Zaloguj się do konta

Moja pierwsza echosonda - jaką mam kupić?

utworzono: 2011/04/20 16:56
duck39

Witam serdecznie.
Mam duży problem. Otóż w maju chcę kupić pierwszą w życiu echosondę. Przeglądałem mnóstwo informacji w internecie, a mimo to nie potrafię wybrać tej właściwej. Więc w końcu zdecydowałem się po raz pierwszy zapytać tutaj na forum.
Potrzebuję echosondy do szukania ryb (głównie leszcze, czasami szczupaki). Wolałem bezprzewodową ale z informacji w internecie wnioskuję, żeby zdecydować się na "stacjonarną", chyba, że Wy uważacie inaczej. Cena max. do 500 zł, droższej nie dam rady (uzbierałem 300 zł, ojca ledwo namówiłem na dodatkowe 100 zł :) ). Błagam, pomóżcie!!!
Ps. łowię głównie z pomostu ale jeśli "każecie" kupić echosondę przewodową to nie ma problemu, łódkę mam :)
[2011-04-20 16:56]

osmial

Bezprzewodową echosondą do 500 pln nie namierzysz ryb. Osobiście noszę się z zamiarem kupna echo i dysponuję podobnym budżetem więc podpowiem Ci jak ja się na to zapatruję.Plan mam taki, aby ech służyło głównie do badania gruntu i EWENTUALNIE pokazało rybę na ekranie ale nie mam zamiaru pływać po zbiorniku i szukać ryb echosondą, bo uważam, że nie do tego ona jest ;) Poza tym z opinii użytkowników tanich sprzętów (czyli tak do 500 pln) wynika, że sonda do tej kwoty raczej za wiele nie pokaże ryb, a głównie kupuje się je właśnie by badać głębokość, temperaturę wody czy rodzaj dna (twarde, miękkie itp.). Dodatkowo taka sonda powinna pokazać czy na dnie są jakieś gadżety typu pnie, głazy itp. ale tak jak już napisałem nie nastawiaj się na to, że taka echosonda świetnie zlokalizuje ryby, poda Ci na jakiej są głębokości jakie są ich rozmiary i gatunki bo się mocno zawiedziesz ;) [2011-04-20 17:56]

Miałem ten sam dylemat, najpierw chciałem za 500 zł (piranha max 160 , lowrance x4pro), potem poczytałem powiedziałem ze kupie cos za około 800 (humminbird 323) a w koncu kupiłem za 1300 humminbirda 718 za namową znajomego wędkarza który troszkę się na tym zna. Jeśli nie masz pieniążków aż tylu, na Twoim miejscu powstrzymał bym się jescze troche i doskładał. Poważnie. Polecam obejrzeć to. http://www.ww.media.pl/?page=PArticleViewer&nid=3510 . Zobacz na różnicę. Poza tym tak nawiasme mówiac odrazu wyłącz funkcje lokalizatora ryb przez piktogramy ;)  [2011-04-20 18:10]

suszoo

witam, chce kupić echosonde do ok 800max 900 zł ale nie mam w tym temacie obeznania i tu moja broszka, czy ma ktoś, czy mógłby ktoś polecić, z góry dziękuję i pokonania;)) [2018-04-15 22:08]

amstaf358

Jesli ma być mobilna, do używania z łódki i z brzegu to deeper pro plus,na yutubie jest duuuuuuuużo filmów z działania tego echa... [2018-04-16 10:28]

lujan95

polecam echosondy Fish Finder, na przykład modelhttps://wielkiszczupak.pl/product-pol-31-ECHOSONDA-FF-688C-z-kolorowym-ekranem-POLSKIE-MENU.html. [2018-07-16 13:04]