Mój przepis na kulki proteinowe

/ 48 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

u?ytkownik6885


Szacun widziałem te myszki na kółeczku od rowerka itd. Smakowicie wyglądała MNIAM ,. (2009/08/29 22:00)

u?ytkownik8030


Muszę przyznać, że nie nadążam za Kolegi skrótami myślowymi. Nie rozumiem np. tego sformułowania: "Jednak cała reszta naszego dialogu była bez podstaw nie przez Ciebie wycelowana w moja osobę i Ty najlepiej wiesz dlaczego." (-) (2009/08/29 22:01)

u?ytkownik6499


GHOSTMIR
Nie bardzo już rozumiem o co Ci chodzi masz racje ! Każdy to zrozumiał nie wystarczy ??! (2009/08/29 22:15)

spines21


moje :) było do wpisu Loqina (2009/08/29 22:22)

u?ytkownik8030


No bo facet pisze coś, a ja nie nadążam. (2009/08/29 22:43)

grzegorzk75


GHOSTMIR - wyluzuj. Przed wejściem na portal zaparz sobie melisę i będzie dobrze ! ;))) (2009/08/29 22:56)

Norbert Stolarczyk



słowo (bezpodstawnie) komputer rozdzielił lecz nie wiem czemu wypowiedz miała brzmieć
Jednak cała reszta naszego dialogu była bezpodstawnie przez Ciebie wycelowana w moja osobę i Ty najlepiej wiesz dlaczego.

Zresztą i tak się nie dogadamy wiec życzę miłej nocy
pozdro. (2009/08/29 22:57)

u?ytkownik8030


Pierwszą sensowną rzecz Kolego Norbiko1 napisałeś w tej chwili.

Pomijając fakt, że olałeś moją prośbę o wyjaśnienie co w moim poście nt.kulek tak Ciebie dotkneło, choć dwa razy przytoczyłem tę wypowiedź, mam nadzieję, że ktoś o odpowiedniej cierpliwości i wnikliwym umyśle, przeczyta cały wątek i podsumuje twój zaczepny atak. Ja tylko napisałem, że krytykowanie przepisów wstawianych przez innych uzytkowników nie jest w porządku. To było moim celem. Natomiast Ty od razu wparowałeś mi pomiedzy wódkę a zakąskę. Dalej to już była normalna lawina. A że jestem ostoją spokoju, to Tobie też życzę dobrej nocy. (2009/08/29 23:05)

grzegorzk75


Ja życzę dobrej nocy Wam obojgu - jutro czas na rybki. (2009/08/29 23:09)

grzegorzk75


Wszystkim pozostałym userom również życzę dobrej nocki i udanych połowów jutro! (2009/08/29 23:10)

spines21


serdecznie dziękuję koledze za życzenia i życzę tego samego.
ruszam z rana,jak zwykle z nadziejami na fajny wypadzik.
może coś się złowi:)
ten w czapeczce jest niezły:) (2009/08/29 23:18)

u?ytkownik23152


śmieszny trochę ten przepis ponieważ jego skład wskazuje na nijakie zastosowanie, dodać barwinki, dodać zapach co to jest?
Czytający nie wie co proponujesz mu poradzić baze pod kulke owocową?, bo tak to trochę wynika, jeżeli pod śmierdziucha to o kilku rzeczach zapomniałeś.
Albo żeby kulka pływała należy ja wyprażyć w piekarniku :) koszty takiej kulki trochę wysokie to już taniej jest kupić w sklepie po drugie kulkę pływającą uzyskujemy przy użyciu maki sojowej wyklucz make pszenną z przepisu zmniejsz ilość kukurydzianej i zwiększ sojową i kulka pływa bez zbędnego prażenia w piekarniku.


