Zaloguj się do konta

Mój sprzęt na spinning opinie

utworzono: 2012/10/23 11:34

Cześć. Na wstępie mojego wpisu chciałem napisać ze wędkuje praktycznie na spinning, a jeśli chodzi o inne metody to grunt potem spławik.. ale mniejsza o tym...a wiec chciałem sie pochwalić moim sprzętem spinningowym.
Wędziska posiadam niestety tylko dwa, a są nim

-Konger Cross Maxx Ul 240 cw. 3-18
- Okuma Black Rock 275 cw. 7-30

Łowie praktycznie tylko na ta Okume szczupaki i bolenie rzadziej używam tej wklejaniki uganiając się za pasiakami ale to tez fajna zabawa wyjąc szczupaczka 60 cm, hmm co powiedzieć o Okumie jest to naprawdę super wędka chyba najlepsza jaka miałem, ładnie przekazuje nawet najdelikatniejsze pukniecie nawet niewielkiego pasiaka, a hol przyzwoitego bolka daje niezłą parabole z kija.

Kołowrotki posiadam też dwa;

-Cormoran Red Master 2500 8pif
-Spro Red Arc 10300

Kołowrotek jako pierwszy był Cormoran męka przez cały sezon platanie, układanie żyłki na hamulcu co w wyniku dawało wielka spirale i nie jest to wina żyłki bo próbowałem rożnych o 5 zł do 25 zł plecionkę kupiłem raz i stwierdziłem, ze to nie ma sensu wiec nikomu nie polece tego młynka, a jesli chodzi o Spro mam go dopiero od 2mc`y i różnica jest kolosalna nic się nie plącze, rolka nie szumi a hamulec jest precyzyjny układanie plecionki super, wiec jest na razie jest wszystko super.

Jeśli chodzi o przynęty to głównie gumy najczęściej są to Relax`y 4l i 3x3 w naturalnych kolorach głównie na szczupaka, na bolka mam parę wobków dopiero w tym sezonie na niego mnie cos tknęło, na okonka używam małych kopytek i niewielkich woblerów.
Swych sil próbowałem tez z poławianiu kleni i jażi na smuzaki i małe wobki, z rożnym skutkiem.

Chciałem się was koledzy spytać co sądzicie o moim sprzęcie i przynętach na spina? Z góry dzięki za opinie.
Pozdrawiam Joah

[2012-10-23 11:34]

89krzysztof

Nie wiem dlaczego w zasadzie tylko do kopyt się ograniczyłeś przy wyborze przynęt. Jasne, każdy lubi co innego, ale ja tam wolałbym mieć więcej twisterów w swojej kolekcji. I nie zawsze naturalne kolory są najskuteczniejsze. Jeśli łowisz szczupaki, szukałbym czegoś w kolorze szczupaka, często zielone gumy bywały skuteczne, kiedy to jeszcze zębatego próbowałem łowić. :)  [2012-10-23 11:56]

JOPEK1971

Masz świetne przynęty,"kopyta" moim zdaniem są najlepszymi przynętami gumowymi.Można łowic w rzece i w jeziorze,ja ich używam od początku zaistnienia tej firmy na naszym rynku.Polecam wszystkie produkcje z firmy Relax.Dokup sobie gumy o jaskrawych kolorach,są świetne w pochmurne dni i jak woda jest trącona,szczupak zaatakuje taką "żarówkę" nawet kiedy jest nażarty(obrona terytorium). [2012-10-23 12:21]

Przemas83

Do pełni szczęścia jak dla mnie, brakuje tylko 2 może 3 blaszek obrotowych i magazynek naładowany! Gramatura główek na oko taka sama jak u mnie! Hm na te przynęty napewno miałbyś dobre efekty u nas nad rzeką. Pozdrawiam!
[2012-10-23 16:31]

czaro93

brakuje obrotówek i ja jeszcze zaopatrzyłbym się w poppery [2012-10-23 16:42]

Pare alg według mnie  [2012-10-23 21:03]

jedna alga jest, jeśli chodzi o twistery to używam tylko paproszki na okonia,ewentualnie trochę większe na wiosnę , poperów nigdy nie używałem, a obrotówek jakoś nie lubię   kiedyś jak bylem dzieciakiem to je używałem, ale to nie dla mnie wole większe gumy 9-13cm albo jakiś agresywny wobek.  [2012-10-23 21:18]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia