Zaloguj się do konta

Moja leszczowa zanęta na zawody

utworzono: 2012/09/04 21:25
scottie76

W niedzielę startuję w zawodach wędkarscich o Puchar Prezydenta Miasta.

Zawody odbywaja się na zbiorniku, na którym dominje ploc i wzdręga jest również spora ilośc leszcza i to dosyć ładnego.

Postanowilem wlaśnie na leszcza sie przygotować  i w związakuz tym mam pytanie co myślicie o takowej mieszance:

 

1 kg - MVDE GOLD PRO BREAM CLASSIC

1 kg - TRAPER GOLD SERIES EXPERT LESZCZ

0,5 kg - SENSAS BISCUITE GRAS FIN (BISZKOPT DROBNOMIELONY)

0,125 kg - MVDE ATRAKTOR CARMEL

0,135 kg-  TRAPER COCO BELGE

2 kg - ziemia bełchatowska

do tego z 0,25 litra pinki

 

to tyle jeśli chodzi o spozywkę

 teraz tak

2 kg - ziemiabełchatowska

0,5 kg glina rozpraszająca

0,5 litra joka

 

co myślicie na ten temat???

 




[2012-09-04 21:25]

Michu14

myślę że spoko ale zamiast tego trapera z gold series dodaj Sensas Super Black bream 1 kg (około 15 zł u mnie) [2012-09-04 21:32]

grzegorz3366

Jakie łowisko bo to jest naprawdę ważne.Jeżeli duży zbiornik to jest OK,40h
[2012-09-05 22:04]

nodarek

nie wiem co to za zbiornik ale myśle że nie potrzebnie wymyślacie extra nazwy i płacicie gruby szmal za odpady spozywcze..........moja propozycja- 1kg bułki tartej(jasnej) w markecie najlepiejk z firmy nowakowski- kupisz w auchan- 1 kg płatkow owsianych górskich mocno przetartych w rękach tak prawie na gruba mąkę- 1 kg kaszy kukurydzianej 200 g cukru i do wyboru- dodatek do zanet gutkiewicza piernik - to na leszcza lub w wersji uniwersalnej 10 opakowań cukru waniliowego zamiast piernika- zanęte dobrze wymieszaj i powoli nawilżaj ciagle mieszając- odstaw na kilka minut i ponownie wymieszaj- zamiast jokersa dodaj kolorowa pinkę i garsć całych platków owsianych o tej porze roku w jokersa wchodzi drobnica i po zawodach........co do tych wszystkich dziwactw co można je kupić i wsypać do wody powiem wam tylko tyle- na wodach z duza presja nie do końca sie one sprawdzają- chcecie polapac bądzcie oryginalni- ja od jakiegos czasu np. na leszcza stosuje zanęte z rozmoczonego i rozgniecionego chleba z płatkami owsianymi czosnkiem i dorzucam troche ziemniaków i makarnu...............efekty 10 razy lepsze niz przy wymyślnych zanętach- łowie głównie na odrze choc jestem z Chorzowa- nad rzeka spotykam ludzi głównie z Rudy,gliwic tarnowskich gór zabrza, którzy łowią leszcze po 40-50cm ja łowie wieksze i wiecej ale tylko ja nie wrzucam do wody setek złotych- pinka z aromatem czosnkowym i zaneta z chleba robią cuda.......proponuje czasami wrocic do ciasta z bułki albo z kaszy mannej, do czerwonego robaka albo larw chruścika..............spróbujcie a zdziwicie sie...........a co do zawodów- zaryzykuj a potem mi podziękujesz..........jeżeli zawody sa na Skałce nie dawaj do zanęty więcej niz pół kilograma płatków do zanęty- niech będzie w miarę "lużna" i pochwal sie wynikami- nawet jak nie skorzystasz z moich rad  [2012-09-05 22:10]

scottie76

zawody sa na Magierze to zbiornik o wielkosci kolo 4 haco bys zmodyfikowal w zwiazku z ta wielkoscia grzegorz.
[2012-09-08 11:28]

scottie76

No i po zawodach

Na wstępie powiem że nie modyfikowałem tego co zaproponowałem na wstępie i efektem było

3720 gram i 6 miejsce

Muszę dodać ze w zanęte weszły leszcze dwa na brzegu i dwa wypięte

Patrząc na obsadę zawodów jestem bardzo zadowolony z efektów

Teraz przedemna kolejne zawody tym razem w Gliwicach nastawiam sie na ploć.