odpowiedz


Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/28 22:19


Irkoni
3

Witam,przepisy na kulki proszę bardzo prosty i skuteczny,ugotowane ziemniaki ,jajka, kisiel truskawkowy.Panowie wiecie tak samo jak i ja że ilu wędkarzy tyle przepisów i wszystkie są dobre no ale nie które są lepsze,sam nieraz jeszcze szykuję kulki w domu ale muszę przyznać że jest to czasochłonne i rodzina mnie z domu wygania jak zaczynam tylko śmierdziuchy robić tak jak napisał norbiko1,lepiej jest iść i kupić,mniejszy koszt mniej bałaganu a i lepsze stosunki w domu z rodziną......Pozdrawiam serdecznie

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 12:01


GHOSTMIR
65

Nie jest to śmieszne?! Dlaczego to się nazywa "kulki proteinowe" ????

Poza tym Panie Norbiko1, przepisów na kulki jest tyle, ilu jest wędkarzy, pomnożone przez 100. Dlaczego więc Kolega Norbiko1 krytykuje przepisy innych Kolegów?

Może Kolega napisać, że ma przepis na pływające kulki, które wytwarza się z takich oto komponentów, w taki a taki sposób. Ale po co od razu się czepiać kogoś, kto opisuje swój przepis?

Ja mam w swoich zbiorach jakieś 1500 przepisów na kulki. A uzywam tylko własnych, przez siebie wymyślonych i sprawdzonych.

Daleki jestem jednak od nazywania tego czegoś kulkami proteinowymi, ponieważ kulka proteinowa różni sie nieco składem od tych wyrabianych domowym sposobem.

Najbardziej bawią mnie przepisy, których pełno w internecie, w których "fachowcy-podręcznikowcy", podaja procentowo ilości składników.
Dasz ciut za duzo mąki kukurydzianej - kulka będzie niezdatna do uzytku. Dasz trochę za dużo kaszki, też kupa! -hehe!

Tak, jakby karp który ma na to wziąść, najpierw robił ekspertyzę składu surowcowego i przeprowadzał badania zawartości tłuszczów, węglowodanów, protein....

A chodzi w tym całym zamieszaniu tylko i wyłącznie o to, by ryba powąchała, skosztowała i chciała więcej. Czyli podsumowując, taka kulka może być zrobiona nawet z gąbkowej zatczki do uszu, byle była ładnie pachniała, dobrze smakowała i nie powodowała sraczki i innych dolegliwości u rybek.

Czyli ..... eksperymentować.... zmieniać smaki...... zmieniać kolory (choć niektórzy twierdzą że ryba nie widzi barw).... próbować na słodko, na nijako, na słonawo.... wymyślać sposoby na pływanie, opadanie, zerową pływalność....

i dużo innych kombinacji, w zalezności od łowiska i warunków w nim panujących oraz gatunków ryb.

Wszelkie sugeste na forum są bardzo cenne i mogą pomóc podczas doświadczeń z kulkami, natomias krytyka czyichś pomysłów jest nieuzasadniona.

Ponieważ jestem ostoja spokoju, pozostawiam powyższe pod waszą ocenę.

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 14:26


norbiko1
26

widzę Kolego Gostmir że obudziliśmy się z niedźwiedziego snu i rozpoczynamy drugą turę/ Jak sobie życzysz.
Najwyraźniej masz poważne kłopoty ze zrozumieniem czytanego tekstu, ironia moja opierała się tylko i wyłącznie na nieścisłych danych zawartych w przepisie kolegi Adran13 a konkretnie brak danych.
"dodać barwnik" "dodać zapach" jaki? i oto cały ambaras
A co do twojej teorii jakie to kulki według Ciebie są kulkami proteinowymi i dla czego to może tak byś nas oświecił?
jesteś przecież tak wszystko wiedzący.

