Zaloguj się do konta

Mój prywatny staw, zdychające ryby zimą

utworzono: 2012/01/29 11:53

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

jeczeziel

Prawdopodobnie kolego wystąpiła przyducha. Mając staw rybny w zimie przy mrozach trzeba włożyć trochę pracy żeby to przykre zjawisko nie nastąpiło. Potrzebne są przeręble/wskazane włożenie trzciny w otwory/ ale jak to nie pomoże to przepompowanie i natlenienie wody. Życzę powodzenia. [2012-01-30 14:26]

jacek placekkk

Prawdopodobnie kolego wystąpiła przyducha. Mając staw rybny w zimie przy mrozach trzeba włożyć trochę pracy żeby to przykre zjawisko nie nastąpiło. Potrzebne są przeręble/wskazane włożenie trzciny w otwory/ ale jak to nie pomoże to przepompowanie i natlenienie wody. Życzę powodzenia.






:)


:) też tak właśnie myślę szkoda rybek:( No i na zimę w takim stawku następnym razem nie zimuj Tylu rybek jest ich tam za dużo jak na taki staw co innego gdybyś miał np jakiś dobry dopływ wtedy by to zmieniło postać nie stała by Ci się taka klęska na stawie, samo robienie przerębli na takich  dużych mrozach nie zadziała długo bo szybko zamarzną lepsze było by jakieś dotlenienie wody tylko pod samym lodem uważaj żeby nie zmącić dna bo wtedy padnie wszystko .A takie ryby jak Amury potrzebują sporo tlenu jak na karpiowate lekka przyducha i wszystkie potrafią padnąć
[2012-01-30 20:00]

Algen

Ja narazie wycinam takie przeręble. Mrozy są sroge wiec staram sie to robić codziennie. Nie jestem do końca pewny czy częsty hałas siekiery, negatywnie nie wpłynie na kondycje ryb.
W stawie mam tylko 3 amury i ok. 20 karpi , świetną populację Lina i Karasia oraz inne gatunki ryb.

[2012-01-31 16:25]

Algen

Dodam jeszcze ze usłyszałem ze odśnieżanie zbiornika jest bardzo ważne, mianowicie światło bez problemu przeniknie przez warstwę lodu. Światło jest bardzo ważne dla ryb. 
[2012-01-31 16:27]

dar-ek

Witam mam pytanie co mam zrobić żeby ryby mi nie zdychały podczas zimy  bo o d 2 lat robie przereble wkładam styropian do stawu a one i tak zdychają głębokość stawku to około 2m a wymiary stawku to 20 m na 2om i to jest koło prosze wszystkie możliwe porady bo już tego roku mi zdechło 200 karpi i 100 amura


W sytuacjach krytycznych możesz zastosować ten środek
---->>>  http://allegro.pl/show_item.php?item=2093232453 
Działa lepiej od wszystkich innych metod.
Pozdrawiam darek :)


[2012-02-01 08:29]

king12

3 lata temu miałem w stawie liny,karasie,szczupaki,okonie,płocie,wzdręgi,krąpie i 50 karpi . Po zimie zostały tylko karasie,liny,wzdręgi i sporadycznie trafi się płoć . Staw ma 15 lat od zawsze były te wszystkie gatunki a teraz:( [2012-02-03 15:03]

dar-ek

3 lata temu miałem w stawie liny,karasie,szczupaki,okonie,płocie,wzdręgi,krąpie i 50 karpi . Po zimie zostały tylko karasie,liny,wzdręgi i sporadycznie trafi się płoć . Staw ma 15 lat od zawsze były te wszystkie gatunki a teraz:(

Znaczy się że moja metoda naj skuteczniejsza bo boje wszystkie żyją mino nałego zbiornika , a sporej ilości ryb. :))

[2012-02-05 11:31]

menio1985

Ja też mam staw o wymiarach 20m x 30m o głębokości ok 2m. Kułem szczeręble co dzień ale to nic nie dawało bo zamarzały w przeciągu 30min. Od wczoraj zastosowałem nową metodę, kupiłem pompkę napowietrzającą do akwarium (OXYBOOST APR300) za 50zł i chodzi cała dobę. Wykułem dziurkę o śr.5 cm.a przez całą dobę pompka wydrążyła już 1m. Jedyny minus-mieć dostęp do prądu. [2012-02-05 18:06]

Jak giną ryby w śródpolnych dołkach , jeziorach o których pies z kulawą nogą nie pamięta - to się nikt nie przejmuje , ale gdy jakiś bezmyślny pseudo -hodowca bawiący się życiem żywych stworzeń - pod wpływem kaprysu nawpuszcza sobie karpi ,amurów ( których szkodliwy wpływ na środowisko wodne , przyczyniania się do przyduchy i eliminację innych gatunków nie tylko  ryb  - potrafię udowodnić ) ; to wszyscy nagle mają być tą sprawą dogłębnie przejęci i zainteresowani ? Wątek ten nie dość ,że co roku ulega zwielokrotnieniu , to jeszcze nie ma nic wspólnego ani z wędkarstwem ani tym bardziej z ochroną środowiska ( tak ważną dla każdego szanującego się wędkarza ). Optuję za tym , by usunąć ten wątek - zwłaszcza , że jest już kilka podobnych i poruszających temat identyczny niż zadane wyżej kwestie.
[2012-02-06 13:17]

