Zaloguj się do konta

Mój życiowy sum 2,05m złowiony we Wiśle

utworzono: 2013/06/05 07:11

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Iras1975

Rzucacie w kolege kamieniami słownymi ,obrażacie że ma coś z głową ,za to że złowił suma ,pochwalił sie  i zwrócił mu wolność.Tym bardziej że nie złowił go celowo ,tylko jako przyłów ,jak ja sandacza 26 maja. Mamy strasznie popieprzony kraj .

 Kolego gratulacje - nie przejmuj sie, oprócz paru idelanie, krystalicznie, etycznych ludzi ,którzy przez całe życie sa bez grzechu  ,wiekszośc z nas sami zrobiła by sobie z taką ryba foty...Piekny sum -moje marzenie -czy jako przyłów ,czy połów ,czy przypadek ,czy jak zwał to zwał - może kiedys sie uda .
 


Perwer, a zakładałeś specjalny wątek, żeby się tym sandaczem z maja pochwalić? Jakoś nie zauważyłem.. Tu nie chodzi o złowienie tej ryby przypadkiem czy celowo, ale zakładanie specjalnego wątku, żeby zwrócić na siebie uwagę i pochwalić się rybą w okresie ochronnym, to poziom do którego nie powinniśmy się zniżać. Większość z nas lubi się pochwalić zdobyczami(ja też), ale są pewne granice. [2013-06-06 08:17]

89krzysztof

Ja tam w maju kilka sandaczy miałem na brzegu, ale nawet zdjęć im nie robiłem. Grubiutkie, niewytarte, więc szybko do wody, żeby dały radę potomstwo jeszcze wydać. :)
[2013-06-06 08:44]

JKarp

"  Co na to RAPR ?
"3.6. Złowione ryby niewymiarowe lub będące pod ochroną muszą być bezwzględnie, z ostrożnością wypuszczone do wody."
Nie wiem, czy RAPR przewidział sesje zdjęciowe dla ryb złowionych w okresie ochronnym..."

Cześć Ubiegłeś mnie Mirek :-) Wiadomo - ryba nie wie, że ma jakiś tam okres ochronny. Jednak człowiek wie, ma rozum ( podobno ) a mimo to robi takie rzeczy. Po co ta sesja - jedna fotka i do wody. Po co wątek - wiem, że chcesz się pochwalić ale czy trzeba było?
Uważam, że od wędkarzy prowadzących strony, blogi lub kanały filmowe należy wymagać więcej i oni sami powinni od siebie wymagać więcej.  W sumie sam sobie strzeliłeś w kostkę na starcie... JK [2013-06-06 09:05]

perwer

Iras - ale bez przesady . Pobijcie jeszcze go za to ,że zrobił se zdjęcie .Są pewne granice--a zresztą jak macie takie charaktery i sami uważacie sie za bosów praworządności to walcie głupoty dalej.....wali mnie to...
[2013-06-06 09:11]

grzesiek35

Co na to RAPR ?
"3.6. Złowione ryby niewymiarowe lub będące pod ochroną muszą być bezwzględnie, z ostrożnością wypuszczone do wody."
Nie wiem, czy RAPR przewidział sesje zdjęciowe dla ryb złowionych w okresie ochronnym....


Ale tez nie zabrania robic fotek ten twój RAPR. I też nie jest napisane ,ze w ciagu sekundy musza byc wypuszczane te rybki. Tak jak w naszym kraju jest;mozna sobie te przepisy zasrane interpretowac jak sie komu podoba.






[2013-06-06 10:59]

JKarp

Darek a powiedz na dlaczego nie urządziłeś sesji temu sandaczowi co go w maju złowiłeś?Nikt nie zamierza nikogo bić czy kamienować jednak jak już pisałem: " Uważam, że od wędkarzy prowadzących strony, blogi lub kanały filmowe należy wymagać więcej i oni sami powinni od siebie wymagać więcej. "
Kilka lat temu na Zalewie Zegrzyńskim byłem z kolegą na łódce na sandałki.No i złowił suma na oko 230 cm może 220 a może dłuższy. Nie zrobiliśmy żadnej fotki, żadnego filmu bo...był listopad.  Obyło się bez górnolotnych słów typu praworządność, etyka i takich tam.A swoją drogą jestem ciekawy zdania służb na okoliczność sesji fotograficznej, filomowej i przetrzymywania ryby na brzegu w jej okresie ochronnym - nie chodzi o samo przypadkowe złowienie.Czy stwierdzenie - ale ja ją zaraz wypuszczę wystarczy żeby być usprawiedliwionym?
JK
[2013-06-06 11:03]

JKarp

"Co na to RAPR ? "3.6. Złowione ryby niewymiarowe lub będące pod ochroną muszą być bezwzględnie, z ostrożnością wypuszczone do wody." Nie wiem, czy RAPR przewidział sesje zdjęciowe dla ryb złowionych w okresie ochronnym....