odpowiedz


Re:kulki proteinowe 2009/08/29 14:41


norbiko1
26

Obecne kulki szczególnie wykonane metodą domową niekoniecznie muszą zawierać przeważającą ilość protein w swym składzie, jednak w początkowym okresie zaistnienia tej przynęty na rynku skład był jednoznaczny. Z tąd nazwa pozostała pozostała do dziś i jest ogólnie używana.
Podstawowymi składnikami typowymi dla wyrobu kulek są ziarna roślin i białko zwierzęce szczególnie żyjątek wodnych oraz białko z jajek i mleka. Zmielone ziarna zbóż, roślin strączkowych i pokarmu ptasiego są bardzo popularne i wchodzą w skład większości mieszanek bazowych. Częstym dodatkiem są ziarna konopi, soi, sezamu, słonecznika, czy orzeszków ziemnych, a także kasze takie jak kukurydziana, czy manna. Dodatkami białka mięsnego są ślimaki, małże, ryby, kryl, raki, ośmiornice, kraby, kałamarnice, krewetki, wołowina itd. I to właśnie te białka nazywane są proteinami i każdy lekarz nawet rodzinny to potwierdzi, używając takich składników i zachowując zestawienie tłuszczów i białek możemy mieć pewność co do zawartości protein czego nie można powiedzieć o zwykłym gnieciuchów z użyciem maki barwników i jajek.
Dlatego nie rozumiem Ghostmir po raz kolejny twojej jakże nowatorskiej teorii.


odpowiedz


Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 15:25


pisaq
14

Dodać barwniki, dodać aromat - chyba najlepsze porady, gdyż pozostawiają polę do popisu. Mamy gotowy przepis na kulkę samą w sobie, tak żeby trzymała sie kupy i teraz Kolega sugeruje, abyśmy dodali barwniki i aromaty wedle własnego uznania.
Nie jest powiedziane, że jak dodam aromat chmielowy to ryba nie będzie brała.
Co komu pasuje.

odpowiedz


Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 15:57


GHOSTMIR
65

Moja nowatorska teoria Kolego norbiko1, nie jest znowu taka nowatorska.

Jak sam Kolega stwierdził, kulki proteinowe, to....... kulki proteinowe, z którymi nasze domowe wyroby nie maja wiele wspólnego.

Natomiast sama moja teoria polega na tym, że:.... jak by to powiedzieć....
np. idzie sobie Kolega norbiko1 deptakiem na spacer i jest to pora po obiadku, na wczasach.... jest pogoda, nie ma głoda, ale cos tam jednak Koledze w pewnym momencie podpowiada, że..... zjadło by się jakis lokalny przysmak.
Prawdopodobnie jakiś zapach, aromat, wychwycony w powietrzu przez zmysł powonienia, uruchomił u Kolegi odpowiednie receptory, a te pobudziły w mózgu odpowiednie komórki, które wysłały sygnał do ośrodka odpowiedzialnego za łaknienie, zaczęła się wydzielać ślina i pomimo sutego posiłku zjedzonego kilkanaście minut wczesniej, zdecydował sie Kolega na spożycie tegoż specjału.
Kolor i konsystencja, oraz zapach tego specyfiku, spowodowały , że Kolega spróbował. No i jesli Koledze smakowało, to jest dalece prawdopodobne, ze odwiedzi Kolega ten punkt gastronomiczny kilka razy, w trakcie pobytu w danym miejscu.
I nie wnika wtedy Kolega w to, jakiego uzyto tłuszczu, jakich przypraw, czy w jaki sposób przygotowano specjał.

Na tym tez polega domowy wyrób kulek przynętowych.

Karp, czy amur, czy inna ryba, nie robi analizy składu procentowego. Nie obchodzi jej, czy jest w kulce tyle a tyle protein, tyle a tyle węglowodanów etc.
Rybę obchodzi najpierw zapach, aromat, potem konsystencja, a na końcu smak. Dochodzi jeszcze poczucie bezpieczeństwa. Tzn. weźmie raz i się pochoruje, to juz drugi raz nie weźmie. A jak jej żarło przypasuje, to będzie go szukać w danym miejscu i namiętnie spozywać, czyli sukces gwarantowany.

Terminologia mnie przeraża. Te wszystkie węglowodany...... proteiny.... kwasy tłuszczowe...... katalizatory.... przeciwutleniacze. To wszystko takie podręcznikowe.... bezduszne.... beznamiętne i ........ głupie.

