Zaloguj się do konta

Mój testowy pomysł na karpia i lina

utworzono: 2014/05/27 16:43
kuba234p

Chciałbym wypróbować zapach w  miarę uniwersalny na te rybki.Chodzi mi żeby stworzyć taki zapach z atraktora wędkarskiego waniliowego i karmelowego. Chciałbym wymieszać sypkie zapachy w  jakimś pojemniczku i według podanych proporcji dodać je do zanęty. Czy zapach waniliowo-karmelowy sprawdził by sie na lina i karpia? A i w  razie czego większym karasiem lub czymś co wejdzie w  taką "słodszą" zanętę nie pogradze. [2014-05-27 16:43]

kuba234p

Ewentualnie słyszałem że wanilia z  czekoladą może być dobra, ale ciężko znaleźć aromat czekoladowy, a do skrobanej z tabliczki czekolady mnie za bardzo nie pędzi. [2014-05-27 17:12]

Jędrula

Czy się sprawdzi atraktor na Twoich rybach ? Na to pytanie możesz odpowiedzieć tylko Ty , po testach . U mnie się sprawdza . [2014-05-27 17:18]

kuba234p

Czy się sprawdzi atraktor na Twoich rybach ? Na to pytanie możesz odpowiedzieć tylko Ty , po testach . U mnie się sprawdza .


Fakt. Na logike to dziwnie i bardzo amatorsko brzmi, ale wiesz bardziej nie chodzi mi o to czy sprawdzi się na "moich" rybach tylko czy takie połączenia faktycznie może być prsyjęte przez ryby ;) [2014-05-27 18:12]

Jędrula

Czy się sprawdzi atraktor na Twoich rybach ? Na to pytanie możesz odpowiedzieć tylko Ty , po testach . U mnie się sprawdza .


Fakt. Na logike to dziwnie i bardzo amatorsko brzmi, ale wiesz bardziej nie chodzi mi o to czy sprawdzi się na "moich" rybach tylko czy takie połączenia faktycznie może być prsyjęte przez ryby ;)      Czy może być przyjęte pytasz ? A czy może być przyjęte połączenie zapachów wanilii i halibuta , śmierdziucha i róży czy maliny z serem itp. Kuba , atraktory i ich łączenie to nieskończoność w dzisiejszym wędkarstwie , tylko od Ciebie zależy co z czym pomieszasz i zastosujesz .


[2014-05-27 18:28]

ivel 83

wanilia jest bardzo uniwesalnym atraktorem i dziala na wszystkie karpiowate co innego hallibut lub tego typu zapachy te dzialaja raczej wybiorczo, ale wg mnie jako baza ze słodkich bylaby wanilia potem tylko i wyłącznie testowanie poprzez dodawanie nastepnych zapachów [2014-05-28 10:51]

karcio1111

Moim zdaniem to zmieszaj atraktor truskawkowy z miodem albo marcepanem albo miód z marcepanem.
[2014-05-28 12:02]

Parę lat temu gdy jeździłem nad stawy koła , to "killerem" był zapach waniliowo-miodowy.Skuteczny był przede wszystkim na karpia , karasia i płoć. [2014-05-28 17:01]