Zaloguj się do konta

Mój paternoster-oceńcie sami.

utworzono: 2011/05/13 16:58
martino 1971

PATERNOSTER I DRGAJĄCA SZCZYTÓWKA.   Znalazłem na forum kilka opisów dotyczących zastosowania tej metody łowienia, lecz nikt nie napisał jak ją wykorzystać  przy łowieniu na np. Feddera . Stosuję ją od dawna i stwierdzam że jest optymalna przy połowach na grunt. Zawsze swoje wędki uzbrajam tak: jedna to klasyczny zestaw rurka antysplątaniowa koszyczek   ,lub bez rurki sama sprężyna , a druga to właśnie PATERNOSTER lub jak kto woli boczny trok. Opiszę jak ja to montuję: biorę około metr żyłki i wykonuję z niej dużą pętlę mniej więcej o średnicy 70 cm.   Przecinam dokładnie w połowie otrzymuję dwie wolne żyłki , na lewej żyłce wykonuję malutką pętelkę i wiążę do niej krętlik z agrafką, dalej zapinamy na niej koszyczek zanęt owy, to by było na temat owej wolnej żyłki. Na drugim wolnym końcu żyłki też wykonuję małą pętelkę doczepiam także krętlik z agrafą i teraz najważniejsza czynność   zapinam przypon o długości nie mniejszej niż 50 cm. Ja stosuję nawet metrowy w zależności od aktywności brań zasada jest prosta im mniej brań tym dłuższy przypon. W ten sposób otrzymuję klasyczny zestaw paternoster na który łowili już nasi dziadkowie . z mojego doświadczenia wędkarskiego stwierdzam że na ten zestaw mam dwa razy więcej brań   ale stosuję go tylko na dużych zbiornikach wodnych. Zdradziłem wam mój zestaw ale co mi tam niech wam on służy. Bywało tak że nikt nie łowił ryb a ja miałem zawsze choćby dwie sztuki w siatce a brania były cieniutkie.SORRY za kiepski rysunek

[2011-05-13 16:58]

piotrbiniu83

Witam!

Z tego co się domyślam Twój patent jest na wody stojące tak? Bo jest ciekawy ten Twój pomysł i chętnie wypróbowałbym go na rzece o lekkim uciągu. Ale tak myślę, czy jest sens taki zestawik puścić na rzeczkę.

Pozdrawiam,

piotrbiniu

[2011-05-15 15:49]

piotrbiniu83

Witam!

Z tego co się domyślam Twój patent jest na wody stojące tak? Bo jest ciekawy ten Twój pomysł i chętnie wypróbowałbym go na rzece o lekkim uciągu. Ale tak myślę, czy jest sens taki zestawik puścić na rzeczkę.

Pozdrawiam,

piotrbiniu

[2011-05-15 15:49]

bartoszix2002

potribiniu ma racje

[2011-05-15 19:01]

ryukon1975

"Wędkarstwo gruntowe" część 1
Jacek Kolendowicz ,Tadeusz Zalewski

strona 213 i 214 rys.46 A,B,C,D,E,F,G

Możliwość taka została opisana i to w wielu formach.Wędkarz z doświadczeniem może modyfikować do własnych potrzeb według uznania.Bez urazy ale to żadna nowość.
Zestawy służą do połowu w rzece,nie rozumie jak ktoś chce taki zestaw wykorzystać w wodzie stojącej i co chce tym osiągnąć.
[2011-05-15 19:22]

martino 1971

nie pisałem że to nowość tylko moja propozycja dla wędkarzy z małym doświadczeniem, których jest na pewno duża liczba na naszym forum. a co do rzeki to stosowałem paternoster i raczej polecam rurkę antyspl. ja miałem więcej brań.zestaw opisany polecił mi wędkarz z którym przypadkowo łowiłem na zbiorniku PORAJ nawet nie miałem pojęcia że jest owy opisany w jakiejś książce.
[2011-05-15 21:41]

mariusz23

Paternoster to właśnie nic innego jak rurka antysplątaniowa a boczny trok to co innego :]

[2011-05-15 22:25]

piotrbiniu83

Może i tak ale po prostu chciałem się upewnić czy zda to egzamin na mojej rzecze a łowię na Warcie. A ten systemik bardzo mi się spodobał [2011-05-15 22:58]

Paternoster to właśnie nic innego jak rurka antysplątaniowa a boczny trok to co innego :]