No ale wiem że Kolega uwielbia takie książkowe bzdety, więc rozumiem Kolegi poruszenie. Dla mnie mąka kukurydziana jest mąka kukurydzianą, fruktoza jest cukrem owocowym, laktoza cukrem mlecznym, kasza jest kaszą, mączka rybna maczką rybną a żółtko jaj, pochodzi z jaj....... nie muszę wnikać co jest monosacharydem, co polisacharydem, co jest kwasem tłuszczowym nasyconym bądź nienasyconym, co jest węglowodanem a co białkiem.

Pierdzielenie głodnych kawałków o składzie kulek "proteinowych" , jest zwykłym przykładem chęci błyszczenia wśród wędkarzy, a nie jakąś rękojmia wiedzy. Takie głupoty mozna wyczytać we wszelkich poradnikach, podręcznikach, forach itd.

A rybę, obchodzi doznanie, nie skład.

PDK

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 18:22


norbiko1
26

I jak zwykle po raz kolejny zrozumiałeś wszystko tak jak chciałeś to zrozumieć nie zaś jak powinieneś, ani razu nie napisałem o stosowanych składach procentowych ani tez ilościowych danych substancji, nie napisałem tez ze dla ryby ma to większe czy mniejsze znaczenie ponieważ nie jestem rybą i tego nie wiem za to Twoja pewność co do faktu ze rybie to bez różnicy kłóci się z ostatnio ujawnionymi badaniami na temat żerowania ryb, próbowałem tylko uświadomić tobie ze proteiny to nic innego jak białka rożnego rodzaju na przekór Twojej teorii i że przy zastosowaniu produktów o których pisałem nawet w minimalny sposób twoja kulka staje się niczym innym jak kulką proteinową bo tłuszcze to proteiny i niestety nawet taki znawca tematu jak Ty nie jest w stanie tego zakwestionować i dzięki Bogu.
PDK

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 18:45


GHOSTMIR
65

Człowieku odpuść. Mnie nie musisz tłumaczyć co to jest białko, cukier, powietrze, woda, las. Po prostu zabolało Cię, że mam Cie za książkowego eksperta, co to powiela ślepo wszystko, co przeczyta.

Kolega adran13, podał składniki masy na kulki. Nie określał jaki ma byc ich kolor i jaki ma być ich zapach czy smak. On chciał podzielić sie swoim przepisę na masę samą w sobie. Ale niestety czytanie ze zrozumieniem nie wyszło na dobre Tobie norbiko1. Nie zrozumiałeś tego i od razu naskoczyłeś na tematodawcę, że Ty musisz mieć napisane dokładnie, że barwnika ma być np.czerwony, w ilości XX na XX masy, a atraktor, czy inny czynnik zapachowy, ma być w takich czy takich ilościach, bo sam na to w zyciu nie wpadniesz - Ty musisz mieć to napisane szczegółowo.

Nie chodzi tu o zawartość cukru w cukrze, proteiny-białka-tłuszcze-kwasy-inne badziewia, bo pisanie przepisu w sposób:

25%węglowodanów +30%protein+40%gipsu - itd, to chore przegięcie i głupota górnych lotów!

Natomiast przepis zawierający dane o składzie przy użyciu normalnego nazywnictwa, jest wartosciowy i na miejscu.

My uzywamy mąki z mielonych ziaren, tłuszczów spozywczych, cukru, miodu, mleka w proszku, żółtek z jaj (czasem sproszkowanych), kasz, syropów, itd.

Nikogo nie obchodzi skład chemiczny tych składników - oprócz Ciebie norbiko1.

No i moja pewność faktu czy ryba musi koniecznie wiedzieć jaki jest skład kulki:
-nie jest to naukowo dowiedzione, ale poparte obserwacjami, że jak rybie smakuje, to bierze, a jak nie smakuje, to nie bierze. Ty oczywiście wymagasz potwierdzenia tego faktu badaniami naukowymi - jak wszystkiego oczym piszesz.

