Zaloguj się do konta

Mój przypon łamaniec - proszę o opinie

utworzono: 2014/05/17 11:26
molibdenowyM22

Witam

Proszę doświadczonych kolegów karpiarzy o opinię i ewentualne korekty co do mojego przyponu łamanego.Bo nie wiem czy do końca tak powinien się składać.Użyte materiały.

Krętlik Korda 8
Fluocarbon Korda 20 Lbs
Plecionka Kkarp 25 Lbs
Robal Carp'usa mniejszy rozmiar
Hak Hikkara


[2014-05-17 11:26]

bolekr

Bardzo mało widać na tym zdjęciu. Jeśli stosujesz krętlik to koniecznie z oczkiem od strony haka, lub sam metalowy pierścień, Ja stosuje dodatkowo śrucinę dociążającą no i robię zdecydowanie dłuższe włosy... Ale to sam musisz sobie sprawdzić. Pzdr

Pletki Kkarp są bardzo dobre i tanie - polecam wszystkim
[2014-05-17 11:52]

molibdenowyM22

tzn zestaw będzie tak wyglądał w klipsie wciśnięty krętlik 8 dalej ---->Agrafka do szybkiego montażu----> a na agrafce właśnie ten przypon na tym krętliku reasumująć krętlik,agrafka,krętlik tylko nie wiem czy nie za dużo tego złomu w zestawie?
[2014-05-17 12:08]

bolekr

Proponuję jadąc od ciężarka:
Krętlik gizmo a na łamaniu ring metalowy i masz wsio.
[2014-05-17 12:54]

Jak dla mnie ogólnie rzecz biorąc również jest ok :), też bym  wprowadził małe zmiany ale nie jest źle, dał bym jak Rafał śrucinę dociążającą, pomaga w zacięciu i dzięki niej przypon przylega do dna, nastepna sprawa to drugi pozycjoner z rurki lub kółeczka, blow out rig pomaga w zacięciu i utrudnia karpiowi pozbycia się haka dzięki cięzarowi przynęty, co do włosa również zdecydowanie w tego typu przyponach wolę długie włosy, minimum 2 cm od przynęty do łuku kolankowego, przynęta  naturalniej się zachowuje i w przypadku duzych ryb hak  lepiej sie zapina, choć małe karpie tez bardzo dobrze się zapinają.
[2014-05-17 14:38]

molibdenowyM22

Dziękuję chłopaki za pomoc.


Mam takie małe miniaturkowe kułeczka  Tandem Baitsa rozmiar ten najmniejszy(2.5) próbowałem i wejdzie na haczyk więc myślę,żę dam kółeczko zamiast termokurczka .Śrucinkę oczywiście na miękkim odcinku założyc??Hmmm a co do włosa to myślałem ,żeby go pózniej stoperem troszkę wydłużyć największy stoper (ok 0,5cm)Również jest u mnie sporo amurka stąd ten krótszy włosek ale z kolei nie wiem czy taki łamaniec jest najlepszą opcją na amury.Traktuję je oczywiście jako przyłów:))
[2014-05-17 19:01]

jesli chcesz zacisnac na miekkiej to zacisnij przy samym węźle
[2014-05-17 19:45]

molibdenowyM22

ok a reszta elementów gra i jakby się to sprwdziło w stosunku do amurów z waszego punktu widzenia?
[2014-05-17 19:50]

blow out rig to uniwersalny przypon, sprawdza się również z amurami, hak też jest ok na amura a najlepsze sa te z szerokim łukiem i krótkim trzonkiem
[2014-05-17 21:09]

bolekr

Jeśli chodzi o amury to radzę dać kroki włos, na długim może być problem z zacięciem....
[2014-05-17 21:51]

molibdenowyM22

Dzięki panowie za pomoc jeszcze raz ten pierwszy z krótszym włosem będzie z myślą o amurach.Ten poniższy z wprowadzonymi korektami długi włos,kółko krętlik z kółkiem będzie na karpie.Ostatecznie przypon przypon po modach będzie taki,,,
[2014-05-17 21:58]

molibdenowyM22

Hak Korda Kontinental 6
Pletka z Prologica 25 Lbs nie wiem czy dobra ta firma:)
Pastę załaduję jako obciążenie przed wywożeniem:)
[2014-05-17 22:00]

bolekr

Dobry przypon

Fajniej by było gdybyś z pletki i fluorocarbonu zrobił dwie pętęlki połączone metalowtym pierścieniem, ale to moje zdanie ;) generalnie wygląda ok a ten włos nie jest aż taki długi ;)


Pzdr

[2014-05-17 22:08]

molibdenowyM22

Dzięki za wyrozumiałość w moich początkach i za cenne rady Pozdrawiam i życzę wam połamania nad wodą:))))
[2014-05-17 22:16]

Co do plecionki z Prologica to mam plecionkę Viper i bardzo dobrze mi się sprawdza :)
[2014-05-17 23:01]