JaroDaw

Jak giną ryby w śródpolnych dołkach , jeziorach o których pies z kulawą nogą nie pamięta - to się nikt nie przejmuje , ale gdy jakiś bezmyślny pseudo -hodowca bawiący się życiem żywych stworzeń - pod wpływem kaprysu nawpuszcza sobie karpi ,amurów ( których szkodliwy wpływ na środowisko wodne , przyczyniania się do przyduchy i eliminację innych gatunków nie tylko  ryb  - potrafię udowodnić ) ; to wszyscy nagle mają być tą sprawą dogłębnie przejęci i zainteresowani ? Wątek ten nie dość ,że co roku ulega zwielokrotnieniu , to jeszcze nie ma nic wspólnego ani z wędkarstwem ani tym bardziej z ochroną środowiska ( tak ważną dla każdego szanującego się wędkarza ). Optuję za tym , by usunąć ten wątek - zwłaszcza , że jest już kilka podobnych i poruszających temat identyczny niż zadane wyżej kwestie.

"Hydepark    Na każdy temat na forum"
[2012-02-06 13:34]

Jak giną ryby w śródpolnych dołkach , jeziorach o których pies z kulawą nogą nie pamięta - to się nikt nie przejmuje , ale gdy jakiś bezmyślny pseudo -hodowca bawiący się życiem żywych stworzeń - pod wpływem kaprysu nawpuszcza sobie karpi ,amurów ( których szkodliwy wpływ na środowisko wodne , przyczyniania się do przyduchy i eliminację innych gatunków nie tylko  ryb  - potrafię udowodnić ) ; to wszyscy nagle mają być tą sprawą dogłębnie przejęci i zainteresowani ? Wątek ten nie dość ,że co roku ulega zwielokrotnieniu , to jeszcze nie ma nic wspólnego ani z wędkarstwem ani tym bardziej z ochroną środowiska ( tak ważną dla każdego szanującego się wędkarza ). Optuję za tym , by usunąć ten wątek - zwłaszcza , że jest już kilka podobnych i poruszających temat identyczny niż zadane wyżej kwestie.

"Hydepark    Na każdy temat na forum"

Napisałem na temat i się człowieku po prostu  nie żachaj - bo to bez sensu.
[2012-02-06 13:50]

JaroDaw


Napisałem na temat i się człowieku po prostu  nie żachaj - bo to bez sensu.

To jest Hydepark>Na każdy temat, nie musi mieć nic wspólnego z wędkarstwem.  [2012-02-06 13:54]

Mazna wywiercic przereble to pomaga w moin stawku.Jezeli bedzie sie przepompowywac wode mul z dna uniesie sie i bedzie jeszcze gorzej.
[2012-02-06 14:08]

phese13

nie rozumiem ...napisalem cos nie tak???jesli to sie tyczylo mojego stawu to nie jest zaden dolek na polu tylko staw w ktorym od wielu lat śa i byly duze ryby i ladnie sie howaly...karpie sie wycieraly bezproblemowo...wiec nie wiem o co chodzi...pisze na forum zeby mi ktos doradzil ze starszych i bardziej doswiadczonych osób a nie ktos kto zjadł 1000 rozumów, to staw mojego dziadka który juz nie zyje i po ciezkiej zimie nikt tam nie zagladał!! postanowilem odnowic ten staw wiec prosze o pomoc!!!
[2012-02-06 15:04]

nie rozumiem ...napisalem cos nie tak???jesli to sie tyczylo mojego stawu to nie jest zaden dolek na polu tylko staw w ktorym od wielu lat śa i byly duze ryby i ladnie sie howaly...karpie sie wycieraly bezproblemowo...wiec nie wiem o co chodzi...pisze na forum zeby mi ktos doradzil ze starszych i bardziej doswiadczonych osób a nie ktos kto zjadł 1000 rozumów, to staw mojego dziadka który juz nie zyje i po ciezkiej zimie nikt tam nie zagladał!! postanowilem odnowic ten staw wiec prosze o pomoc!!!