Tobie jak ktoś w podręczniku zaleci stosować kij o długości 3,60, to będziesz się tej długości trzymał do końca świata, bo tak napisał autor książki.

Czytanie ze zrozumieniem...... kompletna mgła. Daj spokój człowieku.



odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 18:52


GHOSTMIR
65

Wiem co mi teraz odpowiesz, więc uprzedzę Cię i powiem to w skrócie:

Chodzi mi o to Twoje wnkanie w szczegóły.... o to, co jest proteiną, co jest węglowodanem........ to nikomu niepotrzebne bzdety.

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 19:09


GHOSTMIR
65

No i tłuszcze to nie proteiny, tylko estry kwasów tłuszczowych. Proteinami , a raczej proteidami są białka. Proteina to białko proste, a tego to raczej nie dodasz do kulek w naturalnych składnikach. Trzeba użyć preparatów proteinowych.
Może więc nazwijmy te kulki proteidowymi?!

Jak Ci sie podoba ten pomysł?

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 19:32


spines21
32

kiedyś robiłem kulki z mączek,budyniów,mleka w proszku,miałem tego asortymentu połowę kredensu.
i nigdy nie byłem pewny jak nie było brań czy kulki do dupy,czy coś innego sknociłem.
to były początki mojego karpiowania.jak jest za dużo niewiadomych to trudno zgadnąć co zawodzi,więc kupiłem gotowy mix Belga(2kg.22zł) i doprawiając go miałem kulki o różnych smakach.
myślę,że na początek to dobre rozwiązanie
pozdro

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 20:11


norbiko1
26

i znów zarzucasz mi cos czego nie powiedziałem czy Ty wogule umiesz czytać?
Nie powiedziałem ze tłuszcze to proteiny tylko powiedziałem ze białka są proteinami, jak również nigdzie nie użyłem określeń procentowych wpierasz mi coś co nie miało miejsca z żalem stwierdzam starość Cie dopadła.
Mówisz że jestem książkowym ekspertem otóż znów się mylisz nie znasz mnie wo gule i stawiasz diagnozę jak wiejski ekspert do którego twoje zachowanie bardzo pasuje szkoda mi tylko twoich pacjentów których tu nie brakuje.
Sory ale nie umiem rozmawiać z człowiekiem który interpretuje fakty tak jak mu w danej chwili pasuje.
Na szczeście ja mam doczynienia z Toba czy z Twoimi tekstami sporadycznie jednak sa tacy ktorzy musza znosić Cie codziennnie, przykre.
ISL

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 20:16


GHOSTMIR
65

POWIEDZIAŁEŚ - TU MASZ CYTAT TWOICH WŁASNYCH SŁÓW:

NORBIKO1 : "niczym innym jak kulką proteinową bo tłuszcze to proteiny i niestety nawet taki znawca tematu jak Ty nie jest w stanie tego zakwestionować i dzięki Bogu." (-)

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 20:19


GHOSTMIR
65

Jak widać, z łatwościa to zakwestionowałem. Natomiast temat składu procentowego nie był wywołany w celu udowadniania czegoś Tobie. Mówiłem że mnie śmieszą przepisy które zawierają dane procentowe, a dalej to juz Ty sobie dorobiłeś resztę.

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteino 2009/08/29 20:24


GHOSTMIR
65

A TERAZ WKLEJAM MOJĄ WYPOWIEDŹ, KTÓRA JEST POWYŻEJ, JEDNAK BYŚ NIE MUSIAŁ JEJ SZUKAĆ, WKLEJAM JĄ W CAŁOŚCI. PRZECZYTAJ JĄ ZE ZROZUMIENIEM I POMYŚL, CO W TYM POSCIE CIE TAK UBODŁO, ALBO NIECH INNI TO ZBADAJĄ. NATOMIAST TWOJA ODPOWIEDŹ, KTÓREJ NIE WKLEJAM, NIE POZOSTAWIA WĄTPLIWOŚCI, KTO TU NA KOGO WILKIEM PATRZY.

