Mój rekordowy jaź

/ 56 odpowiedzi / 2 zdjęć

A więc w piątkowy poranek zabrałem się za prace przy domowe, które skończyłem wcześniej niż planowałem. Z braku zajęcia wpadł mi do głowy pomysł wyjazdu na rybki , choć piątkowy dzień był zimny i trochę  deszczowy nie byłem zbyt optymistycznie nastawiony na złowienie jakichkolwiek rybek ale liczy się wypad nad wodę. Wyjechałem z domu około godziny dwunastej w południe . Zajechałem na zbiornik a tu wędkarzy tylko troje . Poszedłem na swoją miejscówkę i spotkałem znajomego wędkarza, który powiedział mi że szkoda się rozkładać,

bo nic nie biorą , a siedzi od szóstej rano i nic nie złapał ,

ale nie na darmo drałowałem rowerem cztery kilosy żeby się wracać i zacząłem się rozkładać.Przy rozkładaniu znajomy miał ładne branie złowił karpia prawie czterdziesto centymetrowego i wtedy nabrałem wiary że nie wrócę  o kiju . Znajomy powiedział że już wystarczy i jedzie do domu ja zostałem miałem zamiar siedzieć do godziny szesnastej i tak siedziałem do 15:30 kiedy pomału

myślałem o składaniu zaczął pięknie  dzwonić sygnalizator i zaciołem szczęśliwy że coś na haczyku jest ale na karpia mi to nie wyglądało za mało waleczna ryba po wyciągnięciu okazało się że to ładny jaż . Zostałem oczywiście jeszcze godzinę ale już nic nie było oprócz raka na haczyku który coraz częściej bierze niż ryby . I to tyle pozdrawiam .

  

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

89krzysztof


Jeśli ktoś mówi, że nie biorą, to zazwyczaj nic sobie z tego nie robię, bo ocena jednego człowieka nie jest zbyt obiektywna. 
Narażasz się na krytykę, bo zrobiłeś zdjęcie w łazience... (Jedynie uprzedzam fakty, bo mi osobiście taki widok nie przeszkadza, ale znam już trochę społeczność tego forum).  (2012/04/07 09:59)

pioter94


Piękny jaź ile mierzył i ile ważył jeśli można wiedzieć. (2012/04/07 10:15)

covent


Oj tak - za to kafelki to Cię tu ludzie zlinczują. (2012/04/07 10:22)

Arcio


44 cm warzył 1,20 nie miałem przy sobie aparatu ani telefonu 

(2012/04/07 10:28)

ryukon1975


Oj tak - za to kafelki to Cię tu ludzie zlinczują.Nie.:)
Ani mnie to ziębi ani grzeje gdzie kto robi zdjęcia i po co.
Ja robię fotki ku pamięci chwil spędzonych nad wodą nie by wiedzieć jak wygląda moje mieszkanie.
Zieleń nad rzeką,piach umęczony wędkarz."To je to".:)
Czy taka fotka nie jest fajniejsza? (2012/04/07 10:29)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Arcio


44 cm warzył 1,20 nie miałem przy sobie aparatu ani telefonu 

ja też znam krytyke ale tak to jest jeden z zazdrości a jeszcze inny z byle powodu żeby ino dopiec drugiemu a rybki nie wszystkie wędrują do domu  w tym roku pierwsza rybka a złowiłem już sporo ładnych linków w tamtym roku jeden szczupak zabrany na święta i pare leszczy wieć jak by wszyscy tak robili to by było fajnie nie wspominając o kłusolach co biorą pełne siaty i nie ma nikogo kto by pilnował tego

(2012/04/07 10:34)

89krzysztof


Ja napisałem ten komentarz tak po prostu, nie dlatego że Ci zazdroszczę etc. Po prostu wiem, jak niektórzy reagują na taki widok. 
Sam też łowię ładne sztuki, którym nie robię zdjęć, bo nie widzę sensu. Raz zrobiłem małej płotce, to ktoś mi zarzucił, że zanim zrobiłem zdjęcie temu leszczykowi, to zdążył zdechnąć :D 
A rybkę lepiej zjeść złowioną przez siebie, taką która urosła w naturalnych warunkach, aniżeli kupić w rybnym, hodowaną na paszy i innych chemicznych świństwach.  (2012/04/07 11:00)

JOPEK1971


Oj tak - za to kafelki to Cię tu ludzie zlinczują.Nie.:)
Ani mnie to ziębi ani grzeje gdzie kto robi zdjęcia i po co.
Ja robię fotki ku pamięci chwil spędzonych nad wodą nie by wiedzieć jak wygląda moje mieszkanie.
Zieleń nad rzeką,piach umęczony wędkarz."To je to".:)
Czy taka fotka nie jest fajniejsza?
Pewnie że fajniejsza. 