Zanim odpowiesz , powinieneś wprzód doczytać cudzą wypowiedź ( radziłbym ponowne przeczytanie wypowiedzi na , którą dajesz odpowiedź ). Po drugie - ze swojej strony najpierw radziłbym zająć się ortografią ( zobacz ile błędów jest w twoim wpisie) a dopiero później myśleć o hodowli i innych tego rodzaju przedsięwzięciach.   ---------------------------------------------------------------------------------------------------   Czy ja napisałem coś niezgodnego z faktami ? Oczywiście , że jest zgoła odwrotnie. ----------------------------------------------------------------------------------------------
[2012-02-06 15:14]

Wlodas1W1

Też mam nieduży staw ok. 15 arów powierzchni. Po długiej przerwie w ub. roku znów pojawiła się woda, więc wiosną wpuściłem trochę karpia i amura. Potem jeszcze kilkanaście sztuk suma. Ta zima rzeczywiście jest dość sroga, ale nie ma co histeryzować. Jeden warunek: dostęp do prądu. W dużym plastikowym pojemniku umieściłem pompę do wody 220V a wylot wody skirowałem ku górze i włączam ją codziennie na cały dzień. Woda wypływająca z pompy pod ciśnieniem rozmywa lód i tworzy się otwór o średnicy ok. 1,5 metra średnicy. Myślę, że pomysł z napowietrzaniem wody przy użyciu pompy też jest niezły. Pozdrówko...... [2012-02-06 16:04]

berthold

zmieniłbyś ten tytuł w końcu chyba że nie wiesz że ryby nie zdychają tylko ryba śnie,,,, ciężko  [2012-02-06 16:21]

phese13

nie rozumiem ...napisalem cos nie tak???jesli to sie tyczylo mojego stawu to nie jest zaden dolek na polu tylko staw w ktorym od wielu lat śa i byly duze ryby i ladnie sie howaly...karpie sie wycieraly bezproblemowo...wiec nie wiem o co chodzi...pisze na forum zeby mi ktos doradzil ze starszych i bardziej doswiadczonych osób a nie ktos kto zjadł 1000 rozumów, to staw mojego dziadka który juz nie zyje i po ciezkiej zimie nikt tam nie zagladał!! postanowilem odnowic ten staw wiec prosze o pomoc!!!

Zanim odpowiesz , powinieneś wprzód doczytać cudzą wypowiedź ( radziłbym ponowne przeczytanie wypowiedzi na , którą dajesz odpowiedź ). Po drugie - ze swojej strony najpierw radziłbym zająć się ortografią ( zobacz ile błędów jest w twoim wpisie) a dopiero później myśleć o hodowli i innych tego rodzaju przedsięwzięciach.   ---------------------------------------------------------------------------------------------------   Czy ja napisałem coś niezgodnego z faktami ? Oczywiście , że jest zgoła odwrotnie. ----------------------------------------------------------------------------------------------



własnie pisalem o takich jak ty...czepiasz sie ortografi jakbys nie mial co robić w domu!moze kobieta ci nie daje??!a poza tym ktos przeniósł mój post wlasnie tutaj i juz nic nie czaje kto odpowiada na moj post i o co chodzi!!!!bo jak narazie nie dostalem odpowiedzi czy przeżyly czy nie...!!!!!!:(
[2012-02-06 17:10]

aligator20

jest rada na staw!!! by ryby sie nie dusiły muszą mieć tlen. tylko jak im go podać???? otóż bardzo prosto wyrąb dziure taka na 40cm maks i wylej ze stawu jakieś 40cm od lodu wody. dzięki temu będzie wolna przestrzeń miedzy taflą wody a lodem. następnie przykryj dziurę styropianem albo słoma czy czyms takim. mam juz to wypraktykowane. działa w 100%UWAGA zakaz wchodzenia na lód !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zarwie się jeżeli byś wszedł. [2012-02-06 17:11]

phese13

jest rada na staw!!! by ryby sie nie dusiły muszą mieć tlen. tylko jak im go podać???? otóż bardzo prosto wyrąb dziure taka na 40cm maks i wylej ze stawu jakieś 40cm od lodu wody. dzięki temu będzie wolna przestrzeń miedzy taflą wody a lodem. następnie przykryj dziurę styropianem albo słoma czy czyms takim. mam juz to wypraktykowane. działa w 100%UWAGA zakaz wchodzenia na lód !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zarwie się jeżeli byś wszedł.




takim ludzią dziekuje o to chodzi na forum...a nie doszukiwac się blędów ortograficznych!!
dzieki i pozdrawiam!!
[2012-02-07 03:06]

aligator20

jest rada na staw!!! by ryby sie nie dusiły muszą mieć tlen. tylko jak im go podać???? otóż bardzo prosto wyrąb dziure taka na 40cm maks i wylej ze stawu jakieś 40cm od lodu wody. dzięki temu będzie wolna przestrzeń miedzy taflą wody a lodem. następnie przykryj dziurę styropianem albo słoma czy czyms takim. mam juz to wypraktykowane. działa w 100%UWAGA zakaz wchodzenia na lód !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zarwie się jeżeli byś wszedł.




takim ludzią dziekuje o to chodzi na forum...a nie doszukiwac się blędów ortograficznych!!
dzieki i pozdrawiam!!

 

 

Ziom od tego jest forum a chodzi o dobro rybek:) to rozumeim!!! to teraz biorę sprzęt na wiosnę i Flachę i będziemy wędkować u Ciebie;)




[2012-02-07 08:41]