A tu masz to jeszcze raz:

Nie jest to śmieszne?! Dlaczego to się nazywa "kulki proteinowe" ????

Poza tym Panie Norbiko1, przepisów na kulki jest tyle, ilu jest wędkarzy, pomnożone przez 100. Dlaczego więc Kolega Norbiko1 krytykuje przepisy innych Kolegów?

Może Kolega napisać, że ma przepis na pływające kulki, które wytwarza się z takich oto komponentów, w taki a taki sposób. Ale po co od razu się czepiać kogoś, kto opisuje swój przepis?

Ja mam w swoich zbiorach jakieś 1500 przepisów na kulki. A uzywam tylko własnych, przez siebie wymyślonych i sprawdzonych.

Daleki jestem jednak od nazywania tego czegoś kulkami proteinowymi, ponieważ kulka proteinowa różni sie nieco składem od tych wyrabianych domowym sposobem.

Najbardziej bawią mnie przepisy, których pełno w internecie, w których "fachowcy-podręcznikowcy", podaja procentowo ilości składników.
Dasz ciut za duzo mąki kukurydzianej - kulka będzie niezdatna do uzytku. Dasz trochę za dużo kaszki, też kupa! -hehe!

Tak, jakby karp który ma na to wziąść, najpierw robił ekspertyzę składu surowcowego i przeprowadzał badania zawartości tłuszczów, węglowodanów, protein....

A chodzi w tym całym zamieszaniu tylko i wyłącznie o to, by ryba powąchała, skosztowała i chciała więcej. Czyli podsumowując, taka kulka może być zrobiona nawet z gąbkowej zatczki do uszu, byle była ładnie pachniała, dobrze smakowała i nie powodowała sraczki i innych dolegliwości u rybek.

Czyli ..... eksperymentować.... zmieniać smaki...... zmieniać kolory (choć niektórzy twierdzą że ryba nie widzi barw).... próbować na słodko, na nijako, na słonawo.... wymyślać sposoby na pływanie, opadanie, zerową pływalność....

i dużo innych kombinacji, w zalezności od łowiska i warunków w nim panujących oraz gatunków ryb.

Wszelkie sugeste na forum są bardzo cenne i mogą pomóc podczas doświadczeń z kulkami, natomias krytyka czyichś pomysłów jest nieuzasadniona.

Ponieważ jestem ostoja spokoju, pozostawiam powyższe pod waszą ocenę.

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 20:28


loqin
22

Tniecie sie sami , w własnym gronie . . . a jak zostanie tych kulek po wędkowaniu (resztka . . .te parę kilo ) to czy możecie dać kotkowi ? a nie wrzucać bezmyślnie do wody ?

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 20:33


GHOSTMIR
65

Facet na mnie wlazł i zaczął mi wymyślać, więc dalej juz poleciało. Ja w ogóle juz kulek nie robię, bo mi to do niczego niepotrzebne. Sam nie wie o co sie pojeżył. Zresztą.... niech se robi te kulki i z krówek z ptasim mleczkiem. Mnie zwisa.

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 20:33


GHOSTMIR
65

kulki proteinowe tak naprawdę nie istnieją - o to mi chodziło.

odpowiedz


Re:Rekulki proteinowe 2009/08/29 20:51


loqin
22

> Proteiny-... białka proste zbudowane wyłącznie z aminokwasów....
Kulki -es un pueblo de Polonia, - tłumaczenie Jest to wioska w Polsce...
Pudzianowski -profesjonalny zawodnik strongman. Jest synem sztangisty, Wojciecha Pudzianowskiego.
Tyle na temat protein i karpiarzy dominatorów...
Ps.
Białka są cząsteczkami zbudowanymi z wielu (setek, tysięcy) aminokwasów, które z kolei składają się głównie z węgla, wodoru, tlenu, azotu. Koty potrzebują białko w dwóch głównych celach: aby dostarczyć do organizmu tzw. aminokwasy niezbędne (których nie potrafią same wytworzyć) oraz aby dostarczyć azot..