COS MI TU NIE PASUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Popraw swoja wiedze. [2011-05-16 12:58]

ryukon1975

Paternoster to typ zestawu-metoda połowu a rurka antysplątaniowa to rurka antysplątaniowa.
Paternoster pozwala na uniesienie przynęty nad dno jak i łowienie kijem typu feeder "pod prąd",można też metodą paternoster łowić na żywca szczupaki i sumy.
Po resztę wiedzy na ten temat sięgnij kol.SZUWARdragon do literatury i popraw swoją wiedzę lub zacznij ją zdobywać bo żeby coś poprawić to trzeba to mieć.:)
[2011-05-16 13:11]

rygiel

Hefeed8 ma w całej rozciągłości rację.Ten sposób montowania zestawu był kiedyś opisywany przez Jacka Kolędowicza kilka lat temu,choć ja parę lat wcześniej podejrzałem go u pewnego wędkarza z Warki nad Pilicą i z wielkim skutkiem stosuję do dziś.A pater-noster to zupełnie coś innego.
[2011-05-16 13:53]

Paternoster to typ zestawu-metoda połowu a rurka antysplątaniowa to rurka antysplątaniowa.
Paternoster pozwala na uniesienie przynęty nad dno jak i łowienie kijem typu feeder "pod prąd",można też metodą paternoster łowić na żywca szczupaki i sumy.
Po resztę wiedzy na ten temat sięgnij kol.SZUWARdragon do literatury i popraw swoją wiedzę lub zacznij ją zdobywać bo żeby coś poprawić to trzeba to mieć.:)

To jest Chyba do kolegi  mariusz23;)))))))     

A na spnadaning sie nadaje   [2011-05-16 14:05]

martino 1971

o taką wypowiedz właśnie chodziło
[2011-05-16 16:36]

mariusz23

COS MI TU NIE PASUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Popraw swoja wiedze

http://sklep.insel.pl/product_info.php/cPath/126_139/products_id/2413

[2011-05-16 17:25]

mariusz23

To w takim razie dlaczego różni producenci sprzętu wędkarskiego nazywają te ''rurki anty'' właśnie 
PATER NOSTER ???

[2011-05-16 17:33]

ryukon1975

Wiem że niektórzy producenci tak nazywają rurki antysplątaniowe,nie wiem od czego to sie wzięło.
Kol.SZUWARdragon masz rację nie przeczytałem wszystkiego dokładnie wcześniejsza wypowiedź powinna być skierowana do kol.mariusz23.
[2011-05-16 18:57]

Pare linkow na temat.
http://www.zpw.pl/zestawy-do-feedera,sid300.html
Technika pater noster - na drapieżnika
http://www.spinningolsztyn.pl.tl/Spos%F3b-po%26%23322%3Bowu-.-GRUNT.htm
http://www.wedkarstwo.clik24.pl/?q=paternoster
I wiele wiecej jego modyfikacji. [2011-05-18 14:34]

macros111

PATERNOSTER I DRGAJĄCA SZCZYTÓWKA.   Znalazłem na forum kilka opisów dotyczących zastosowania tej metody łowienia, lecz nikt nie napisał jak ją wykorzystać  przy łowieniu na np. Feddera . Stosuję ją od dawna i stwierdzam że jest optymalna przy połowach na grunt. Zawsze swoje wędki uzbrajam tak: jedna to klasyczny zestaw rurka antysplątaniowa koszyczek   ,lub bez rurki sama sprężyna , a druga to właśnie PATERNOSTER lub jak kto woli boczny trok. Opiszę jak ja to montuję: biorę około metr żyłki i wykonuję z niej dużą pętlę mniej więcej o średnicy 70 cm.   Przecinam dokładnie w połowie otrzymuję dwie wolne żyłki , na lewej żyłce wykonuję malutką pętelkę i wiążę do niej krętlik z agrafką, dalej zapinamy na niej koszyczek zanęt owy, to by było na temat owej wolnej żyłki. Na drugim wolnym końcu żyłki też wykonuję małą pętelkę doczepiam także krętlik z agrafą i teraz najważniejsza czynność   zapinam przypon o długości nie mniejszej niż 50 cm. Ja stosuję nawet metrowy w zależności od aktywności brań zasada jest prosta im mniej brań tym dłuższy przypon. W ten sposób otrzymuję klasyczny zestaw paternoster na który łowili już nasi dziadkowie . z mojego doświadczenia wędkarskiego stwierdzam że na ten zestaw mam dwa razy więcej brań   ale stosuję go tylko na dużych zbiornikach wodnych. Zdradziłem wam mój zestaw ale co mi tam niech wam on służy. Bywało tak że nikt nie łowił ryb a ja miałem zawsze choćby dwie sztuki w siatce a brania były cieniutkie.SORRY za kiepski rysunek

Czlowieku alez sie wysilil!

Na ten Twoj wynalazek lowi caly swiat od lat.

Na drugi raz to postaraj sie wiecej i nie zzynaj z branzowej literatury.

Trzymaj sie.

[2012-02-25 20:40]