Zaloguj się do konta

Mój pierwszy karp

utworzono: 2010/05/20 11:43
robcik

No i stało się !!!

A mianowicie stało się to , że pojawił się w mojej „karierze” wędkarza pierwszy karp .

Ale od początku ……

Pewnego majowego dnia , wybrałem się na jeziorko Szczęśliwickie celem rekonesansu , jakie rybki tam pływają . Wstałem więc około 5.00 rano , spakowałem najpotrzebniejsze rzeczy , wchłonąłem śniadanie z kawą w tempie jakie mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło i z mocnym postanowieniem złowienia rybki wyruszyłem na łowisko . Jako że Szczęśliwice są ode mnie kawałek drogi , więc około 7.00 przy pomocy komunikacji łączonej (autobus + piechota) dotarłem na miejsce . Niestety nie byłem pierwszy na tym łowisku ·. Ale nic to. Ryb przecież nie zabraknie , a najważniejszy w wędkarstwie jest przecież kontakt z naturą .

Po wykonaniu obowiązkowej buchalterii (rejestr połowów) przystąpiłem do rozkładania stanowiska . I tu pierwszy szok . Miałem przecież wziąć niezbędne minimum , a wziąłem prawie wszystko . Jak ja się zabrałem autobusem z tym całym majdanem , zastanawiam się do tej pory . Ale do rzeczy . Buchalteria wykonana , zestaw ze spławikiem uzbrojony , przystępuje do łowienia . Na pierwszy ogień biały robak . Czekam i czekam a tu nic . Pierwsze 15 minut , pół godziny , godzina nic .

Myślę , może robaczek nie skuśny , wieszam więc kukurydzę . Psia krew też nic . Może tym rybom moja nieogolona gęba nie odpowiada . Ale przecież nie będę się tam golił .

Bo co sobie ludzie pomyślą ? W pewnym momencie przyjrzeć się sprawie dokładniej . Z gruntu dokładniej . Przezbroiłem zestaw na gruntówkę z koszyczkiem , postawiłem podpórki , dodałem dla pikanterii sygnalizator brań , na hak kukurydza , koszyk pusty i tak przygotowany zestaw hop do wody . Podnęciłem kukurydzą i jak się można było spodziewać , dalej nic !!! . Może tam nie ma ryb ? W akcie totalnej desperacji podpytałem towarzyszących mi wędkarzy jakie w tym miejscu jest dno i dowiedziałem bardzo ważnej rzeczy . Jeziorko Szczęśliwickie jest dość mocno zamulone , a że zastosowałem krótki przypon więc mój zestaw tonął w mule . Więc jak ta ryba miała cokolwiek zobaczyć ?

Wyciągam wędkę , przywiązuję nowy przypon , tak na oko 55-60 cm i zestaw hop do wody .

Podsypałem kukurydzą , czekam . Na efekty nie trzeba było długo czekać . Na początek była niezłą zabawa z drobnicą . Co rzut , to branie . Płotki , karasie . Zabawy co niemiara . Aż w pewnym momencie , branie jakieś nietypowe dla drobnicy . Nie agresywne , ale delikatne z pewną nutą finezji . Sygnalizator zapiszczał tylko raz , ale widzę po bombce że coś jest po drugiej stronie wędki . Przyciąłem trochę w ciemno , ale się udało . I tu zaczęła się jazda . Jak ta ryba chodzi . Dla nieobytego z karpiami wędkarza jest to coś czego nie można opisać słowami . Ta ryba potrafi robić takie odjazdy że momentami bałem się o sprzęt , czy wytrzyma . Po kilkunastu minutach walki z rybą , wędką , hamulcem kołowrotka udało mi doholować , jak się okazało karpia , w okolice podbieraka . I ty kolejna niespodzianka – podbierak za krótki . Wołam więc ludzi na pomoc . Komiczna sytuacja , wędkarz pierdoła wołający pomocy , ryba na haku i za krótki podbierak . Dzięki pomocy towarzyszących mi wędkarzy ryba wylądowała na brzegu . Po sesji fotograficznej karp wrócił do wody . Tak na oko miał około 35 cm (pudełko widoczne na fotce ma 30 cm) . Tego dnia miałem jeszcze 4 małe karpiki . Wszystko oczywiście wróciło do wody .

Na koniec pragnę pozdrowić i podziękować kol. Mariano oraz innym kolegom wędkarzom, którzy towarzyszyli mi tego dnia nad wodą za okazaną pomoc .

P.S. Chyba łyknąłem karpiowego bakcyla , co mnie trochę martwi bo znowu szykują się zakupy - wędki , kołowrotki , rod pod , itd , itp……

[2010-05-20 11:43]

jajaca

No super powinieneś wstawić to na blogu, na pewno pojawiłoby się na pierwszej stronie. Naprawdę super opisana wyprawa dawaj to na bloga.

[2010-05-20 12:16]

robcik

Ale jak to zrobić , bo klikam i klikam i nic :( ?
[2010-05-20 12:19]

Norbert Stolarczyk

Też tak uważam, lecz Robert niestety nie jes blogerem więc najpierw musi zatwierdzić opcję bloga, gdyby zrobił to dziś zapewne już jutro mógłbym to dodać na swojego bloga.
A tak przy okazji to gratuluje ci Robercie z całego serca wreszcie przeszedłeś na większe rybki.
Musimy koniecznie się spotkać nad tym jeziorkiem, poszukamy jeszcze większych karpików.

Pozdrawiam
[2010-05-20 12:22]

robcik

Norbert koniecznie :)
[2010-05-20 12:28]

robcik

Założyłem blog i nic :(
[2010-05-20 13:02]

jajaca

Tak jak kolega pisał poczekaj cierpliwie na zatwierdzenie, niebawem będziesz mógł dodawać czekam na twoje blogi.

[2010-05-20 13:06]

robcik

Już mam potwierdzenie i umieściłem materiał na blogu , ale dalej nic :(
[2010-05-20 13:11]

Ale z czym nic bo tego nie rozumiemy.
[2010-05-20 13:17]

jajaca

No widzisz jest już, ja biorę abonament na twoje blogi :)

[2010-05-20 13:20]

robcik

Z tym że nie widzę swojego artykułu na www.wedkuje.pl :(
[2010-05-20 13:21]

A to o to chodzi że nie ma na 1 stronie poczekaj nie tak szybko. Jak dobrze pójdzie po przeczytaniu i osądzeniu przez redakcję czy nadaje się czy nie na 1 stronę to pojawi się jutro, lub w sobotę. Dostaniesz powiadomienie na swojego meila.

Pozdrawiam.
[2010-05-20 13:23]

robcik

Aaaaaaa , no to ja już wszystko wiem . Dzięki za info :) Pozdrawiam :)
[2010-05-20 13:28]

Waldi Fish

Wygląda na to, że Jezioro Szczęśliwickie przyniosło Ci szczęście.
[2010-05-25 21:58]

samek9581

Gratuluje karpika, ja sam niedawno zacząłem przygodę z wędkarstwem i wczoraj złowiłem swojego 7 karpia, pozdrawiam!
[2010-05-28 15:05]

filus81

gratulacje!ja dzisiaj bylem na rybkach i karpika niema chodz chcialbym 1-ego w zyciu  zlapac.juz niemoge sie doczekac.
[2010-05-29 23:41]