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 20:55


norbiko1
26

POWIEDZIAŁEŚ - TU MASZ CYTAT TWOICH WŁASNYCH SŁÓW:



NORBIKO1 : 'niczym innym jak kulką proteinową bo tłuszcze to proteiny i niestety nawet taki znawca tematu jak Ty nie jest w stanie tego zakwestionować i dzięki Bogu.' (-)
Tak to prawda tu doszło do pomyłki z mojej strony miało być białko to proteiny i za pomyłkę bardzo Cię przepraszam.
Jednak cała reszta naszego dialogu była bez podstaw nie przez Ciebie wycelowana w moja osobę i Ty najlepiej wiesz dlaczego.


odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteino 2009/08/29 20:58


norbiko1
26

Oczywiście że dam kotkowi kuleczkę niech sobie kotek poje :)
A tak na marginesie raz na jakiś czas robię kulki na bazie kociej karmy i wtedy muszę pilnować bo moje dwie pociechy (koty) kradną mi jedna kulkę za drugą.

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki prote 2009/08/29 21:07


gangaleon1970
65

... miód na serce ......




KOT Z BAZY RYBACKIEJ

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 21:55


spines21
32

mnie na sezon wystarcza 3 kilo miksu,więc nie wyrzucę paru kilogramów kotu,ale czasami kaczki i mysz dostają pokruszone.


odpowiedz


Re:Re: Szacun :kulki proteinowe 2009/08/29 22:00


loqin
22

Szacun widziałem te myszki na kółeczku od rowerka itd. Smakowicie wyglądała MNIAM ,.

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 22:01


GHOSTMIR
65

Muszę przyznać, że nie nadążam za Kolegi skrótami myślowymi. Nie rozumiem np. tego sformułowania: "Jednak cała reszta naszego dialogu była bez podstaw nie przez Ciebie wycelowana w moja osobę i Ty najlepiej wiesz dlaczego." (-)

odpowiedz


Re:Re:Re: Szacun :kulki proteinowe 2009/08/29 22:02


spines21
32

:)

odpowiedz


Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 22:15


gangaleon1970
65

GHOSTMIR
Nie bardzo już rozumiem o co Ci chodzi masz racje ! Każdy to zrozumiał nie wystarczy ??!

odpowiedz


Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 22:22


spines21
32

moje :) było do wpisu Loqina

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 22:28


loqin
22

Się rozumie
mru mru mru

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 22:43


GHOSTMIR
65

No bo facet pisze coś, a ja nie nadążam.

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 22:56


grzegorzk75
37

GHOSTMIR - wyluzuj. Przed wejściem na portal zaparz sobie melisę i będzie dobrze ! ;)))

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 22:57


norbiko1
26


słowo (bezpodstawnie) komputer rozdzielił lecz nie wiem czemu wypowiedz miała brzmieć
Jednak cała reszta naszego dialogu była bezpodstawnie przez Ciebie wycelowana w moja osobę i Ty najlepiej wiesz dlaczego.

Zresztą i tak się nie dogadamy wiec życzę miłej nocy
pozdro.

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 23:05


GHOSTMIR
65

Pierwszą sensowną rzecz Kolego Norbiko1 napisałeś w tej chwili.

Pomijając fakt, że olałeś moją prośbę o wyjaśnienie co w moim poście nt.kulek tak Ciebie dotkneło, choć dwa razy przytoczyłem tę wypowiedź, mam nadzieję, że ktoś o odpowiedniej cierpliwości i wnikliwym umyśle, przeczyta cały wątek i podsumuje twój zaczepny atak. Ja tylko napisałem, że krytykowanie przepisów wstawianych przez innych uzytkowników nie jest w porządku. To było moim celem. Natomiast Ty od razu wparowałeś mi pomiedzy wódkę a zakąskę. Dalej to już była normalna lawina. A że jestem ostoją spokoju, to Tobie też życzę dobrej nocy.

