Mój pierwszy sezon wędkarski na rzece.

/ 3 odpowiedzi
Witam o dawna jestem zapalonym karpiarzem uwielbiam łowić z gruntu oraz sporadycznie na spławik,może to troche dziwne ,ale jeszcze nigdy nie łowiłem na rzece.
Postanowiłem to zmienić i na następny sezon zaplanowałem z kolegą kilka wypadów nad San
niestety on podobnie jak ja nie ma pojęcia o wędkowaniu na rzece będziemy nastawiać sie głównie na leszcze,płocie,karpie itp .
Dlatego prosze kolegów o pomoc to kilka najważniejszych pytań na które chce poznać odp:
1.Jaką metode wybrać??
2.Gdzie wykupić pozwolenie ??
3.Jaką zastosować zanęte oraz przynęte ??


Tylko prosze nie pisać ze w google można wszystko znaleść mi zależy jedynie na rzetelnych wypowiedziach doświadczonych wędkarzy.
bednar14


Hm...jeżeli dobrze się orientuje to w rzece San prędzej złowisz świnkę,płoć lub brzane czy klenia niż karpia czy leszcza ale może się mylę bo osobiście nie znam tej rzeki.Ja najbardziej  na rzece lubię wędkować metodą drgającej szczytówki za pomocą feederka lub bolonka na przepływanke i te dwie metody ci polecam.O pozwolenie na tą rzekę zapytaj w swoim kole wędkarskim a co do zanęty to na pewno mocno klejącą bo będziesz łowił w rzece a przynęte dopasuj do gatunku łowionych rybek. (2011/11/23 18:34)

ryukon1975


1.Feeder. Kije o długości 3,9 m i 4,2 m cw. 150 g.
2.Nie wiem ,ja to mam normalnie w opłacie w kole, a przepisy PZW mnie przerastają.:)))
3.Przynęty różne w zależności od pory roku,warunków nad wodą ,gatunku jaki chcesz złowić.

Dodam że łowię przeważnie na Wisłoku blisko jego ujścia do Sanu, bo jest to dopływ Sanu.Podobne warunki te same gatunki.
Leszcz to kukurydza,rosówki są to ogólnie jedne z uniwersalnych przynęt.
Karpi nie łowię bo u mnie nie występują poza przypadkowymi uciekinierami z hodowli.
Płoć kukurydza a wiosną robaki.
(2011/11/23 18:43)

Qoorchuck


O pozwolenia popytaj w większych sklepach wędkarskich. Na 100% je mają. (2011/11/23 19:22)