Mój problem z płociami

/ 12 odpowiedzi
Witam niedawno co zacząłem połów na wędke spławikowo tak zawsze spinning :) Mam problem  połowem płoci na kukurydze ,zawsze używam kukurydzy jako zanęte ,bo wtedy wchodzi tylko duża płoć.Czy mógłby ktoś opisać mi ile kukurydzy wysypywać w dane miejsce o której nęcic a o ktorej lowic,Wędkuje na małej rzece wiem że są tam duże płocie.Ale to nie wszystko wyrzucilem ostatnio puszke kukurydzy  w dane miejsce przyszedlem rano i zlowilem tylko 4 plocie przy czym taki pan kiedyś nałowil caly sadzyk pieknych ploci i krasnopiorek 30 + cm nawet.Z góry dzięki :)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zielan


Może problem leży w tym, że to co wrzucisz za  chwilę spływa dalej.  (2016/07/25 09:48)

bartek-wojcik


watpie rzeczka mala uciag maly czasami pradu nawet nie ma chodz necilem troche dalej a dziwne raz mi bralo bardziej w lewo pod drzewem ,ale podobno płoć zmienia miejsce jak nie ma juz kukurydzy w miejscu gdzie się zanęciło
  (2016/07/25 09:52)

Zielan


Donęcasz?  (2016/07/25 10:00)

bartek-wojcik


przedwczoraj necilem wczoraj i ide dzis wieczorem znow pare garsci i polowic  (2016/07/25 10:19)

Romuald55


Dlaczego pytasz na forum?! Zapytaj wędkarza o którym pisałeś.Na odległość nikt Ci nie udzieli skutecznej rady bo to niemożliwe. (2016/07/25 11:10)

Jędrula


Dobrze Romek mówi, ciężko tak doradzić w ciemno. Ogólnie jak nurt rzeczki słaby, to pokombinuj z kukurydzą, zanętą kupną, płatkami owsianymi, parzonymi białymi i ziemia z kretowiska w stosunku 1-3. Kup sobie jeszcze klej do zanęt, gdyby mieszanka była mało klejąca. Ile nęcić? Na początek ze dwie, trzy kule mocno sklejonej zanęty, potem donęcać co 10-15 minut jak rybka będzie wchodzić . Jeżeli brań nie będzie, to nie ma co dużo wrzucać, raczej warto kombinować z głębokością łowienia, długością przyponu itp.To tak w wielkim skrócie, sam musisz dojść do pewnych wniosków, tylko praktyka nauczy Cię jak łowić rybki. (2016/07/25 11:52)

Zielan


Nie chodziło mi kiedy nęcisz tylko czy w czasie łowienia wrzucasz zanętę, kukurydzę do wody. Mam pewne doświadczenie z płociami na małej rzece z wolnym nurtem. Stacjonarne łowienie niestety nie przynosi tam porządanych efektów. Chodze od miejsca do miejsca dłubiąc po kilka ładnyc płoci z każdej miejscówki.  (2016/07/25 12:27)

dendrobena


Kol nie przejmuj się. Mam wieści z wielu wód Odry,Wisły Pilicy i wszędzie jest podobnie.Płotka bardzo słabo bierze. (2016/07/25 15:15)

ogtw


 taki pan kiedyś nałowil caly sadzyk pieknych ploci i krasnopiorek 30 + cm nawet.Z góry dzięki :)
Może przed tarłem nałowił. Ja też wyciągałem, takie 30+ przed tarłem, zaplanowałem sobie że po tarle złapie je jeszcze raz, a tu kiszka, biorą takie po 15 cm. 
  (2016/07/25 15:52)