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 23:09


grzegorzk75
37

Ja życzę dobrej nocy Wam obojgu - jutro czas na rybki.

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 23:10


grzegorzk75
37

Wszystkim pozostałym userom również życzę dobrej nocki i udanych połowów jutro!

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 23:18


spines21
32

serdecznie dziękuję koledze za życzenia i życzę tego samego.
ruszam z rana,jak zwykle z nadziejami na fajny wypadzik.
może coś się złowi:)
ten w czapeczce jest niezły:)

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki proteinowe 2009/08/29 23:20


grzegorzk75
37

;) dzięki !


- normalnie świry! Ale na tym portalu jest ubaw ;) (2009/08/30 00:41)

u?ytkownik14499


GHOSTMIR,nie denerwuj się byle kmiotkiem! Pewnie jakiś ograniczony napakowany sterydami i "proteinami" półgłówek.Sam sie nażarł tych kulek i teraz nic od siebie.Szkoda klawiatury na takiego prostaka. (2009/08/30 12:36)

grzegorzk75


Coś mi mówi, że znamy dane tego flejtucha ;) W domku żonka po łbie wali, to na portalu się będzie "udzielał".


Świra to w rodzinie szukaj worku rybich flaków! (2009/08/30 17:27)

u?ytkownik23152


"Swir to jesteś Ty ciulu ograniczony. Kopiuj - wklej - tylko tyle potrafisz kmiocie zafajdany? Może byś tak swoje dane wstawił?

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki pr 2009/08/30 12:36


przemo34
5

GHOSTMIR,nie denerwuj się byle kmiotkiem! Pewnie jakiś ograniczony napakowany sterydami i "proteinami" półgłówek.Sam sie nażarł tych kulek i teraz nic od siebie.Szkoda klawiatury na takiego prostaka.

odpowiedz


Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:kulki pr 2009/08/30 17:27


grzegorzk75
37

Coś mi mówi, że znamy dane tego flejtucha ;) W domku żonka po łbie wali, to na portalu się będzie "udzielał".


Świra to w rodzinie szukaj worku rybich flaków!"


Poziom traktowania innych na tym portalu jest wręcz imponujący ;)

Tak na marginesie, aby mnie sprowokować to trzeba wyjść ponad margines ;)

Spójrzcie ludziska na siebie bo żal patrzeć na Wasze wypociny ;)

Takich oszołomów, to ja już setki przerobiłem w Sieci ;)

Pozdro świrki!
(2009/08/30 21:22)

pisaq


Nie flooduj. (2009/08/30 21:37)

Norbert Stolarczyk


Kolego Lużycki nikt nie mówi że nie możesz wyrazić swojego zdania na tym forum ale to co robisz wybiega poza margines o którym właśnie wspomniałeś, a sadząc po twoich słowach proceder taki bardzo Cię nakręca tylko po co?
Przecież w życiu naprawdę jest o wiele więcej powodów do podnieceń "Wamp" na Ciebie już nie działa? (2009/08/30 21:51)

u?ytkownik8030


WKLEIŁ PO RAZ PIERWSZY I NIE BYŁO NICKA! DLATEGO MNIE WKURZYŁ!
ALE DAM ĆWOKOWI RADĘ:
WKLEJ SE CHŁOPIE W DUPSKO KABEL OD INTERNETU I SIĘ PODŁĄCZ.
I NIE STRASZ ...... BO NIE ZNASZ DNIA ANI GODZINY.
JESTEŚ ZA CIENKI BOLO.... UWAŻAJ, BO JAK TAŃCZYSZ TAK CIE PODEPCZĄ.

MNIE ZWISASZ KMIOCIE POPAPRANY, TACY PŁASCY MYŚLICIELE MNIE NIE INTERESUJĄ. (2009/08/31 11:01)