Fota na tle przyrody wygląda zdecydowanie lepiej,nawet jak rybka zostanie po sesji zjedzona. Co to za pamiątka z rekordowego połowu? Na przyszłośc rób foty na tle jakiegoś krzaka przy bloku lub w okolicach swego puebla.Krzysiek zrobił piękną fotkę rybce i nie ważne co z nią zrobił,ale miło się ogląda ;-) 

  (2012/04/07 11:06)

Roxola


Jaź autora wątku zupełnie stracił swój urok na tle kafelek... litości !
Z przyjemnością będę podziwiała fotki zrobione w naturalnej scenerii, niż takiej jak na zdjęciu.
Wydaje mi się, że autor jest zbyt duży na to, aby brać kąpiel z rybką, więc dlaczego łazienka? (2012/04/07 11:31)

Majster 81


Super rybka gratulacje . (2012/04/07 11:48)

kogutw68


Często jest tak że jadąc odciąc się od codzienności nie zabieramy ani telefonu a o aparacie nikt nie myśli podniecony przygodą potem sie mówi "kurde i znowu nie mam aparatu" a jeśli ryba wraca do wody pamiątki nie ma. (2012/04/07 11:49)

89krzysztof


Bez telefonu nad wodą? Nie wyobrażam sobie tego :) Brak kontaktu ze światem, bez radia, muzyki ...Ale ja to już jestem to młodsze pokolenie, bardziej wygodne.  (2012/04/07 11:57)

u?ytkownik109116


Nie mam zamiaru nikogo linczować z tytułu zdjęć jakie publikuje ,ale ... czy autor wątku , jak większość - nie sądzi ,że zbyt mocno uległ sile smutnych przyzwyczajeń ? Zabieranie dużej ryby znad wody - po to , by móc później pozować w jej towarzystwie - ze sztafażem kafelków łazienkowych , jest delikatnie mówiąc : niesmaczne , anachroniczne , nieprzystające jakby do nowoczesnego wędkarza. Te wszystkie ważenia , pomiary , prezentacje - te dla pochwał i te dla braw , w czasie gdy ryba jest już martwa i nadaje się już tylko do zjedzenia , naprawdę nie przydaje chluby nikomu. Zdjęcie z martwą rybą , która nie odzyskała wolności z powodu "wyższych pobudek " łowcy - w istocie pozbawione jest sensu i jest przynajmniej nie do pochwalenia . Cóż,wygląda na to ,że  jeśli  wędkarz zabierając rybę do domu , postępuje zgodnie z literą prawa - to nikt nie powinien mieć doń pretensji ; mówiąc kolokwialnie : " Mucha nie siada ". Niestety ja stoję w opozycji do tego zdania i dla mnie każdy przypadek chwalenia się martwą rybą na zdjęciu , stanowi widok jednoznacznie smutny , przygnębiający. Czy gdyby wędkarz , który złowił , ot choćby takiego jazia -zrobił mu zdjęcie i wypuścił w dobrej  kondycji do wody - toi wystąpiłby przeciwko jakiemuś postulatowi wędkarstwa ? Oczywiście ,że  nie.  Dlatego , jeśli zależy wędkarzom na przyszłości wędkarstwa , należy traktować każdy wędkarski dzień , każdą wyprawę nad wodę - jako wspaniałą formę kontaktu z przyrodą . Łowię już trochę czasu i od samego początku wędkarstwo jest dla mnie tym czym być powinno. Wędkarstwo to szajba , polegająca na pragnieniu kontaktu z przyrodą , to obserwacja świata , relaks . Takie wędkarstwo uprawiam po dzień dzisiejszy , dlatego nie rozumiem co takiego jest do pochwalenia w martwej rybie , na tle kafelków lub innej mniej czy bardziej dekoracyjnej ściany ? Dodam jeszcze tylko ,że nie widzę nic złego w tym ,że ktoś od czasu do czasu - zjada własnoręcznie złowioną rybkę - mimo ,iż tkwi w tym oczywisty aspekt uszczuplania rybostanu. W jakiś sposób ta ryba, jednak musi zostać złowiona a wędka jest jakby nie było - narzędziem najszlachetniejszym spośród innych technik pozyskiwania ryb ( o jakim tutaj jest mowa od samego początku ) . Nie bardzo jednak rozumiem co jest do pochwalenia w zdjęciu martwej ryby ? Czyżby był to niemy krzyk zdający się mówić " Zobaczcie co jem ?" ? . Jaką nobilitacją jest chwalenie się martwą rybą i epatowanie nią na zdjęciu ? (2012/04/07 12:01)

u?ytkownik90486


Ale kafelki mogliście ładniejsze kupić xD  

A ogólnie jak w smaku ta rybka, bo nigdy nie smakowałem?