[2012-09-10 21:42]

Michal8300

osobiście preferuję zanętę drgon i tylko taką kupuje ponieważ dzięki tej zanęcie złapałem 0,5kg płoc naprawdę ładna płoc [2012-09-12 07:31]

Lujski

a ja troche z innej beczki ale tez z zamiarem na leszcza - mam w planie zrobic jakas swoja zanete - bułka tarta, płatki owsiane, otręby, kukurydza konserwowa, makaron, (tak wszystko na oko) i tylko mam pytanie czy mozna to wszystko zalac syropem (takim ze sklepu - jakis herbapol czy łowicz) - chodzi mi o uzyskanie zanety np, o zapachu truskawki - tego syropu za duzo bym nie dawal, tak akurat zeby sie mogły kulki lepic
czy tylko ewentualnie sam makaron ugotowac w wodzie z dodatkiem syropu ... ??

Pozdrawiam
[2012-10-16 17:58]

a ja troche z innej beczki ale tez z zamiarem na leszcza - mam w planie zrobic jakas swoja zanete - bułka tarta, płatki owsiane, otręby, kukurydza konserwowa, makaron, (tak wszystko na oko) i tylko mam pytanie czy mozna to wszystko zalac syropem (takim ze sklepu - jakis herbapol czy łowicz) - chodzi mi o uzyskanie zanety np, o zapachu truskawki - tego syropu za duzo bym nie dawal, tak akurat zeby sie mogły kulki lepic
czy tylko ewentualnie sam makaron ugotowac w wodzie z dodatkiem syropu ... ??

Pozdrawiam


No pewnie , że można - wszystko można - nikt Ci chyba tego nie zabroni / chyba , że mama jak zauważy braki w spiżarni / 


[2012-10-16 18:11]

Lujski

bardziej mi chodzilo o to czy to "zadziala" ... ?? bo podobno sa jakies syropowane zanety i chcialem to zrobic domowym sposobem :)
[2012-10-16 18:14]

Akurat tego jak sam nie sprawdzisz to się od żadnych mędrców nie dowiesz - zależy to głównie od upodobań ryb i od konkurencji nad wodą niejednokrotnie topiąc setki w przygotowanie zanęty na zawody uzyskiwałem gorsze wyniki niż koledzy którzy " przyoszczędzili " robiąc ją z najprostszych dostępnych w każdej kuchni komponentów /  nie piszę tu celowo o aspekcie umięjętności samego łówienia :) /  [2012-10-16 18:54]

kolego wystarczy kup se zanete 1kg lub 2kg ale tej samej i do nie se do kup kukurydze peczak gline ziemie pinke białego rabaka i [glizdy]  [2012-10-16 19:05]

a kolege niech poda na jakiej rzece zamierz łowic czy na stawie [2012-10-16 19:06]

Lujski

jezioro (żwirownia) - chcialem sie z makaronem na leszcza ustawic na weekend i pomyslalem ze moze sam makaron i zanete urozmaicic :)
[2012-10-16 19:13]

kolego a łowiłes kiedys na makaron i jak bierze leszcz bo ja jerz mam zamiar jechac w sobote na rzwirownie i nie wiem czy na spławik i czy na grunt [2012-10-16 19:18]

Lujski

ja tylko łowie z gruntu - na spławiki jestem za ślepy :) - a jak sie łowi na Twojej rzwirowni ..?
[2012-10-16 19:35]

w tym roku jeszcze nie byłem ale w tamtym roku byłem ale kolega byłi złapał 3 karpie 2 nie wymiary i jeden wymiar 36 cm a drugi kolega złapał 2 karpie wymiary i 2 leszcze ałe takie 20 cm -30cm-------------------- narka

[2012-10-16 19:38]