Mój własny pomysł . Notatnik wędkarski .

/ 11 odpowiedzi
Witam.Wczoraj zastanawiałem się co zrobić z notatnikiem na wpisy od kolegów,a ponieważ ze niemam kolegów to wpadłem na pomysł by zrobić z tego notatnik wędkarski.Łatwy i szybki w przygotowaniu.Oto jak go zrobić:
1.Kupiś mały notes.Na pierwszej stronie za okładką napisań Notatnik Wędkarski,imię i nazwisko,Wiek,datę,miesiąc i rok założenia.2.Od pierwszej kartki do ostatniej na obydwu stronach:Dzień:np.8.06.2009r.Ryba:np.SumWaga:np.76.70kg.Wymiary:np.165.30cm.Miejsce połowu:np.Zalew Kamienia Góra.Przebieg połowu:np.Połów trwał 2.52min.30min.po zarzuczeniu zaczeła brać,twardo walczyła ale po 1godz.udało się ją wyłowić.To była 1 i największa ryba mojego życia.
Pozdrawiam i zachęcam do zrobienia se takiego notatnika.Na starość będzie przypominać kiedy łowiło się tą rybę,ile ważyła i jakie miała wymiary,gdzie się ją łowiło i jak poszedł połów.
Diablo

Ja takie coś mam w excelu (2012/01/07 18:26)

ryukon1975

Witam.Wczoraj zastanawiałem się co zrobić z notatnikiem na wpisy od kolegów,a ponieważ ze niemam kolegów to wpadłem na pomysł by zrobić z tego notatnik wędkarski.Łatwy i szybki w przygotowaniu.Oto jak go zrobić:
1.Kupiś mały notes.Na pierwszej stronie za okładką napisań Notatnik Wędkarski,imię i nazwisko,Wiek,datę,miesiąc i rok założenia.2.Od pierwszej kartki do ostatniej na obydwu stronach:Dzień:np.8.06.2009r.Ryba:np.SumWaga:np.76.70kg.Wymiary:np.165.30cm.Miejsce połowu:np.Zalew Kamienia Góra.Przebieg połowu:np.Połów trwał 2.52min.30min.po zarzuczeniu zaczeła brać,twardo walczyła ale po 1godz.udało się ją wyłowić.To była 1 i największa ryba mojego życia.
Pozdrawiam i zachęcam do zrobienia se takiego notatnika.Na starość będzie przypominać kiedy łowiło się tą rybę,ile ważyła i jakie miała wymiary,gdzie się ją łowiło i jak poszedł połów.

Dodaj jeszcze warunki pogodowe i wodne po  jakimś czasie będziesz mógł stwierdzić w jakich warunkach dany gatunek najlepiej żeruje.

Z tym "Mój pomysł.." to trochę na wyrost.:)
Dawno,dawno temu jak się czytało książki:), wielu autorów i doświadczonych wędkarzy proponowało i zalecało prowadzenie takiego notatnika.
(2012/01/07 18:43)

sumik1974

Zgadzam się z kolegą.Zacznij wpis od pogody,a mianowicie:temperatury,kierunku wiatru i siły,ciśnienia,a potem po zakończeniu wędkowania napisać notatkę jak było i ewentualnie opisać jakieś ryby,na co wzięły o jakiej godzinie i czy przypadkiem nie zmieniła się pogoda.
Ja coś takiego prowadziłem kilka lat temu jak łowiłem karpie.Bardzo to jest przydatne na następny sezon wędkarski gdzie można sobie porównać z poprzednim sezonem,gdzie również trzeba prowadzić taki rejestr żeby mieć jakieś porównanie na kolejny sezon ITD. (2012/01/07 18:59)

użytkownik98722

Moim notatnikiem jest Rejestr Połowu Ryb :D (2012/01/07 19:02)

Wybierzsobie

ja używam youtube
http://www.youtube.com/watch?v=68uZHB08iwA&list=UUL9-JgO-FTT8TWqv06odYSw&index=1&feature=plcp (2012/09/14 07:59)

Zibi60

Po co wyważać otwarte drzwi ?
http://www.dobreprogramy.pl/Notatnik-Wedkarski,Program,Windows,13178.html (2012/09/14 08:53)

89krzysztof

Ale czemu taki notatnik miałby służyć ? Obserwacją? Zachowaniu wspomnień ? Zwykłej statystyce ? 
Najlepsze wspomnienia z wypadów i tak pozostają w pamięci, obserwując wodę przyswajam wiadomości i zapamiętuję, a statystyk nie prowadzę, bo nie po to jeżdżę na ryby. 
W związku z powyższym stwierdzam, że to nie dla mnie, ale jeśli już miałbym taki notatnik prowadzić, raczej zdecydowałbym się na komputerową wersję tego cuda.  (2012/09/14 10:55)

Zielony80

Mój drogi notatniczku ,,, ;) (2012/09/14 21:27)

LYSY

Ten pomysł już od kilkudziesięciu lat funkcjonuje w miedzynarodowym środowisku wędkarskim, szczególnie wśród zawodników. Sam prowadzę notatki od kilku lat, a znam wędkarzy którzy mają takie zapiski od ponad 20 lat! Co moim i nie tylko moim zdaniem taki notatnik powinien zawierać? Data, pogoda (ciśnienie, temperatura, wiatr, wilgotność, i wszystkie zmiany w trakcie łowienia), rodzaj wody, głebokość, metoda/metody połowu, zanęta/zanęty, robak, sposób/częstotliwość donecania + czym, jak i ile, zestawy/modyfikacje w trakcie łowienia, wynik, wyniki innych wędkarzy, inne notatki czyli luźne obserwacje. (2012/09/14 23:31)

użytkownik57137

Po co wyważać otwarte drzwi ?
http://www.dobreprogramy.pl/Notatnik-Wedkarski,Program,Windows,13178.html

chyba najlepsza propozycja :) (2012/11/04 16:02)

użytkownik61065

Taki notatnik mam zamiar prowadzić od przyszłego sezonu.Po każdej wyprawie wypisywać jaka pogoda była, temperatura ( powietrza i wody) oraz ciśnienie i ilość ryb złowionych.By móc zbierać informacje przy jakich warunkach pogodowych złowiłem jakich najmniej itd. (2012/11/04 19:57)