Mój przepis na zanętę-opinie

/ 9 odpowiedzi
Witam.Chcę was spytac o to czy gdybym zrobil zanęte z nastepujacych skladnikow mialoby to efekt i czy sie to oplaca Mąka kukurydziana Płatki kukurydziane Mleko w proszku Płatki owsiane Nasiona slonecznika prazone Nasiona dyni prazone Ziarna ciecierzycy Kakao Piernik Kawa w malej ilosci Prazone ziarna konopi Sól mala ilosc Otreby Pellet wanilla Dip halibut Pęczak. Wszystko zmielone jedne grubiej inne na wiór.Co wy na to? Oplaca sie robic wlasna zanete od kupnej?
Alister

Gdybyś tak jeszcze napisał coś o łowisku w którym chcesz tą zanętę zastosować, można byłoby coś sensownie doradzić. Czy łowiskiem będzie staw, jezioro, kanał, rzeka? Bo na każde z tych łowisk proporcje składników będą inne. Sądząc po kaloryczności i pożywności składników, będzie to zanęta na leszcza lub karpia, więc raczej woda stojąca. Ale to tylko moje przypuszczenie. (2016/01/14 16:11)

Haryyy5

Po pierwsze na jaką rybę. 
A po drugie po mojemu kiepska zanęta. Trochę śmietnik, pierdyliard smaków i aromatów dużo przeciwieństw. Oczywiście że nie można wykluczyć że to zadziała, niezbadane są upodobania ryb ale ja na Twoim miejscu bym takiego bogatego mixa nie robił. następna sprawa : "wszystko zmielone" - a po ch ... ? Ryba potrzebuje grubych składników żeby została w łowisku. Jak będziesz miał proszek to ryby wpłyną na ucztę, zobaczę że tu tylko ładnie pachnie i popłyną dalej. Podstawa to są grube składniki typu kukurydza, pęczak, groch itp itd. i absolutnie się tego nie mieli. Kiedyś trochę się bawiłem w robienie zanęt i jeśli miałbym Ci coś doradzić to odpuść sobie. Moim zdaniem lepiej kupić gotową zanętę i potem wzbogacić ją. Nagotujesz sobie jakieś ziarna, możesz gotować na dowolny zapach który tam sobie wymyślisz, potem do tego tylko trochę zanęty żeby coś tam smużyło, czy żeby dało się zlepić kulę. Dużo wędkarzy w ogóle nie używa zanęt sypkich żeby nie wabić drobnicy. Moim zdaniem warto trochę użyć zanęty sypkiej a podstawa to grube składniki, które zatrzymają ryby w łowisku. A jeśli o opłacalność finansową chodzi ... kilo kukurydzy kosztuje 1-2zł. Po ugotowaniu z tego kilograma wyjdzie z dwa kilo.  (2016/01/14 17:24)

kacper-wisniews

Woda troszku mulista ryba jaka w niej jest to rój karasi.Sa tez karpie i amury. I wgl to jest mix do kupnej zanęty :D pozatym znajda sie tam duze kawalki peczaku kukurydzy i nie tylko.Doradzcie mi co wykluczyc (2016/01/14 20:44)

Haryyy5

Jeszcze do kupnej zanęty chcesz to wszystko wsypać ? Oj kolego ponosi Cię fantazja :P Więcej nie znaczy lepiej. Kilka składników wybranych z głową zupełnie wystarczy, a do kupnej to już w ogóle ja dodaję jedynie składniki grube i ewentualnie jakiś booster, atraktor, pellet.  Tu masz gotowe przepisy, możesz coś sobie podpatrzeć. 

Przepisy na zanęty wędkarskie (2016/01/15 10:13)

kacper-wisniews

A gdybym zrobil tak: Bulka tarta sprazyc Maka kukurydziana 2x mniej od bulki tartej Herbatniki tylko rozbite mlotkiem xd Platki owsiane Kakao dla koloru Przyprawa do piernika Otreby pszenne cieciorka gotowana Platki kukurydziane zmienole Nasiona slonecznika prazone Nasiona dyni prazone Mleko w prozku Kukurydza Konopie Peczak Na co chce lowic? Karp (2016/01/15 14:32)

Romuald55

Zadaj sobie pytanie:do czego służy zanęta? Pomyśl i wtedy dojdziesz do wniosku,że zanęta spełnia określone zadania.Inna jest na wody stojące,inna na bieżące .Tak samo inna jest na każdy sposób łowienia i na różne ryby.Tą co podajesz to może na ukleje by się nadała. (2016/01/15 21:24)

Haryyy5

A gdybym zrobil tak: Bulka tarta sprazyc Maka kukurydziana 2x mniej od bulki tartej Herbatniki tylko rozbite mlotkiem xd Platki owsiane Kakao dla koloru Przyprawa do piernika Otreby pszenne cieciorka gotowana Platki kukurydziane zmienole Nasiona slonecznika prazone Nasiona dyni prazone Mleko w prozku Kukurydza Konopie Peczak Na co chce lowic? Karp

ok, ja się poddaje. Nie wiem po co pytasz jak wiesz lepiej. (2016/01/18 13:53)