Ale tez nie zabrania robic fotek ten twój RAPR. I też nie jest napisane ,ze w ciagu sekundy musza byc wypuszczane te rybki. Tak jak w naszym kraju jest;mozna sobie te przepisy zasrane interpretowac jak sie komu podoba."
Równie dobrze zapytam - a gdzie jest napisane, że można? Jedna fotka - niech będzie ale nie tyle. A gdyby zdechł ?  Wtedy pewnie nie przeczytalibyśmy wpisu, że " Koledzy jak złowicie rybę niewymiarową lub w okresie ochronnym to natychmiast ją wypuszczajcie bo mi właśnie wczoraj zdechł sum 205 cm podczas sesji fotograficznej "
JK
[2013-06-06 11:08]

grzesiek35

Myśle,że przekomarzanie sie na ten temat nie ma sensu. Jest tyle pogladów,opinii i zdań ilu jest zainteresowanych tym tematem forumowiczów. Kolego pablotor  jeszcze raz ci gratuluje i nie przejmuj sie, że cie ty zganiono, bo ten portal od zawsze służy kłótniom, zazdrościom itp.
[2013-06-06 11:18]

perwer

Janusz jak napisałem ,moim zdaniem przesadzacie .Jest pewna granica Janusz -równie dobrze można sie przyczepic do Twoich kolegów łowiacych rekordowe karpie ,że walą pół godzinne sesje ..
 Nie kłusował chłopak ,sum dalej pływał i dwie ,czy trzy fotki tak mocnej rybie krzywdy nie robią.
 Pochwalacie ludzi którzy złapia suma w nocy ,za morde go przywiążą na 10h przy brzegu i w dzien wala foty i jest ok,bo po za okresem ochronnym. Zatłukł on tego suma,łowił na szarpaka ,kopał go ,skakał po nim? ....Dajcie spokój.
 
 Słowa obrazające że ma cos z głową ,moim zdaniem są nie na miejscu i to dla mnie jest zachowanie nie w porządku. Jednak daje se spokój ...Jest ktoś etykiem ,niech zmieni hobby.
[2013-06-06 11:39]

pawelz

Dodam i ja swoje trzy grosze.
Ryba piekna, zwlaszcz na sprzet nie do konca przeznaczony na takie okazy.
Oczywiscie nie mamy zadnego wplywu na to co wezmie i czy akurat w okresie ochronnym (co mialo miejsce w tym konkretnym przypadku). Ale na to co dzieje sie po wyholowaniu ryby juz mamy wplyw i to duzy. Rybe mozna bylo spokojnie odhaczyc w wodzie i wypuscic.
Bylo Was dwoch, miales juz swietna pamiatke z holu ryby. Po cholere bylo go wyciagac na brzeg i ciorchac po piachu ?. Tylko po to aby miec jeszcze jedna fotke wiecej ?.
Sum moze i jest wytrzymala ryby (w zasadzie nie mialem z tym gatunkiem do czynienia) ale z pewnaciac ciaganie go po piachu mu zdrowia nie dodalo.
Rozumiem chec sfotografowania sie z takim okazem (sam pewnie bym chcial miec fotke), ale przeciez bedac we dwoch mozna to bylo zrobic inaczej.
[2013-06-06 11:49]

Zander51

Tyle mówi się o praworządności, o zasadach, przestrzeganiu prawa. A tu popiera się odstępstwo od regulaminu, bo piękna ryba. Ale prawo złamane. To teraz inny zacznie łowić na 5 wędek, bo skoro jednemu wolno łamać prawo...Wyszła hipokryzja. Wszyscy w necie czyści, tylko co się dzieje nad wodami jak nikt nie widzi...
[2013-06-06 11:59]

rusikus

a ile ta sesja zdjeciowa mogla trwac ze tak sie czepiacie ?
to nie model ze trzeba ucharakteryzowac :P
[2013-06-06 12:02]

perwer

Tyle mówi się o praworządności, o zasadach, przestrzeganiu prawa. A tu popiera się odstępstwo od regulaminu, bo piękna ryba. Ale prawo złamane. To teraz inny zacznie łowić na 5 wędek, bo skoro jednemu wolno łamać prawo...Wyszła hipokryzja. Wszyscy w necie czyści, tylko co się dzieje nad wodami jak nikt nie widzi...




