Modyfikacja zanęty

/ 8 odpowiedzi
mam pięć kilko zanęty trapera na karpiowate, a chciałbym wykorzystać ją na płoć
mogę po prostu dodać jakiś składnik, czy odpuścić sobie?
89krzysztof


zanęta którą masz jest prawdopodobnie gruba, na płoć stosuję się drobniejszą. Ale wyrzucać tego do kosza nie ma sensu, dodaj konopi, białego, jeśli masz większy budżet to jokersa i może płotka też podejdzie.  (2012/04/26 07:29)

adamek19969


Boże ... i Ty się nazywasz wędkarzem?! jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. każda zanęta i dodatki inaczej działają na różnych wodach. Ale ... Ja bym dodał pinki, atraktora waniliowego wszystko dobrze zmieszal i gotowe :) Pozdrawiam (2012/04/26 07:31)

89krzysztof


Wędkarzem nazywać się może, bez problem. Że nie ma odpowiednio dużej wiedzy teoretycznej, to żaden problem. Zawsze można trochę poczytać i się dowiedzieć.  (2012/04/26 13:55)

beatark


Adamek, po to jest forum, by pytać. Jak jesteś tak oblatany, że wszystko wiesz - napisz książkę.

Kolego, ja do uniwersalnej zanęty (płoć, karaś, lin) dodaję przyprawę do piernika. działa rewelacyjnie.

(2012/04/26 14:42)

kux


dziękuję koledzy za pomoc

aha.... nie nazywam się wędkarzem
generalnie jestem elektrykiem
choć kartę wędkarską mam...   cholera wie jak to jest....  :) (2012/04/27 14:44)

Szymcio10


jesli masz w domu zwykle sitko do mąki . przesiej przez to zanete zeby byla bardzo drobna resztki nie przetarte wsyp do jakiegos pojemnika i nie wyrzucaj bo sie Ci przydadzą na inne wieksze ryby. Dodaj atraktory wanilie lub carmel ; )  (2012/05/26 21:12)

maras74


Sitko do mąki??? Do tego są sita wędkarskie do mąki jest za drobne i prawie nic mu nie przejdzie. Zanęta trapera na karpiowate w 5kg paczce nie jest wcale w takiej grubej frakcji, choć na zawody się nie nadaje ;P. Jeśli dodasz odpowiednie dodatki/atraktory będzie wabić płocie np: kolendra, konopie(zarówno grillowane jak i gotowane), wanilia, są też gotowe atraktory polecam SENSAS Gardonix lub MVDE Roach. Dodanie, robaka(biały, pinka) też wzbogaca i uatrakcyjnia zanętę. Co do jokersa czy ochotki to stanowczo odradzam dodawanie go do zanęty. Joka i ochotkę podaje się w glinie lub ziemi w zależności od rodzaju łowiska, uciągu, i dna. p.s. w kwestii wyjaśnienia: do zanęty nie dajemy joka i ochotki ponieważ jest ona silnie higroskopijna i wyssie z nich wszystko i zostanie sam flaczek (niektóre zanęty mają w swoim składzie też sól a ona skraca życie joka i ochotki do minimum).pzdr. (2012/05/26 22:14)

Szymcio10


tak sito do mąki żeby został sam pyłek ;d zero gróbych frakcji . (2012/05/27 10:47)