Zaloguj się do konta

Moja koszyczkowa zanęta na leszcza.

utworzono: 2010/08/21 20:10
MłodyWronki

Koledzy!

Co powiecie o takim miksie...

Kaszka kukurydziana 400g, 1kg przynęta na leszcza, płatki owsiane, cukier waniliowy, przyprawa do piernika.

Kaszkę zaparzam i pozostawiam do wystygnięcia, później przesiewam przez sito po trochu na przemian kaszkę i gotową zanętę. Następnie dodaje pozostałe składniki. Cukier cały. Płatki i przyprawę do piernika na "na oko".

Jak na razie Co wypad nad warte to leszczyk jest. Szkoda tylko ze same maluchy tak do 40 cm.

[2010-08-21 20:10]

Esox53

Ja używam tylko kupnych zanęt.Jeżeli chcesz mieć lepsze efekty to do zanęty dodaj pocięte czerwone robaki,bardzo dobrze działają na większe leszcze. [2010-08-21 20:49]

zaku81

ja zawsze kupuję zanętę piernikową i dodaje  białych, no i nie narzekam. zawsze coś wejdzie często większe okazy.
[2010-08-21 21:44]

kasalka

Mi na Wiśle znakomicie sprawdza się karmel. Atraktor daję do zaparzanego zboża -pszenicy lub pszenżyta i dodaję do zwykłej zanęty na karpiowate. NIE MA cukru waniliowego jest wanilinowy :)
[2010-08-21 23:42]

lukaszmisiek2

Witam ja ostatnio do kupnej zanenty (sklepowej)na leszcza dodałem zmielonej karmy dla psa oraz melassy i na efekt nie mogłem nażekać bo w siatce wylądowało aż 24 leszcze od 28-34 centymetry oraz jeden karp 41centymetrów więc moge polecić karme.                      Powodzenia i połamania kija.

[2010-08-22 22:28]

baloonstyle

Z soboty na niedziele byłem na Wisle.

Zanęte miałęm prosto z młyna mialowicie: mielona kokurydza,mieszanka śrutu i otręb.

Efakt to ciągłe brania leszczy.

Od teraz koniec z zanętami ze sklepu teraz tylko z młyna będę brał.

a najlepsze że za 4kg takiej mieszanki zapłaciłem 3,90zł :)) Nic tylko łapać rybki :))

[2010-08-23 08:08]

kasalka

Z soboty na niedziele byłem na Wisle.

Zanęte miałęm prosto z młyna mialowicie: mielona kokurydza,mieszanka śrutu i otręb.

Efakt to ciągłe brania leszczy.

Od teraz koniec z zanętami ze sklepu teraz tylko z młyna będę brał.

a najlepsze że za 4kg takiej mieszanki zapłaciłem 3,90zł :)) Nic tylko łapać rybki :))

No to przepłaciłeś normalnie takie składniki zamiatają z podłogi i muszą usunąć a tu proszę kupiec się znalazł. Bez urazy mam to na co dzień w gospodarstwie i stosuję lecz w niewielkich ilościach bo by się jeszcze okazało, że muszą mi dopłacić za sprzątanie. pozdrawiam
[2010-08-25 01:43]

kasalka

Kurcze za szybko wysłałem. baloonstyle masz dobre podejście najlepiej znależć np młyn czy rolnika gdzie można kupić suchą/surową zanętę za grosze i niewielkim kosztem własnej pracy i finezji dopasować do swoich potrzeb. Niestety zboże podrożało, wczoraj na targu pszenica 80zł/q.
[2010-08-25 01:51]

wedkarzradom

ja stosuje gotowe zanety najczęsiej z serii xxl Dragona i sprawdzaja sie super
[2010-08-25 10:05]

baloonstyle

Też stosowałem różne gotowe zanęty ...

Wyniki były ale to co było na nocce i wczoraj to była jazda bez trzymanki.

Branie za braniem i za małe pieniadze.

Dzis z tymi samymi składnikami kumpel siedzi na jeziorku zeby zobaczyc czy na jeziorku tez sie sprawdzi z cego pisze do mnie to ma piękna zabawe z leszczami.

Po za tym taka mała anegdota....

zanęta w sklepie pewnej firmy, nazwy nie podam, kosztuje 13,99

Ta sama zanęta w tym samyn opakuwaniu i tej samej firmy w młynie kosztuje 6,99.

Wniosek prosty przepłacamy a różnie jest z wynikami.

Od zawsze nasi dziadkowie łapali na to co w szopie mieli i robili wyniki i z moich obserwacji wynika że nic się nie zmieniło nadal jest to najskuteczniejsze :))

więc nie opłaca sie płacic za ładne opakowanie i swieci z niewiadomo czego w wędkarskim :))

[2010-08-25 12:23]