Mirosław przez szacunek nie napisze co myśle ,ale weź na luz i już przestań pierdoły pisac - że ktoś zacznie łowic na 5 wędek ,bo inny zrobił sumowi zdjęcie .Naprawdę niepoważny jesteś.
 
 zamiast siedzieć na forum i z nudów szukac jakiejś ofiary żeby jej dokopać za gówniane zdarzenie ,znajdzie sobie jakieś zajęcie i idzie sie wyluzować.
[2013-06-06 12:07]

koles

Co drugi swiety, to gdzie jest ta ryba w tym kraju samych uczciwych i prawych, bo nawet u ruska czy rumuna ryby pelno i jakos murzyna nad naszymi wodami tez ciezko spotkac, zeby na niego wine zwalic.. bo w gadce to kazdy mocny a w krzakach to kamien i reklamowka. [2013-06-06 12:35]

rusikus

Zander51 gdzie te prawo zostało złamane?
[2013-06-06 12:56]

Zander51

Wyciągnięcie suma na brzeg. Powinien być odhaczony w wodzie i "wypuszczony niezwłocznie"
[2013-06-06 13:14]

Dziękuję perwer
[2013-06-06 13:45]

marys80

fajny wątek i widać hipokryzje co niektórych.mięsiarstwo aż razi po oczach na "co niektórych" ale tutaj moralniaki prawią aż człowiek się zastanawia czy ryba w piątek to nie przestępstwo!! hahahahahjeśli ten sum został wypuszczony to chwała dla łowcy. nie wiem czy jadoplujcy w tym wątku chcą zniszczyć tego ludka i jego blog czy są aż tak zakłamani że tego nie widzą! śmieszny ten internet.... [2013-06-06 13:51]

koles

Wyciągnięcie suma na brzeg. Powinien być odhaczony w wodzie i "wypuszczony niezwłocznie"

Zastanawiam sie kim to trzeba byc , zeby w ogole czepiac sie goscia, albo niedopitym albo emerytowanym milicjantem czy taz innym mundurowcem. Rozumiem gdybys byl wytrawnym wedkarzem majacym na koncie kilkanascie sumow po 50kg, ok masz poprzewracane w glowie na punkcie litery prawa i jego interpretacji, lowisz okazy i trzymasz sie regulaminu bardziej niz on tego wymaga. ALE: lowca okazow nie jestes zadnym, a jesli nie potrafisz zrozumiec ze gosc zlowil rybe zycia i chcial ten moment z ryba uwiecznic i przedlozyc do maximum w granicach bezpiecznych dla ryby.to zaden z ciebie wedkarz i zaden z ciebie dobry czlowiek, ktory moze oceniac innych. zawisc kipi z ciebie bo 100 lat zyjesz i podobnej ryby nie zlowiles i nie zlowisz. ot i wszystko. rozumiem zeby zabral tego suma, potraktowal go siekierka ok , niech bedzie potepiony, ale on regulaminu nie zlamal. A ty szastasz RAPRem do goscia ktory , mokry z emocji i roztrzesiony pstryka fotki , zeby ta chwila zostala uwieczniona na wieki i wypuszcza rybe moze 3 minuty pozniej niz bys to zrobil ty ostatni sprawiedliwy. Do wedkarstwa to trzeba miec troche serca  i wyobrazni, a dla innych ludzi troche zrozumienia a nie paragrafy we lbie. bo RAPR jest dla ludzi ale NORMALNYCH.  [2013-06-06 14:10]

5 raz przymierzam się żeby coś odpisać i nie wiem aż co tak mi kopara z tego wszystkiego opadła...
[2013-06-06 14:15]

JOPEK1971

Zobaczcie lepiej to,a nie jedziecie po chłopaku który chciał się pochwalić niecodziennym zdarzeniem.
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130602/BIESZCZADY/130609966 [2013-06-06 14:21]

zander nie wiem co lepsze... kilka fotek suma w okresie ochronnym aby pokazać jakie piękne ryby zamieszkują nasze rzeki, gdzie sum został wypuszczony i pływa dalej czy te piękne Twoje okonie zrobione na tle ściany z cegieł i drzwiami do kibla.

Chyba, że może ten pięknu szczupak, który wisi na ścianie ? Dla mnie to jest większy szok, jak można rybę powiesić nad łóżkiem albo fotografować się z rybą na kanapie. Tak wiem, regulamin tego nie zabrania, ale takie zachowanie chyba nie podkreśla piękna wędkarstwa.

Widzisz dla mnie nie do pomyślenia jest fotografowanie się z rybami tak jak Ty to zrobiłeś... ale widać próżność zwyciężyła.


[2013-06-06 14:25]

JOPEK1971 właśnie fajnie to napisałeś... "niecodziennym" i dlatego się tym pochwaliłem.
[2013-06-06 14:27]

TakaJa24

Racja Kolego Koles zachowanie kol. zander typowo z tamtej epoki czepiac sie tam, gdzie nie ma sie do czego doczepic to typowo milicyjne postepowanie, a ryby powypychane gazetami to jest super sprawa. z takimi zachowaniami to psycholog sie klania na oddziale geriatrii. [2013-06-06 14:39]

blazej1989

Kolego Pablotor gratuluję pięknej ryby i radze nie przejmować się komentarzami "strażników moralności" bo tylko siwych włosów możesz się nabawić...w maju byłem w podobnej sytuacji tylko sumka nie udało mi się wyciągnąć, jednak jeśli byłoby inaczej na pewno uwiecznij bym ten moment na fotce pozdrawiam
[2013-06-06 14:57]