(2012/04/07 12:10)

89krzysztof


A NIE MÓWIŁEM ? :D  (2012/04/07 12:23)

u?ytkownik90486


Ja uwielbiam ryby, ale tej jeszcze nie jadłem. Moje pytanie jest bez podtekstów. (2012/04/07 12:32)

JOPEK1971


A NIE MÓWIŁEM ? :D 

Przecież nie ma afery,jest tylko dyskusja na temat uwiecznienia rekordowej rybki a nie łazienki która nie jest majstersztykiem glazurnictwa. ;-) (2012/04/07 12:37)

cytryn74


Śliczny Jaź.

I nie zwracaj uwagi na tych co gadają Ci jak powinno sie postepować ze złowioną przez Ciebie ryba , bo zapominają tu o najważniejszej rzeczy a mianowicie jeżeli Ty ją złowiłeś to tylko i wyłącznie sam decydujesz co z nią zrobić.

Ja sam przeważnie wypuszczam rybki choć zdaży mi sie też zabrać do domu ,ale ni w pień nie rozumiem tej ,,nowoczesnej'' mody zwracania uwagi i krytyki przez innych.

Pozdrawiam

(2012/04/07 12:51)

u?ytkownik90486


Kurrrr... jak samkuje ta ryba, a łazienkę olać :) (2012/04/07 12:56)

przemo1980


Kurrrr... jak samkuje ta ryba, a łazienkę olać :)są gusta i guściki, podniebienia też są różne.
Złów, zjedz i się dowiesz .
Mnie osobiście jaz nie smakował. (2012/04/07 13:01)

Arcio


nie jadłem jeszcze leży w lodówce mam wymagającą żone jak nie zobaczy to nie uwierzy i powie że na darmo wydaje kase a tak to jest inna gadka jak jej pare razy do roku przyniose rybke  więc nie wymagajcie za dużo a kafelki jak kupywałem były na topie ale wszystko sie zmienia tak jak z kupionym najnowszym telefonem i pewnie o tym wierz chyba że dopiero od wielu lat przeszłeś z wychodka na dworze na łazienke dron66 (2012/04/07 13:03)

Roxola


Śliczny Jaź.

I nie zwracaj uwagi na tych co gadają Ci jak powinno sie postepować ze złowioną przez Ciebie ryba , bo zapominają tu o najważniejszej rzeczy a mianowicie jeżeli Ty ją złowiłeś to tylko i wyłącznie sam decydujesz co z nią zrobić.

Ja sam przeważnie wypuszczam rybki choć zdaży mi sie też zabrać do domu ,ale ni w pień nie rozumiem tej ,,nowoczesnej'' mody zwracania uwagi i krytyki przez innych.

PozdrawiamDla jasności...

Jeżeli fotka umieszczona jest na forum, więc wiadome jest, że będzie komentowana...

Jaki może być inny cel umieszczenia jej ? Komentarze są zarówno pozytywne jak też negatywne... normalne.

Jeżeli posiadamy odrobinę odwagi to wskazane jest pisanie prawdy, bez względu na panującą modę.

Bo przyznam szczerze moda na idiotyczne komentarze jest na innym portalu, a mianowicie na "Naszej klasie"

gdzie widzimy na zdjęciu nieuczesane czupiradło z nienaturalnie wykrzywioną twarzą, a poniżej czytamy komentarze..

"ślicznie wyglądasz" "nic się nie zmieniłaś" .....itp. niedobrze się robi..

Czy o takie wedkuje.pl nam chodzi?

Autor powinien zwrócić uwagę na szczere komentarze, w których nikt Jego nie obraża, a jedynie kieruje

uwagę na to, że ...to był zły pomysł. Kolejne zdjęcia tego autora będziemy podziwiać w naturalnej scenerii. Oby...

Pozdrawiam również (2012/04/07 13:14)

JOPEK1971


Kurrrr... jak samkuje ta ryba, a łazienkę olać :)

Jak masz wroga to poczęstuj go jaziem ;-))) (2012/04/07 13:18)