-11 10:52]

Wędkarze z całej Polski  powinni łączyć się w porozumieniu i zgodzie . Powinna  kiedyś nastać   integracja wędkarzy czyli swoisty wędkarski ekumenizm . Niestety bardzo trudno zabiegać o to - w czasie gdy : z jednej strony wyłania się warstwa przemądrzałych osobników z dużych śląskich miast ,  w kolejnym zaś dziale tego forum - ktoś chwali się z  nieukrywaną jednak pretensją, ile to ryb  może złowić i zabrać za granicą a w Polsce nie może ... Jeszcze , gdzie indziej - bezmyślność ludzka przybiera formę ataku na biedne bobry , wydry lub cokolwiek innego co żyje nad wodą a nie da się złowić na wędkę ...I tak można mnożyć bez końca przypadki typowej , słowiańskiej zapalczywości .Ja jestem chamem, dzikiem , prymitywem , obrzynem spod siekiery - nie dlatego ,że mnie źle wychowano ,ale dlatego ,że nie wytrzymuję natłoku ludzkiej bezmyślności z jaką mam do czynienia na tym portalu.

Znajdź inny portal, taki dla ciebie.
N/C

[2012-04-11 11:44]

grzesiek35

fotka zrobiona telefonem
[2012-04-11 12:01]

Roxola

Piękna płoć @grzesiek35... super

Co do wzdręg, spotkałam się z różnie wyglądającymi, często mają również zielonkawy odcień.
Właściwie na każdym zbiorniku wzdręga różni się nieco od złowionej w innym.
Na żywo nie mam żadnego problemu z odróżnieniem, jednak zdjęcie, to zdjęcie...
Dlatego nie obstawiam, jaka ryba jest na zdjęciu autora wątku. Ale pozdrawiam ;)
[2012-04-11 12:25]

JOPEK1971

Witam.
Pewnego wakacyjnego dnia wybrałem się z kolegom na ryby.Łowiliśmy na około 1 ha stawie,lekko zarośniętym.Łowiliśmy na spławiki a na przynętę mieliśmy białe robaczki.Na stawie byliśmy kilka godzin i przez ten czas łowiliśmy mniejsze i te większe płoće i okonie.Gdy tak sobie rozmawialiśmy nagle mój spławik poszedł pod wodę,zacinam i myślę sobie że to coś dużego.Ku mojemu zaskoczeniu po wyholowaniu rybki na brzeg okazało się że to płoć.Wzięła na kilka białych robaczków[dokładnie nie pamiętam na ile]Rybka mierzyła 34cm..Była to moja rekordowa płoć,jutro jadę znowu na ten sam staw i mam nadzieję ze uda mi się poprawić ten skromny rekord;D
Pozdrawiam

Mnie też to wygląda na wzdręgę,pyszczek by dał pewne wskazówki co do gatunku,ale niestety fota nie jest najlebsza.Płotki też trafiają się z takimi czerwonymi płetwami,ale łuska wskazuje wzdręgę,płotka ma troszkę mniejszą. Jak ma żółte oczęta,i rzdzawy kolorek na dolnej wardze,to jest krasnopiórka.

[2012-04-11 13:35]

Witam! Zgodnie z regulaminem forum użytkownik Acipenser sturio otrzymuje pierwsze oficjalne ostrzeżenie za post  #459409  . Kolejne złamanie regulaminu poskutkuje blokadom konta na portalu. [2012-04-11 18:46]